Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Line in na wszystkie kanały

15 Gru 2007 11:11 1203 9
  • Poziom 10  
    Witam!
    Pisze bo naszukałem sie już o tym i na google i na forum i nie znalazłem.
    A problem jest następujący: mam karte muzyczną C-Media CMI8738 (niezintegrowana), ma pięć wyjść: Front L i R; Rear L i R; Sub i center; Line in; Mikrofon. Teraz mam do tego podłączone: Altus 140 na wzmaku Pionka (jako front), Unitra Zodiak + jakieś tam tonsile (jako rear); i subwoofer DIY, centralnego głośnika nie mam, ale to nieważne. Chodzi o to, że jak podłączam np discman do LINE IN to grają mi tylko 2 przednie głóśniki:/ I tu jest problem, bo chodzi mi o to że jak np w filmach mam 5.1, z Winampa idzie 5.1 to czemu dzwięk z urządzeń zewnętrznych ma być tylko 2.0. Jeżeli byłby to tylko discman to ok, ale planuje teraz podłączyć do tego tuner SAT, i słuchać np. ViVa Polska, a bez subwoofera to nie ma sensu, bo skoro mam 5 głośników to muszą być wszystkie wykorzystywane. Zaznaczam że z urządzeń zewnętrznych nie musi iść dzwięk w standardzie dolby digital, tylko poprostu skopiowanie sygnału stereo na tylne głóśniki, bez urzywania np. rozgałęźnika. Oraz co ważniejsze filtr w komputerze musi podawać na subwoofer tylko niskie tony. Słyszałem że jest jakiś pluin do winampa. Proszę o pomoc bo jest to dla mnie bardzo ważne.
    Z góry dzięki i pozdro

Acha nie wiem czy dobrze zamieściłem ten temat, także jakby co prosze o przeniesienie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Niestety ani jedna ani druga rada nic nie wniosła:/ Muzyke z discmana słychać tylko w tych głóśnikach które podłączone są do front:/ Generalnie to dzięki za odzew i licze na rozwiązanie problemu...
    To co napisałeś to jest właczanie tego 5.1 i różnych efektów przestrzennych, ale jak dzwięk idzie z np Winampa, czy jakiegoś odtwarzacza Video. I to mi wszystko działa jak powinno, wszystkie głośniki nie chcą jednak grać jak wykorzystuje jakieś inne źródło dźwięku takie jak np. Discman, Mp3 Player - podłączone to wejścia Line In w karcie muzycznej.
  • Poziom 29  
    Wymień tę kartę na najtańszego SB, jakiegoś Live czy audigy (nawet używka), Miałem tę kartę kiedyś i to jest shit jakich mało (do tego się zjarała), ściągnij ze str producenta najnowsze stery, żeby szło wszystko na 6 kanałów musisz coś ustawić w opcjach nagrywania (tak, nagrywania), nie pamiętam jak się to nazywało.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Wiem że karta do bani ale nie mam kasy na nową:/ Kurde, ale ja jeszcze pociągne o tym Winampie (bo on akurat puszcza mi na wszystkie kanały np. MP3) i czy nie dało by sie tak zrobić żeby przez Winampa puścić to Line In? tak żeby nim sterować głośnością z line in, wykorzystać jego equalizer, no i oczywiście mieć te upragnione 6 głośników, grających? Dawno temu chyba słyszałem że jest taki pluin do winampa, co pozwala właśnie na takie coś, ale za cholere nie wiem jak sie nazywa. No bo jak inaczej to nie wiem. W opcjach tej karty próbowałem już wszystko zmieniać....
  • Poziom 10  
    Udało mi sie znaleść tą wtyczke i zainstalować. Wszystko działa, jest niestety wspomniana przez Ciebie strata jakości. Tylko, że pojawił sie kolejny problem, teraz dźwięk idzie na 4 kanały zamiast na 5.1 (jak w przypadku Mp3). Grają dwie kolumny przednie, 2 tylnie, ale nie gra subwoofer (a jest dla mnie cholernie ważny:/
    Cytat:
    Niestety jeżeli moje rady nie pomogły to odpada opcja na 5 kanałów. Zauważ, że wejście liniowe to są dwa kanały. Myśląc na chłopski rozum skąd masz wziąć pozostałe 3 skoro jest to sygnał liniowy tylko stereo. Co więcej procesor 8738 nie obsługuje takiej opcji.

No wiadomo, że nie będzie Dolby Digital z 2 kanałów, chodzi o to żeby było tak jakby 2 razy stereo na przednich i tylnich głośnikach, no a niskie częstotliwości (bass) był kierowany na subwofer - Tak sie włąśnie dzieje w winampie przy odtwarzaniu mp3.
    Chyba powinienem jeszcze dodać że ta wtyczka do Winampa nazywa się:
    LineIn plugin v1.80

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Czy ktoś wie dlaczego nie działa subwoofer, apozostałe kanały chodzą normalnie?
  • Poziom 10  
    no właśnie nie pomaga...:/
  • Poziom 10  
    Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak to zrobić żeby poprawnie działało???? Razem z subwooferem???? Bardzo prosze o pomoc...