Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

coaxial Yamaha rx-v359, nic się nie dzieje po podłączeniu.

15 Gru 2007 12:35 2331 22
  • Poziom 26  
    przestaw apmli na digital in
  • Poziom 11  
    w jaki miejscu z głównego menu ?
  • Poziom 26  
    na pilocie powinienes to miec jako jedna z opcji wyboru zrodla... moze to byc zapisane inaczej... np "coaxial"

sorry... wszystko jasne... zeby gralo coaxialem sygnal musi byc wysylany cyfrowo... sygnal z laptopa idzie analogowo i dlatego nie gra.
  • Poziom 25  
    1. Jesteś pewny, że laptop ma wyjście cyfrowe? Z analogu na cyfrę nie wystarczy kabel.
    2. Jeśli punkt pierwszy spełniony, ustaw wejście Yamahy na "Auto", w menu właśnie.
    3. W tym przypadku, COAX i CINCH to to samo, ty masz kabel Cinch-Jack.

Widywałem laptopy z wyjściem cyfrowym coax (cinch), jeśli tego nie masz, to albo nie masz cyfry w ogóle, albo trzeba w mikserze przełączyć tryb wyjścia audio na cyfrę.
  • Poziom 11  
    w laptopie posiadam karte firmy realtek w opcjach karty mam cyfrowe wyjście ustawiłem na 96 k próbkowania i wyfrowe wyjście źródła audio w ampli mam zrobione na auto na przednim panelu mam multi ch input ? i nic cisza . dla sprawdzenia podłaczyłem do chinch mini dysk sony i tez cisza :(
  • Poziom 25  
    Jaki to model laptopa? Jaki mini disc? Czym połączyłeś Soniego z ampli?
  • Poziom 11  
    laptop acer aspire 5610 . tak podłaczyłem soniacza z ampli i nic . a na co musze przełączyc mam vcr , v-aux , dtv/cbl , dvd , md-cd-6 , tuner , cd
  • Poziom 25  
    Pytałem jakim kablem połączyłeś Soniego z ampli i poprzez jakie wyjścia/wejścia?

Wszystko już wiem, ściągnąłem manuala to tego ampli. Nie masz tu żadnego wyboru, tym kablem co kupiłeś, możesz połączyć TYLKO z wejściem DVD. DTV/CBL jest tylko optyczne, więc wybierając jako źródło nic nie usłyszysz.

Oczywiście na przednim panelu wybierz też źródło DVD.
  • Poziom 11  
    wiec pozostał mi tylko chinch :( WIELKIE DZIEKI ZA POMOC POZDRAWIAM
  • Poziom 25  
    Czekaj, czekaj, bo nie wiem czy się rozumiemy. I ten Twój smutek... Podłączasz Jack'a do laptopa i uaktywniasz wyjście cyfrowe, drugi koniec podłączasz do Yamahy, do wejścia DIGITAL INPUT DVD COAXIAL. Wejście sygnału wybierasz DVD w trybie AUTO. Będzie grało, MUSI grać.
  • Poziom 11  
    podłaczyłem do DIGITAL INPUT DVD COAXIAL w amplitunerze ustawiem na dvd i wybrałem auto i cisza ........... :( mam takie opcje auto , dts , analog
  • Poziom 25  
    Jakie są tryby pracy wyjścia w laptopie? Nie każdy amplituner obsługuje próbkowanie 96kHz. A jeszcze jedno, sprawdź miernikiem przejście na kablu (ekran-ekran, gorący-gorący i na zwarcie ekran-gorący).
  • Poziom 11  
    bardzo dziwne w laptopie mam ustawione wyjście cyfrowe dla pewności podłaczyłem md sony i tez cisza .

Dodano po 1 [minuty]:

w laptopie ustawiłem na 96 mam jeszcze do wyboru 44,1 , 48 i 196 . ze specyfikacji wyczytałem ze ampli obsługuje do 96

Dodano po 4 [minuty]:

a gdy podłaczam chich w inne miejsce np . dvd lewy prawy wszystko gra wiec mysle ze kabet tutaj nie ma winy
  • Poziom 11  
    czyli ma 192 tak ? juz ustawiłem w karte na 192 . sony z ampli łącze przez ten sam kabel i nie gra .
  • Poziom 25  
    Napisz mi jaki to model Sony, dokładnie. Poszperałem jeszcze i Yamaha obsługuje te 96kHz. Przemierzyłeś kabel?
  • Poziom 11  
    net md walkman mz-ne410 to ten
  • Poziom 25  
    Z tego co widzę, to ten MD ma wyjście USB, a nie ma S/PDIF. Nie możesz tego połączyć z ampli cyfrowo. Możesz ewentualnie analogowo, przejściówką za słuchawkowego na cinch.

Przemierz ten kabel! A jeszcze jedno, jaki sygnał podajesz z laptopa, tzn. co odtwarzasz, mp3, DVD czy coś innego? W PowerDVD trzeba na przykład wymusić w konfiguracji używanie wyjścia S/PDIF...
  • Poziom 25  
    Tak, wiem, cały czas piszę o tym kablu. :)
  • Poziom 11  
    wiec w czym tkwi problem :(
  • Poziom 25  
    Czytaj trzy posty wyżej... :)

rdboy napisał:
    Dodano po 4 [minuty]:

a gdy podłaczam chich w inne miejsce np . dvd lewy prawy wszystko gra wiec mysle ze kabet tutaj nie ma winy

Właśnie zauważyłem, że zmieniłeś wcześniejszego posta...

Jeżeli połączyłeś laptopa z ampli tym kabelkiem, masz wybrane wejście DVD i słyszysz dźwięk wtykając do wejść DVD AUDIO IN L lub R, to znaczy, że WYJŚCIE LAPTOPA NIE PRACUJE W TRYBIE CYFROWYM!!! Sprawdź koniecznie konfigurację miksera w lapku.