Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Philips VR820/58 - zablokowany?

13 Gru 2007 14:18 1501 4
 • Poziom 24  
  Magnetowid j/w
  Przyjmuje i oddaje kasetę, wyświetlacz nie świeci. Podejrzewam, że jest zablokowany. Proszę o podpowiedż jak odblokować albo jak wejść w tryb serwisowy?
  Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Czy reaguje na przycisk MENU pilota? Czy można wywołać On-screen Menu?
 • Poziom 24  
  Witam. Reaguje tylko na przyciski: REC i EJECT/STOP /z klawiatury lokalnej/. Pojawia się wówczas plansza z numerem kanału w dolnym lewym rogu. Raz jest to 01 innym razem TVP1. Bezpośrednio po włożeniu kasety pojawia się napis : sprawdzanie kasety. Można by podejrzewać jakiś upadek czy coś w tym stylu. Klient jednak zarzeka się , że nic takiego nie miało miejsca.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  To nie wygląda na blokadę. Niepokoi brak świecenia wyświetlacza. W tej sytuacji wykonanie testu w trybie serwisowym jest niemożliwe.
  Trzeba sprawdzić napięcia zasilające wyświetlacz, czyli ujemne -28V podawane z zasilacza (T1153) oraz napięcie żarzenia produkowane z 14V na płycie (pomiar na skrajnych końcówkach wyświetlacza).
 • Poziom 24  
  Podejrzenia moje okazały się uzasadnione. Na module wyświetlacza były trzy poważne pęknięcia; praktycznie nienaprawialne. Podstawiłem wyświetlacz w innym video i ponieważ zaświecił zdecydowałem się na naprawę. Uszkodzenie było też w przetwornicy. Brak właściwego schematu nie ułatwiał naprawy.