Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP nx6110 Sanoma, a Dothan ?

13 Gru 2007 16:14 985 2
  • Poziom 15  
    Witam mam taki problemik ?
    Kupilem niedawno komputer laptopa HP nx6110 sprzedajacy w opisie podawal ze jest w nim procesor pentium centrino SANOMA.
    Po przyslaniu laptopa okazalo sie ze program Everesthome i cpu-z wyswietlaja procesor o nazwie pPentium Mobile DOTHAN .
    Moze mi ktos wyjasnic co to za procek czy duzo slabszy od sanomy bo nie chcial bym przeplacic za cos innego....

z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi i wyjasnienie.
  • Poziom 17  
    patnet napisał:
    Witam mam taki problemik ?
    Kupilem niedawno laptopa HP nx6110 sprzedajacy w opisie podawal ze jest w nim procesor pentium centrino SANOMA.
    Po przyslaniu laptopa okazalo sie ze program Everesthome i cpu-z wyswietlaja procesor o nazwie pPentium Mobile DOTHAN .
    Moze mi ktos wyjasnic co to za procek czy duzo slabszy od sanomy bo nie chcial bym przeplacic za cos innego....

Nie ma czegoś takiego jak procesor Pentium Centrino Sonoma.
    Istnieje platforma Sonoma.
    Ale po kolei...
    * Platforma Centrino 1 (Carmel), chipset i855 - obsługiwała procesory Banias i Dothan;
    * Platforma Centrino 2 (Sonoma), chipset i915 - procesory Dothan;
    * Platforma Centrino 3 (Napa), chipset i945 - procesory Core (Yonah) i Core2 (Merom);
    * Platforma Centrino 4 (Santa Rosa), chipset i965 - procesory Core2 (Merom).
    Jeśli dodasz do tego intelowski WLAN odpowiedni do danej platformy, otrzymujesz wtedy coś, co nazywa się systemem/platformą Centrino.

Reasumując - dostałeś to, za co zapłaciłeś. Chipset i915 (czyli platforma Sonoma) obsługiwała procesory serii Dothan...