Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z gazem OMVL Dream XXI Northstar V8

13 Gru 2007 10:27 2469 2
  • Poziom 14  
    Hej, w swojej drezynie mam zamontowany gaz OMVL Dream XXI, po zakupie auta gaz od poczatku nie dzialal jak trzeba, tzn na wolnych obrotach miodzio, jak na benzynce, ale po przygazowaniu i przekroczeniu 3tys obrotow dlawil sie, podczas jazdy skutkuje to po kilku sekundach mulenia przełączeniem na benzynke...auto jest po prostu słabe, tak jakby nie dostawalo gazu...bylem u gaziarzy na regulacjach, wszystko niby ok, cisnienie 1,5...ale dalej cos nie tak, chlopaki z gazowni nie bardzo wiedzieli za co sie chyba zabrac, kazali zostawic auto na 2-3 dni, wiec im podziekowalem, do nich mam 40km, i sa to jedyni w okolicy ktorzy moga mi sie podpiac do tej instalacji, gdzie nie pojechalem to wszyscy nawet z innych miast mnie odsylali do nich. Postanowilem wziac sprawy w swoje rece. Co do auta, poprzedni wlasciciel mowil ze to tylko kwestia regulacji gazu a ja mam wrazenie ze to nigdy nie jezdzilo jak trzeba...

...co moze byc tego przyczyna? pomyslalem ze moze reduktor juz kaput, ale go rozebralem wczoraj i tragicznie tam nie bylo i w sumie nic nie znalazlem. Pomyslalem ze moze za slaby jest ten reduktor lub ew. dysze za male? od czego sie zabrac? czy moze jednak kupic KIT naprawczy i zrobic ten reduktor na poczatek? Reduktor to OMVL Dream XXI-G LPG
    Na co zwrocic uwage przy skladaniu?
    Zamowilem wlasnie kabel do tej instalki wiec jak juz bede mial bede raczyl zamieszczac jakies screeny;)
    auto to Oldsmobile Aurora z silnikiem Northstar 4.0L V8 250KM
    reduktor taki sam jak tu na zdjeciach ale to zdjecia pożyczone:
    aha, i ja mam jeszcze w okół tej mniejszej sprezynki jeszcze druga wieksza...?!? Po co?
    Problem z gazem OMVL Dream XXI Northstar V8
  • Poziom 13  
    Witam! na poczatek po składaj reduktor tak jak był i poczekaj na interfejsa. Jak juz bedziesz miał kabel wez sobie laptopa i dodłącz sie pod komputer gazowy i wyjedz nim na trase zobaczysz co sie dzieje. Ale na poczatek musisz sprawdzic jakie ma czasy wtrysku na benzynie na wolnych obrotach i czy nie zmienia sie czs wtrysku benzyny na gazie. i w czasie jazdy tez musisz sprawdzic trzymajac samochód na stałym obciazeniu zmieniajac mu paliwo benzyna gazi na odwrót i zwoc uwage na sonde lambda czy jesp bogata czy uboga i czy zmienia swój stan z ubogiej na bogata i na odwrót.pozdrawiam:)
  • Poziom 14  
    hej, wlasnie skladalem w calosc reduktor, siedzac sobie gdybałem co tam moze byc, zaczalem z tego wszystkiego tak o sobie dmuchac w wezyki przy okazji wydmuchujac jakies syfy i jeden ten gruby od gazu, ktory wychodzi z reduktora do wtryskow slabo przepuszczal... pomyslalem gruba taka rura ze powinno sie dac przez nia spokojnie oddychac, a przepuszczala jak dlugopis...mysle, co tam moglo wpasc ze zapchalo taka dziure i przy rozkladaniu kolanek nie moglem wyobrazic sobie jakie elementy i skad mogly sie tam znajdowac...co sie okazalo, kolanko na wyjsciu gazu z reduktora bylo za mocno wcisniete w drugie kolanko i koncowka jednego zatykala na zgieciu przelot drugiego, lekko wysunąłem, skrecilem i teraz mozna swobodnie dmuchac...
    ...jestem prawie pewny ze to wina tego, bo wlasnie tak sie auto zachowywalo, na niskich obrotach wszystko dobrze, a przy wyzszych jakby brakowalo gazu...ba, powiem wiecej, podejrzewam ze ten gaz nigdy nie dzialal dobrze, sam na to trafilem przypadkiem i w zyciu bym nie pomyslal ze moze sie kolanko tak przesunac czy bardziej ze ktos je tak felernie wcisnal...a jeszcze jak kupowalem od goscia auto co chwila powtarzal ze to tylko kwestia regulacji, rzucal haslami o ktorych nie mial pojecia...wciskal kit jednym slowem...

Złozylem wszystko do kupy, odpalilem, ale po przelaczeniu na gaz zaczal lekko kopcic i nie rowno pracowac przy dodawaniu gazu jakby go zalewalo, czy to teraz kwestia regulacji? Kabelek do podlaczenia sie z kompem jeszcze nie dotarl...
    ps. w programie do regulacji po odpaleniu na "sucho" mam mozliwosc wyboru tylko 3/4 cylindry, czy to tylko dlatego ze nie ma kompa od gazu podpietego czy szukac innego softu?

...mam nadzieje ze to bedzie to...