Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Euro Cargo 120EL17 instalacja elektryczna.

Stary Brat 12 Dec 2007 19:08 9466 4
Wago
 • #1
  Stary Brat
  Trucks specialist
  Prośba do kolegów z branży samochodów ciężarowych o wsparcie mnie schematem instalacji elektrycznej do pojazdu przedstawionego w temacie. Pojazd wyposażony w EDC typu Comon Raid oraz imobilajzer. Były już z nim wcześniej problemy bo gasł nieoczekiwanie w trasie, a czasami po umyciu długo nie można było go uruchomić. Teraz po ostatnim myciu zamarł całkowicie. Opinia serwisu to: wymiana sterownika za ponad 10 tys. zł. i to tylko z tego powodu że nie można nawiązać komunikacji - trochę mnie nie przekonuje. Chciałbym sprawdzić, czy wszystko jest odpowiednio zasilane i dołączone. Co się dało sprawdzić na piechotę, zostało sprawdzone i podpowiedzi typu sprawdź bezpiecznik, czy stacyjkę. wtyczki, masy, rozrusznik - bez urazy, ale są zbędne. Schemat byłby najlepszym pomocnikiem, i tu robię mocny ukłon do fachowców z serwisu, zawsze można na PW, jakoś się odwdzięczę. (Test EDC nie świeci i rozrusznik nie startuje).
 • Wago
 • #2
  viper555
  Level 39  
  Jeżeli sterownik ma otwory wentylacyjne to raczej umarł. Ostatnio spotkałem się z dwoma przypadkami sterownika Magnetti Marelli gdzie po umyciu silnika się więcej nie obudził. To tak nawiasem ponieważ pytałeś o schemat.P
 • Wago
 • #3
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Niestety nie posiadam schematu do tego autka. Mam do eurotecha i stralisa.
  Posiadam natomiast schemat do sterowania tego silnika na CR. Nie wiem czy będzie pasował bo nie wiem jaki typ silnika lub rocznik auta ale nie ma tutaj chyba większego wyboru, powinien pasić.
  W 6 załącznikach części schematu, w 2 załącznikach piny w jednostce sterującej.
 • #4
  Stary Brat
  Trucks specialist
  Bardzo dziękuję za cenne wskazówki, zwłaszcza Panu "serwis-gh"- o to właśnie mi chodziło. Miło mi że są fachowcy na forum. Na razie nie zamykam tematu, dopóki mi się nie uda uruchomić to "żelazo", na rasie wypchnąłem go z warsztatu, bo teraz jest gorąca robota z debastami, ale myślę że w przyszłym tygodniu będę z tym "Włoskim cudem techniki" walczył. Dziękuję również za wiadomości na PW.
 • #5
  Stary Brat
  Trucks specialist
  Dzisiaj odpaliłem IVECO, były usterki w instalacji, poprzecierane przewody + sól uczyniły, że nastąpiło całkowite utlenienie kilku przewodów (między innymi jednego zasilania i kanału CAN). ale dzięki schematom wie się gdzie co powinno być i praca posuwa się w odpowiednim kierunku. Jeszcze raz bardzo dziękuję, zwłaszcza za schemat, podarowuję punkty i pozdrawiam, składając najlepsze życzenia świąteczne, oraz samych sukcesów w Nowym Roku. Dziękuję i zamykam temat. :D