Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena w lapku.Czy ma sie stykać z metalową obudową matrycy.

14 Dec 2007 15:59 864 3
  • Conditionally unlocked
    Witam.Kupielem sobie lapka ale byl bez wifii.Wiec zainwestowalem w karte minipci i zamontowalem w nim antenki ktore dostalem.i teraz mam pytanie.Czy te antenki zewrzec z obudowa panelu LCD czy nie.Oby dwie antenki mają dziurki na srubki.wiec jesli taka antene sie przykreca to podejrzewam ze tez sie zwiera z obudowa matrycy ktora rowniez jest przykrecona.Z moich jednak badan jakie zrobilem miedzy komp laptop,wynika ze jak anteny są luzem to jest lepiej.Prosze o fachową wytlumaczenie mi różnic.Dodam ze karta to jest 11mbps intel WM3B2100 a antenki są z jakiegos innego laptopa .Przy łączeniu sie z kompem(komp ma wystawioną antene zewnętrzną z talerzem )gdzie antena byla w odlegosci okolo 2 metrow i za szybą mialem predkosc okolo 100kB/s czyli okolo 8-10% 11mbps.Ale tak jest ponoc przy ad-hoc.Z koleji jak zanistalowalem antenki ( obkleilem czesci koncowa anteny tasma izolacyjna co by sie nie zwarła) wlozylem pod matryce i jak teraz szukam sieci to mi nie widzi dwoch AP a wczesniej jak lezaly na klawiaturze to widziały .Prosze o porade jak zainstalowac te antenki w laptopie.Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 27  
    Podłącz tak samo jak to było w starym lapku. Zwierając z metalową obudową zmieniasz parametry anteny. Różnica jest też w zależności czy dasz antene pionowo, czy poziomo. Zobacz jak jest lepiej.
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 21  
    Jeżeli dziurki są połączone z ekranem anteny(czyli tym oplotem zewnnętrznym kabla antenowego) to raczej powinny być przykręcone do metalowej obudowy. Ale może być teżtaka sytuacja że przykręca się je do części plastikowej monitora( po to tylko żeby nie latały w środku)
    Sprawdz sam jak będzie lepiej.
    pozdr.
  • Conditionally unlocked
    Dziekuje za odpowiedz.dzisiaj troche kombinowalem.Odkrecilem od laptopa ta tylnią plastikową oboduwe matrycy i sygnał był.Jednak w chwili gdy dociskałem obudowę do matrycy z 3-2 ap netsumbler nie widzial mi zadnego ap.Cos czuje ze ten plastik i matryca tak przytlomiaja te antenke ze nic nie zrobie.Co do samych anten to jest to jedna blaszka ktora ma dzirurki na srobki i i na tej jednej blaszce (taka troszke wygladjaca jak H) jest polanczony ekran i goracy .Chyba nic nie zdzialam bo kombinuje i zawsze w sygnal spada i to dosc mocno.juz nie mam pomysłu