Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wycieraczki w Punto I - zacięcie mechanizmu przy czasówce

sonic81 13 Dec 2007 15:52 5280 9
    sonic81
    Level 10  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu mam problem z wycieraczkami w Punto I a mianowicie jak włączę czasowe to zdarza sie im zablokować podrywają się parę cm i sie blokują słychać jest wtedy jakieś stuki mniej więcej w sekundowym odstępie jest to dziwne bo nie zawsze tak mam bo jak jadę z odpowiednią prędkością to działają a jak juz zwolnię lub sie zatrzymam to w 80% przypadków zacinają sie wydaje mi się ze może podmuch im ułatwia prace dodam że kiedyś mi liście zatkały kanały odprowadzające wodę z podszybia i w dużą ulewę zalało mi silniczek przedniej wycieraczki zaczął wariować tzn. właśnie te czasówki nie działały i te wolne tylko na szybkim mi działało ale jak wyschło wszystko wróciło do normy a teraz dalej mam ten problem a kanały odprowadzające wodę mam teraz drożne więc drugi raz go nie zalało widocznie cos sie uszkodziło może jest tam jakiś przekaźnik który należy wymienić? Proszę o pomoc bo w taką pogodę nie idzie bez wicieraczek czasowych jeździć a od ciągłego ręcznego ich załączania można zwariować :?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    cardiag
    Level 30  
    nie chce mi sie czytać tych Twoich wywodów, ale raczej bedzie silnik.
    piomoto
    Level 19  
    jak ci cos stuka zawsze przy wlaczonych wycieraczkach to bedzie meczanizm lub silnik. a jak tylko na czasowych to sprawdz przekaznik wycieraczek powinien byc w skrzynce bezpieczników
    sonic81
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedz.
    Na początku sprawdze może ten przekaźnik i pójdę tropem kolegi
    piomoto wrote:
    jak tylko na czasowych to sprawdz przekaznik wycieraczek
    mam nadzieje że to jest to wiadomo zawsze to mniejsze koszty no i mniej roboty :wink:
    viper555
    Level 39  
    Fiaty mają czasówki w silniczkach i tam są wszystkie usterki.P
    sonic81
    Level 10  
    viper555 wrote:
    Fiaty mają czasówki w silniczkach i tam są wszystkie usterki.P

To w sumie by tłumaczyło czemu po zalaniu silnikczka sie to stało może przez weekend uda mi sie wygospodarować troche czasu to dobiore się tez do silniczka wycieraczek i zobacze gdzie tam cos takiego jest a mam jeszcze takie pytanie czy taki przekaźnik bedzie pasował?
    http://******
    viper555
    Level 39  
    Tam jest inny przekaźnik wlutowywany do płytki z parą styków.P
    sonic81
    Level 10  
    viper555 wrote:
    Tam jest inny przekaźnik wlutowywany do płytki z parą styków.P

A nie wiesz może jaki typ bo dziś bede przechodził koło sklepu elektronicznego z parą styków czyli np taki:
    RM83-P-12 PRZEKAZNIK 12V 1-PARA STYKOW 16A
    viper555
    Level 39  
    Najpierw musisz wiedzieć jaki masz u siebie.P
    Wycieraczki w Punto I - zacięcie mechanizmu przy czasówce
    sonic81
    Level 10  
    Ok. Dzięki za pomoc jutro sie postaram za to zabrać i zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: