Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer

14 Gru 2007 08:11 2454 21
  • Poziom 12  
    Witam.Mam pytanie czy subwoofer estradowy nadaje się do domu :P ?
    Zakładając on 200watt w rms.
  • Poziom 24  
    Średnio... Głośniki estradowe mają wyższąskuteczność, są wyżej strojone i zajmują wiecej miejsca. Twój wybór...
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Przetworniki estradowe musza mieć dużą skuteczność i w związku z tym charakteryzyja się sztywnym zawieszeniem - takie zawieszenie to niestety kiepskie zejście czyli to, co w subie bardzo istotne, więc żeby przetwornik estradowy schodził nisko musi być baaardzo duży (minimum 15") i grający ładnie będzie kosztował adekwatnie do jego efektywności. Do tego dochodzi jeszcze wzmaczek żeby to wysterować bo wat jest kilkaset :) Także do domu gdzie nie potrzeba takich efektywności raczej idzie się w kierunku jakości basu a nie jego ilości i tak ogromnych mebli niekiedy nie ma gdzie postawić. Można to zrobić na czymś mniej efektywnym a schodzącym bez problemu i wątrobą będzie ruszać mięciutko i przyjemnie.
  • Poziom 12  
    Ok czyli bardziej polecacie domowy subwoofer. Jaki najlepiej opłaca sie kupić tak aby cena była max 1000zł (najlepiej żeby był aktywny)?Skoro estradowy się nie nadaje to sobie go odpuszczę :P .Acha i jeszcze mam pytanie czy estradowy subwoofer jest dużo mocniejszy od domowego?:P
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Estradowe mają taki wykop że głowa mała jeżeli zależy ci na narobieniu hałasu i tym żeby meble skakały to na domowych to ciężko uzyskać. Zależy co lubisz domowe są do grania mniejszą głośnością przy zachowaniu wszelkich walorów basowych a estradowe do wytworzenia jak najwyższego ciśnienia akustycznego. Mi bardzo się podobał sub JAMO E7 ale za te kase złożył byś samemu coś znacznie mocniejszego i lepszego.
  • Poziom 12  
    A jak by się sprawował estradowy subwoofer przy kolumnach sony 150watt rms a jak subwoofer domowy?:P
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    To wszystko zależy co to za kolumny i jaki subbas kupisz bo tak to się prawidłowo nazywa. Jest możliwość że ten subbas da takie ciśnienie że będzie chwilowo zagłuszać kolumny ale tylko wtedy jeżeli kolumny są słabe a subbas był by bardzo mocny. Choć generalnie polecał bym suba domowego może nie będzie przesuwał ale jego dźwięk będzie zadowalający bo wątpię abyś był zadowolony z uderzenia które przy niewielkiej mocy przyswaja o zawrót głowy ...
  • Poziom 12  
    A jaki subwoofer aktywny byś polecił?:)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wchodzi w rachubę DIY ? Jeżeli nie to ten JAMO E7 jest spoko ;] lub Heco 25A bardzo miękki bass
  • Poziom 12  
    Ten jamo i heco jest dobry.A o tym DIY nic nie mogłem znaleźć.
    Bardziej to ten jamo mi sie podoba pod względem parametrów.Tylko ze cena w jednym sklepie jest 1300zł a w innym 800zł. Co byś polecił?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Mi bardzo się podobał HECO ale to co lepsze sam musisz ocenić każdy ma inny słuch każdemu podoba się coś innego ja mogę ci co najwyżej doradzić na co zwrócić uwagę wybrać musisz już ty, Najlepiej gdybyś wybrał się na odsłuch kupno w ciemno na allegro to najgorsze wyjście.
  • Poziom 12  
    Ok heco jest fajny ale ten jamo też jest bardzo fajny :D . Mógłbyś bardziej
    przybliżyć informacje o tych dwóch subwooferach? Szukałem coś w googlach
    ale informacje były prawie na każdej stronce inne :| . Oraz gdzie by można było kupić jeden z tych dwóch subwooferów? (gdzie jest najtaniej :P ) :)
    Acha oracz czy mógłbyś przybliżyć moc w RMS tych subwooferów?:P
    Bo na większości stron pisze że właśnie JAMO ma większą moc ale na każdej stronce to inne dane :/ .
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Informacji szukaj na stronach producenta HECO ma mój znajomy płacił chyba 750zł w media markt ma bodajże 100W RMS efektywności nie znam i reszty dość duży i gra bardzo głęboko i miękko. JAMO słyszałem 1 opinię ze jest fajny mocy nie znam i reszty na stronie producenta lub allegro poszukaj
  • Poziom 12  
    A 100watt jest wystarczające do domu?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    To wszystko zależy czego oczekujesz od tego sprzętu idź i posłuchaj masz inne ucho niż moje nie mogę ci powiedzieć tak wystarczy lub nie szukaj innego bo później pomyślisz że źle ci doradziłem. Musisz sam ocenić czy ta moc ci wystarczy. Ważnym aspektem jest też efektywność czyli skuteczność, zdolność głośnika do zamiany impulsu elektrycznego w falę dźwiękową dla porównania 87dB i 100W zagra tak samo jak 90dB i 50W
  • Poziom 12  
    Czyli głośnik w subwooferze powinien mieć dużą efektywność czyli jak najwięcej dB i dosyć dużo watt?
    Wiem wiem jak będę w sklepie typu media markt to przesłucham subwoofery
    .A ważne jest czy np . głośnik ma 15" czy 10" w takiej samej cenie?:P
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Oczywiście że tak ale głośnika 15" się nie spodziewaj w subwooferach domowych ;] max 10" bo to już 30cm membrana. Najlepiej tak 20cm wtedy można założyć że głośnik jest dość wysokiej klasy. Duży głośnik musi mieć odpowiedni układ magnetyczny najlepiej podwójny magnes wtedy może wydać z siebie dużo mocy no i lepiej w subach domowych zainwestować w porządne 20 lub 25cm niż kiepskie 30cm
  • Poziom 12  
    A lepiej kupić subwoofer aktywny domowy czy subwoofer pasywny samochodowy pod jakiś wzmacniacz domowy 4Ω i pod filtr dolnoprzepustowy
    aktywny?Ten sub ma grać w domu a nie w aucie.Jaki byś polecił?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Aktywny czyli z wzmacniaczem
    Pasywny bez wzmacniacza
    Wzmacniacze samochodowe są tyle warte co maluchy na wyścigi
    Tylko subwoofer aktywny i to jeszcze taki lepszej klasy bo te tańsze są do dudnienia nie mają żadnego przyzwoitego dźwięku
  • Poziom 12  
    A jeszcze muszę zapytać jaka jest główna różnica między subwooferem aktywnym domowym a subbasem aktywnym ? Czy chodzi o pasmo przenoszenia?Wiem jak narazie tylko że subbas ma twarde zawieszenie :P
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jak sama nazwa mówi aktywny czyli już coś w sobie ma chodzi tu o źródło zasilania. Subbas ma grać mocno i głośno to jego zadanie nie schodzi on za nisko i jego pasmo jest ograniczone żeby czasem nie mylić że niżej niż 50hz nie zejdzie spokojnie zejdzie ale przy marnej jakości
  • Poziom 12  
    Ok dzięki za pomoc . Jak coś mi sie przypomni to będę pytać . :)