Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża MHC-881 - padł laser. Zamiennik nie działa

13 Gru 2007 18:03 1206 2
  • Poziom 10  
    Witam

Pad juz dawno temu laser w wierzy KSS-213B,zakupiłem jakąś chinszczyzne w sumie nic specjalnego KSS-213c, gość na aukcji pisał ze lasery sa identyczne w sumie na oko różnią sie mechanika.

Przełożyłem sam laser do starej mechaniki i płyta CD nawet nie drgnie.
    Widac le laser prubuje ustawiać ogniskowa ( nie wiem jak to sie fachowo nazywa) ale nawet nie zakreci płyta

-I teraz pytanie czy ktoś wie czy rzeczywiście to sa identyczne lasery??

-czy na leserze potencjometr jest ustawiony fabrycznie i nie należy go regulować??

-W serwisówce na str 16 jest opisana procedura regulacji lasera czy regulacju dokonywac tylko tymi porencjometrami na tej płytce??

jeszze dawo temu jak od czasu do czasu laser łapał to ustawiałem te potencjometry to jakiś czas chodził jednak wiek zrobił swoje.

Wdług procedury ustawiania trzeba zewrzeć pin 39 IC701 do masy i ustawic odpowiedni przepieg posiadająć płyte testową ale czy procedura ma sens jak mechanizm nawet nie kreci płyta. Zaznaczam ze nei posiadam płyty testowej ale mam osc

Dzieki za rozjasnienie umysłu
  • Poziom 31  
    Witaj ,jeżeli to nowy laser to powinna być zdjęta zworka zabezpieczająca( Kropelka cyny zwierająca dwie scieżki) , co do regulacji Pr na laserku to czasami chinczyka trzeba ruszyć żeby zadziałał.Pozdr
  • Poziom 10  
    @Krawczak dzieki, poprostu zapomniałem na śmierć, ze laser jest zabezpieczony, po usunieciu zwory zakrecił płyta odrazu.

Co do potencjometru na laserze to jest on zabezpieczony wiec mozna domniemywać ze nie należy nim krecić. Pozostaje ustawienie potencjometrów na płytce aby laser czytał zarówno orginały i CD-R