Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnalizacja lampki ABS VW Passat 1995r

11 Gru 2007 21:59 1392 9
  • Poziom 2  
    Witam
    w moim Passacie na stale swieci sie lampka od ABSu.System nie dziala, poniewaz kola blokuja sie przy hamowaniu.Auto hamuje bardzo dobrze tylko ze niestety bez ABSu.Jakie moga byc przyczyny?Passat model Variant, rok 1995, 2 litry 116 KM.Z gory dzieki za odpowiedzi!!!!
    Moj adres martinroz77@online.de
  • Poziom 13  
    najszybciej jest pojechać na komputer.Mogę Ci podać procedurę sprawdzenia wszystkiego z ręki, ale sprawdzenie wszystkiego to minimum dwie godziny roboty.Trzeba lewarować każde koło po kolei i trzeba mieć miernik analogowy lub oscyloskop. Wszystkie parametry mierzy się we wtyczce idącej do sterownika ABSu. Procedurę pomiarową znam,ale mam po niemiecku i nie wiem czy ci to będzie odpowiadało.
    Ps.
    zdarza się w starszych samochodach,że pojawia się zbyt duży luz na łożyskach kół i wtedy czytnik tez głupieje.
    Andrzej
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeżeli kontrolka nie gaśnie w ogóle to sterownik nie widzi któregoś czujnika bądź nie ma zasilania
    Na początek podnieś tylną kanapę tam masz dojście do wtyczek od czujników tylnych, zmierz rezystancję
    Kontrolka od ręcznego też świeci?
  • Poziom 23  
    Posprawdzaj czujniki z przodu są ze wtyczkami więc łatwo jest zmierzyć sam czujnik.
    Ale przypadłością tego passata jest że gnije czujnik z tyłu i robi się przerwa
  • Poziom 2  
    Dzieki serdeczne za wszystkie odpowiedzi, auto ma podejzewam luzy na lozyskach bo wyja troche w czasie jazdy.Czujniki posprawdzam.Jeszcze raz dziekuje.lampka od recznego nie swieci sie na stale.
  • Poziom 13  
    Czuję,że moja wstępna diagnoza była prawidłowa ,a Wy jak zwykle ble ble. Dlatego moje wizyty na tej stronie są sporadyczne.Wesołych Świąt życzy Andrzej
    1000-1300Ω
    Przód tył tak samo
  • Moderator Samochody
    abab24 napisał:

zdarza się w starszych samochodach,że pojawia się zbyt duży luz na łożyskach kół i wtedy czytnik tez głupieje.
    Andrzej

A to niby jakim cudem, jeśli ABS testuje się na postoju i wpływ luzów w kołach nie ma najmniejszego znaczenia? Zresztą luz nie jest nigdy aż tak duży żeby wpływał na sygnał czujnika.

Ps. Goldwinger dzięki za info.