Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomoc przy wyborze kamery cyfrowej

dodus 12 Gru 2007 13:10 1344 8
  • #1 12 Gru 2007 13:10
    dodus
    Poziom 11  

Na swieta chcemy z rodzinka kupic kamere cyfrowa.Ot tak zeby raz kiedys nagrac cos fajnego.Jednym slowem kamera bedzie uzywana raczej do amatorskich filmow i tak bardziej okazjonalnie niz do profesjonalnego krecenia.Kwota jaka chcemy przeznaczyc nie jest za duza mianowice 1500zl to maks co mozemy dac.Moje pytanie czy w tej cenie mozna kupic cos dobrego co posluzy na lata?i jesli tak to jakiej firmy najlepiej?

0 8
  • #2 13 Gru 2007 10:05
    chory inżynier
    Poziom 11  

powyzej tysiaka juz cos kupisz konkretnego.najlepiej zajrzyj na skapca i podobne i przejrzyj co ci sie podoba do 1500 i wtedy daj znac.nie wiem jakiej firmy wziac najlepiej ale moj wujek ma samsunga tylko ze juz taka stara ale chodzi mu bez zarzutu wiec moze sobie je zobacz

0
  • #3 13 Gru 2007 21:41
    lichtar
    Poziom 19  

Ważne abyś niepotrzebnie nie płacił za "bajery" w kamerze, z których nigdy nie skorzystasz. Im mniej funkcji tym lepiej, jeżeli to kamera cyfrowa, to zgrywasz film do komputera i tam sobie zrobisz to co Ci fantazja do głowy przyniesie. Polecam Samsunga, Nec, Panasonic. Jeżeli ktoś ma na myśli Sony to już za sam napis zapłacisz więcej, więc osobiście nigdy nikomu nie doradzam kupna Sony.

0
  • #6 14 Gru 2007 17:49
    lichtar
    Poziom 19  

Poza zoomem optycznym ta kamera nie ma nic lepszego od Panasonica nv-gs320.

0
  • #7 17 Gru 2007 09:54
    chory inżynier
    Poziom 11  

ta kamera vp-mx10a samsunga poza zoomem optycznym o ktorym pisal lichtar ma lepszy równiez zoom cyfrowy.w przypadku panasonica wynosi on 700x w przypadku samsunga prawie dwa razy tyle 1200x.do tego jeszcze w samsungu jest 4gb pamieci wbudowanej+mozliwosc rozbudowy.zreszta zawsze wychodze z zalozenia po co przeplacac skoro panasonic jest za niecale 1500 a samsung niecale 1200

0
  • #8 18 Gru 2007 16:46
    lichtar
    Poziom 19  

Racja, zapomniałem popatrzyć na cenę. Zaletą dodatkową Samsunga jest funkcja kamery internetowej i zoom optyczny 34x!! a Panasonic ma zoom optyczny tylko 10x. Z kolei rozdzielczość Panasonica 2.4 mpx a Samsunga tylko 0.8 mpx, czyli Panasonic może robić fotki o rozdzielczości 2048x1512, więc zdjęcia na papierze formatu 10x15 powinny być bardzo ładne.
    Proszę nie rozśmieszać ludzi jakimś zommem cyfrowym bo to jest chwyt marketingowy - parodia, pokażcie mi człowieka, który cokolwiek zobaczył przy zoomie, powiedzmy 200x używając takiej kamery.

0
  • #9 19 Gru 2007 14:57
    dodus
    Poziom 11  

ok dzieki za pomoc.wezme chyba ta kamere samsunga bo wazny jest dla mnie dobry zoom a kamera internetowa to juz taki dodatek ale pewnie czasami przydatny.jeszcze raz dzieki za pomoc

0