Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Termet Minimax Plus - problem z niskim ciśnieniem

reegis 05 Lis 2008 21:39 62841 72
    Poziom 26  

Zrobiłem według wskazówek - pompka ,spuszczenie wody z pieca i napompowałem niecałe 1.0 bara i po odkręceniu wody i zaworów od grzejników piec odpaliłem, nagrzałem go do 70 stopni i ciśnienie w układzie 1.7 bara więc idealnie bo wcześniej było 2.8 przy 55 stopniach. jest tylko mały problem a konkretnie przyczyna całej sytuacji mianowicie zaworek który puszcza!!!! jest to normalny zwykły samochodowy zaworek czy może coś podobnego?? będzie trzeba go wymienić bo puszcza jakiś jeden bąbelek powietrza na 3 minuty....

Moderator na urlopie...

Kup zaworek do wentyla kół samochodów. Wymień i powtórz wszystkie te czynności, a następnie naciśnij POMÓGŁ

Poziom 26  

Już wczoraj chciałem nacisnąć POMÓGŁ ale nie mam tego wspaniałego przycisku widocznie dlatego że dokleiłem się do tematu....
    w każdym bądź razie WIELKIE DZIĘKI bo u mnie w mieście jest jeden mądry od pieców i za naprawę zawołał 170 zł bo mówił że jakaś szczoteczka kosztuje 120 zł i do tego 50 robocizna teraz widać że gość przegiął a prawdziwi fachowcy są tutaj

pozdrawiam

Poziom 11  

Witam przykleję się do tego wątku mam taki sam piec kilka lat chodził bez problemów w tym sezonie ostatni grzejnik pozostaje zupełnie zimny przed ostatni w połowie ciepły do ostatniego nawet rurką nie dochodzi ciepła woda,
    kaloryfery nie są zapowietrzone. Po zwiększeniu ciśnienia i zakręceniu wszystkich kaloryferów do ostatniego nadal nie dochodzi ciepła woda co prawda rurką poszła trochę dalej woda ale do kaloryfera nadal nie dochodzi nie wyskakują błędy proszę o poradę pozdrawiam.

Poziom 11  

ale jak ?:) spuściłem z ostatniego grzejnika z 1,5 litra wody i nic... muszę rozkręcić grzejnik :>

Poziom 20  

Witam!
    Sprawdż filtr przy kotle,wyczyść go ,jak nie pomoże szukaj w instalacji.

Moderator na urlopie...

To spuść wodę z instalacji. Zamknij dopływ do kotła i przepłucz instalację od strony powrotu; najlepiej bezpośrednio wodą z węża. Po przepłukaniu podłącz wszystko jak jest do tej pory. Uważaj żebyś nie "zagnoił" kotła.

VIP Zasłużony dla elektroda

Dokładnie według wskazówek kolegi mirrza i będzie ok.A tak na marginesie naczynie powinno być pompowane gazem obojętnym np. azotem.Nikt się w to nie bawi,ale dobrze mieć świadomość tego.

Poziom 11  

Witam wezwe fachowca dopatrzyłem się że ten co mi instalował piec założył mi filtr gazowy na wodzie...... pewnie tutaj tkwi przyczyna to mi odrazu wymieni cały filtr jak będzie coś innego dam znac :)

Poziom 9  

koledzy!!! co do naczyń przeponowych to sprawdza się je tylko i wyłącznie na instalacji bez obciążeń czyli bez wody ....a więc do naczynia można podpiąć pompkę samochodową i sprawdzamy stan....ale żeby mieć pewność czy naczynie jest dobre czy popsute to proponuje je zdemontować i położyć na podłodze i wtedy sprawdzić ciśnienie jeżeli dobijemy ciśnienia a z drugiej strony wybije nam szlam w postaci jakiegoś syfu z powietrzem tzn że mamy walniętą membranę i niestety wymieniamy naczynie ps. przecież każdy w życiu pompowal kiedyś koło to nie powinno być problemu.... co do tego filtra gazu czy wode jak kolega napisał to proponuje wyciągnąć siatkę z niego dobić ciśnienia odpowietrzyć instalacje i napisać co i jak ....jak koledzy macie problem z tym piecem to służę pomocą : ) znam go dobrze.....

Poziom 11  

Witam problem błachy wbita iglica w zaworze termostatycznym............. naprawione ;)

Poziom 2  

Mam pytanie. Gdzie dokładnie znajduje się ten wentyl bo nie mogłem go znaleźć chociaż w tym piecu nie ma wielu elementów :D

Poziom 2  

Chyba się nie zrozumieliśmy, Chodzi mi o to naczynie wzbiorcze, Czy jest to ta pomarańczowa poduszka z tyłu pieca ??

Moderator na urlopie...

Dokładnie tak, ale jak chcesz sprawdzić i ew. uzupełnić ciśnienie, to musisz zaworami odciąć kocioł od instalacji i spuścić z niego wodę. Dopiero bez wody w kotle możesz to sprawdzić

Poziom 2  

I o to dokładnie mi chodziło. Dzięki wielkie za pomoc, bo w Szczecinie jest problem z pomocą i serwisem do tych pieców. wcisnąłbym POMÓGŁ, ale podkleiłem się do tego forum.

Poziom 10  

Witam. Pozwolę sobie też podkleić się do tematu ... widzę, że kilku z kolegów zna lepiej Termeta ....

