Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Sienna - silnik nie równo pracuje - jak diagnozowac?

15 Gru 2007 12:05 2174 4
  • Poziom 15  
    Mam problem jak w temacie, swieci się kontrolka "problem z ukladem wtryskowym".
    Zanim zabiore sie za budowa euroscana, co ewentulanie powinienem sprawdzic - ktrore czujniki najczesciej 'lecą' w tym silniku ?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 32  
    Nie wiesz co najpierw sprawdzic to dziwne , ja zabrał bym się za podstawy świece , kable , paliwo , cisnienie sprężania .
    Nic nie napisałeś w jakich warunkach masz usterkę , jaki silnik ??
  • Sklep HeluKabel
  • Moderator Samochody
    przekaznik pompy paliwa, czesto wymiana pomagała.
  • Poziom 15  
    Michu10 napisał:
    ja zabrał bym się za podstawy świece , kable , paliwo , cisnienie sprężania .
    Nic nie napisałeś w jakich warunkach masz usterkę , jaki silnik ??

Podstawowe zeczyczy sprawdzilem, cisnienia sprezania bardzo nia mam jak sprawdzic, ale odlaczalem kable od swiec na kazdym cylindrze i byl mniej wiecej taki sam spadek obrotow.

Typ silnika to 1.6 KAT, uszkodzenie nastapilo podczas jazdy - wlaczyla sie kontrolka "uszkodzenie w ukladzie wtryskowym" - producent zaleca aby diagnozowac wtedy komputer zajmujacy sie wtryskiem na urzadzeniu "Fiat Lancia" - a takie maja tylko w ASO.

Co do uszkodzenia pompy to chyba nie to: silnik wchodzi na obroty daje sie jezdzic - natomiast jest odczuwalny spadek mocy.

I moze jeszcze co rozumiem przez "nierowno pracuje" - efekt jest taki jak by regularnie co X obrotow walu, zatrzymywany byl na moment wtrysk i potem znow dobrze - i jest to bardzo regularne, co powoduje ze silnik sie 'trzesie'.
  • Poziom 32  
    Sprawdz czujnik ciśnienia jest on na ścianie grodziowej czy nie wypadło od niego podciśnienie które idzie do kolektora wtedy silnik może przerywać , możesz sprawdzić ustawienie rozrządu czy pasuje na znakach, a w zasadzie to dobrze było by podłączyc pod kompa i zobaczyć co jest za usterka jaki kod błędu żeby za dużo nie kombinować