Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia (buczenie) w głośnikach

13 Gru 2007 09:26 1649 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Kilka dni temu kupiłem sobie plazmę Panasonic TH-42PV700.
    Po jej podłączeniu do gniazdka zasilającego "buczą" mi wszystkie głośniki podłączone do amplituneta.
    (subwoofer aktywny cały czas a pozostałe głośniki po włączeniu amplitunera) Jak wyciągnę wtyczkę telewizora z gniazda zasilania problem znika. Znika też jak wyłącze suba z prądu albo odłącze od niego kabel sygnałowy (wtedy pozostałe głośniki przestają buczeć).
    Próbowałem podłączać i suba i tv do innego gniazda zasilania ale nic nie pomaga. Nie pomaga też zmiana faz.
    Czy to może być wina kabla RCA
    Jak miałem podlączony stary Tv to wszystko było w porządku.
    Mam subwoofer Amtech SUB-10B
    Ktoś mi powiedział, że zakłócenia może powodować przetwornica telewizora.
    Czy ktoś wie czym mogą być spowodowane te zakłócenia (buczenie)?
    Czy problem ten można zlikwidować stosując listwę z filtrem?
    Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli jest to buczenie, to nie jest to na pewno przetwornica. Poroponuje najpierw wymienić przewód sygnałowy łączący tv, z zestawem audio. Czy regulacja głośności wpływa na buczenie?
  • Poziom 2  
    Witam.

Regulacja głośności ma wpływ na buczenie o tyle, że jak dam głośniej to po prostu głośniej buczy. A jeśli chodzi o kabel sygnałowy, to buczy niezależnie od tego, czy tv jest połączony z zestawem audio, czy też nie.

Zastanawia mnie natomiast sprawa Subwoofera. Jak włącze go do prądu to buczy a po włączeniu amplituneta dodatkowo buczą też pozostałe głośniki. Jak sub jest wyłączony buczenia nie ma nigdzie ???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W takim razie masz uszkodzony subwoofer.