Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z miernikiem zniekształceń PMZ-11

11 Gru 2003 18:25 1760 3
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam problem z miernikiem zniekszatałceń PMZ-11, po podaniu mu na wejście sygnału z generatora, wykalibrowaniu i naciśnięciu "pomiar" podaje częstotliwość tylko przy silniejszych sygnałach a pomiar zniekształceń nie spada poniżej wartości ok 30%.
    Niestety nie dysponuję żadną dokumentacją, więc jeżeli któryś z kolegów elektroników będzie na tyle życzliwy i prześle jakieś informacje na jego temat, sposób dokonywania pomiarów lub regulacji, będe niezmiernie wdzięczny.
    pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 14  
    Witam
    A jaki sygnał podałeś na wejście?
  • e-miernikie-mierniki
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Z lewej strony tego miernika jest przełącznik skokowy do ustawiania poziomu napięcia wejściowego. Przy jego pomocy oraz pokrętłem płynnej regulacji /jest obok/ ustawiamy wskażnik na maksymalne wychylenie. Oczywiście przełącznik zniekształceń ustawiony na 100%. Po stawieniu poziomu napięcia wejściowego wciskamy klawisz "Pomiar". Powinna się wychylić wskazówka miernika częstotliwości,który pokazuje częstotliwość sygnału wejściowego /też trzeba dobrać zakres/. Następnie zmniejszamy zakresy "% znikształceń" aż do uzyskania wychylenia powyżej 3/4 skali i dokonujemy odczytu zniekształceń badanego urządzenia. Miernik mierzy tylko do 20 kHz.
  • Poziom 13  
    Na wejście podałem sygnał sinus z generatora na mostku Wiena, który nie powinien mieć więcej jak 0,5-1% zniekszt.
    Co do pomiary to od początku postępuje tak jak radzi kolega "hefid".
    Postaram się zdobyć dokumentację do miernika i na początek wymienic w nim nieco wiekowe elektrolity.
    pozdrawiam i dzięki za rady