Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak podtrzymania pamięci w odbiorniku radiowym w sam. FABIA

14 Gru 2007 21:28 2687 6
 • Poziom 9  
  Dostałem radio, fabrycznie montowane w TOYOCIE,które zamontowałem w FABI.Po podłączeniu wszystkich przewodów w/g instrukcji radio wyłączyło mi sygnalizator włączonych świateł.Po odłączeniu przewodu który odpowiada za podtrzymanie pamięci w odbiorniku zaczyna działać sygnalizacja włączonych świateł, a odbiornik po wyjęciu kluczyka "gubi" zaprogramowane programy i po każdym włączeniu zapłonu , radio muszę programować. Przewód podtrzymania pamięci podłączałem w różne miejsca zasilania i bez skutku.Gdzie, bym nie podłączył wszędzie ten sam efekt.
  Może ktoś miał taki sam problem i mi pomoże.
 • Poziom 2  
  Przewód podtrzymania pamieci musi być podłączony przez cały czas pod 12V, nawet po odłączeniu stacyjki.
 • Poziom 9  
  Zgadzam sie z tym ale po podłączeniu ginie mi sygnalizacja włączonych świateł
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Po prostu rozmieszczenie przewodów w kostce ISO Skody jest inne niż rozmieszczenie przewodów w kostce radia. Zasilania generalnie się zgadzają, ale inen nie i stąd problemy. Najprościej to albo zmodyfikować wiązkę radia albo kupić przejściówkę ISO - ISO i na niej zrobić potrzebne przepięcia.
  Wejdź na stronę:
  www.studio24.prv.pl
  i tam się wszystkiego dowiesz.
 • Spec od car audio
  Może zrobili tak jak było w Audi C4. Bez kluczyka radio co prawda gra ale jest sygnał ostrzegawczy aby nie rozładować sobie akumulatora. A to radio zdaje mi się powinno pamiętać ustawienia także po odłączeniu od zasilania.
 • Poziom 13  
  Pozwole sobie lekko odkurzyć ten temat, bo być może te informacje jeszcze komuś się przydadzą. Jako posiadacz Skody wiem, że faktycznie ma ona dość nietypową kostkę ISO - dokładny opis styków znajduje się tutaj
 • Poziom 9  
  Dziękuję za pomoc.