Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć gramofon do wieży?

14 Gru 2007 11:03 6843 7
  • Poziom 18  
    Witam . Mam problem . A mianowicie chciałbym podłączyć gramofon stereofoniczny do wieży do wejścia aux, niestety czułość tego wejścia jest za słaba i dźwięk bardzo cichy. Czy da się zrobić tak jakby wzmacniacz phono, lub adapter aby móc podłączyć gramofon za pomocą takiej przejściówki do wejścia aux. pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Skorzystałem z zestawu J-71 firmy "Jabel", polecam.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Schemat układu z zestawu J-71 jest identyczny ze schematem opublikowanym w PE 4/93. Dawno temu go zrobiłem i wbudowałem do gramofonu razem z zasilaczem. Z gramofonu wychodzą wyjścia CINCH i można go podłączyć do dowolnego wzmacniacza. Układ pomierzyłem i działa znakomicie. Szumy bardzo niskie (nawet mniejsze niż w fabrycznym wzm. Technics na wejściu phono), charakterystyka zgadza się dokładnie z podaną w artykule. Przedwzmacniacz warto uzupełnić o filtr antywibracyjny (tłumiący niskie częstotliwości poniżej 15-20 Hz). Płytki do obu układów gdzieś mam, jakby Cię interesowały, to napisz.
    Z powodu dużej czułości cały układ trzeba dokładnie zaekranować. Najprościej zlutować pudełko z cienkiej blachy stalowej cynowanej (kupić blachę do pieczenia ciast). Miejsce podłączenia ekranu do masy gramofonu wybrać doświadczalnie.
  • Poziom 18  
    kw48:dzięki układ już zmontowałem. Teraz pracuje nad zasilaczem bo jednak te 24 v to trochę mało dostępne zasilacze. Chciałbym zrobić do tego zasilacz na L7824cv czy schemat do tego zasilacza ktoś posiada. Z góry dziękuje za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Schemat jest taki, jak dla wszystkich układów serii 78xx czy 78Lxx (w załączniku). Układ L7824ACV ma dop. prąd 1A. AC oznacza zakres temp. pracy 0-150°, a V - obudowę TO-220.
  • Poziom 18  
    Właśnie skończyłem robić zasilacz:) Działa perfekcyjnie, a napięcie na wyjściu ani drgnie. Jutro będzie próba na gramofonie całego układu. kw48 dziękuje za schemat. O dalszych postępach napiszę w kolejnym poście. Pozdrawiam:)
  • Poziom 18  
    mam pytanie. Jak mam zasilić płytkę (układ J -71 przedwzmacniacz do gramofonu) jest na niej nadruk +24 v ale gdzie mam się wpiąć minusem ?Tak tylko chce się upewnić. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Na ścieżkę "masową" (zero m-dzy kanałem L i P)