.... proszę mi powiedzieć jakie są funkcje potencjometrów ukrytych pod środkowym pokrętłem na panelu przednim sterownika? Dokładnie do czego służy lewy i jakie są efekty zmiany jego położenia; i do czego służy prawy , i jakie są efekty zmiany jego położenia. Będę szczerze zobowiązany za taką informację.

Poziom 20  

Witam!
    Potencjometr po lewej stronie służy do regulacji mocy startowej kotła -wkrętakiem w prawo zwiększamy.
    Potencjometr po prawej stronie regulacja mocy kotła-wkrętakiem w prawo zwiększamy moc.
    Szczęśliwego Nowego Roku dla Wszystkich.

Poziom 10  

Dziękuję za odp.

Dziękuję za życzenia noworoczne. Wzajemnie życzę wszystkim zdrowia i wszystkiego dobrego.

Wracając do tematu.

Chwilowo pytam czysto informacyjnie ... choć przyznam, że palce mnie swędzą :)

A korzystając z okazji ... pozwolę sobie pociągnąć nieco dalej temat.

Termet. MinMaxPlus. Dwufunkcyjny. GCO-DP-13-10-18/21.

CO działa bez zastrzeżeń. Problem jest z CWU. Ciśnienia na kotle są ok. Czujnik przepływu wody działa - kocioł się odpala po odkręceniu wody i gaśnie po jej zakręceniu. Tu wszystko ok. Problem jest z regulacją temp. Po odkręceniu wody kocioł odpala i grzeje. Temp. wymagana jest ustawiona na np. 40stC. Kocioł grzeje, osiąga 40stC, i grzeje dalej, nie zmniejszając płomienia palnika. Dogrzewa do ok. 43stC i następuje wyłączenie palnika. Kocioł czeka. Temp. spada do ok. 39stC i następuje ponowne uruchamianie grzania. Po czym cykl przebiega tak w kółko, aż do czasu zakręcenia wody.
    Sprawdziłem doświadczalnie, że w momencie ponownego załączenia się kotła, odkręcając wodę zimną w kranie (przy wciąż odkręconej ciepłej), powoduję, że mniejszy strumień wody płynie przez kocioł, co powoduje, że temp. jest na kotle osiągana wcześniej, i następuje zmniejszenie płomienia palnika. Temp. dochodzi do 44-45stC. , i w tym momencie zaczynam zamykać powoli zimną wodę w kranie, co powoduje, że większy strumień zaczyna płynąć przez kocioł, a tym samym temp. na kotle spada, do okolic temp. wymaganych. I to jest taki moment, kiedy kocioł podejmuje regulację płomienia, i jest w stanie utrzymać już prawidłową, wymaganą temp., bez przegrzewania się i wyłączania palnika, i bez ponownych rozruchów.
    Dodam, że kocioł od rozruchu zerowego, przez rok czasu pracował normalnie i nic mu nie było. Cyrk taki zaczął się po roku, kiedy zażyczyłem sobie przeglądu kotła, przed sezonem grzewczym, i przyszedł PAN z U-rurką i regulował piec. Nie przyczaiłem tego zjawiska od razu podczas wizyty serwisanta, i PAN sobie poszedł. Wszystko wyszło później, a ściągnięcie serwisanta do mnie, na moim terenie graniczy z cudem. Stąd moje zainteresowanie tematem.
    I teraz ... ma ktoś jakiegoś pomysła, co to może być, co sprawdzić? na co popatrzeć? Pytania pomocnicze mile widziane. :)

Z góry dziękuję jeśli ktoś wykaże zainteresowanie moim pytaniem.

Pozdrawiam serdecznie.

RAFIk

Poziom 10  

I co? Nikt? Nic?

No proszę Was Panowie. Pomóżcie troszkę. Drażni mnie praca tego kotła, a chciałbym się dowiedzieć czegoś zanim podejmę się doktoratów na żywym organizmie.

Poziom 9  

mam pytanie. Jak spuścić wodę? mam za wysokie ciśnienie (ok.2,7), ale nie wiem jak mam to zrobić.
    Pozdrawiam

Poziom 16  

Witam.

Pewna osoba z rodziny kupiła kocioł Minimax GCO-DP-13-10. Po włączeniu do prądu od razu wyskakuje na wyświetlaczu błąd 09 4.0. Co to jest te 4.0 które pojawia się po błędzie?

Moderator na urlopie...

To wartość ciśnienia.
    Jednak nie powinno się pojawiać w taka wysokość, bo zawór bezpieczeństwa wywala przy 3.0 bara.
    Być może padł czujnik ciśnienia.
    Spuść wodę i sprawdź ten błąd. Powinien wskazywać 09 z ciśnieniem

Poziom 16  

Czy jest woda czy nie ma cały czas pokazuje błąd 09 i 4.0. Jak odłączę czujnik ciśnienia wywala błąd 08. Jak można oszukać kocioł żeby upewnić się czy to na 100% czujnik ciśnienia. Na jakiej zasadzie on działa? Idą do niego 3 przewody plus, minus i pewnie trzeci przewód z jakąś wartością wraca do sterownika, tylko z jaką?

Poziom 16  

Dzisiaj zakupiłem taki czujnik, wymieniłem i kocioł chodzi jak nowy :-)