Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP NX6110 problem z matrycą.

15 Gru 2007 19:49 2960 11
  • Poziom 15  
    Witam mam pytanie co moze byc z matryca ze blado swieci ? dzisiaj kolega przyjechal do mnie z tym samym modelem laptopa i jego matryca swieci sporo jasniej moja jest balada jak by miala jasnosc zajechana czy da sie cos w niej wymienic aby swiecila troszeczke jasniej bo nie ukrywam ze to jest troszke meczonce dla oczu.....

jasnos programowo mam na maxa bo jak zmniejsze to jest totalna kicha :( acha w obu laptopach matryca jest ta sama sprawdzone programem informacyjnym....
  • Poziom 14  
    są przeważnie po bokach matrycy takie "świetlówki", możesz je spróbować wymienić, choć nie wiem jak jest z dostępnością tego towaru...

jeszcze jedno... sprawdzałeś czy masz ustawioną max jasność przez kombinacje klawiszy fn + F8??? naciśnij to parę razy... może coś da
  • Poziom 40  
    Na baterii i włączonym oszczędzaniu energii będzie dwa razy ciemniejsza, pełne świecenie powinno być na zasilaczu. Jeżeli to nie pomoże to może inwerter z jakiegoś powodu daje niższe WN do świetlówki, może być również zużyty luminofor w świetlówce, zaśniedziała lub odklejona folia odbłyśnika w rynience przysłaniając jej świecenie, wadliwa świetlówka daje poświatę nie białą a w odcieniu czerwieni.
  • Poziom 15  
    mrgr napisał:
    są przeważnie po bokach matrycy takie "świetlówki", możesz je spróbować wymienić, choć nie wiem jak jest z dostępnością tego towaru...

jeszcze jedno... sprawdzałeś czy masz ustawioną max jasność przez kombinacje klawiszy fn + F8??? naciśnij to parę razy... może coś da

A wiec tak co do swiecenia to walsnie matryca jest tak jakby ciemniejsza tylko z jednej (lewej strony) czy swietlowki sa po bokach ? czy na dole i u gory ? czy dalo by rade wymienic taka swietlowke w tym modelu ? znalazlem na allegro nowe swietlowki po 30zl wiec koszt niewielki tylko niewiem czy taka matryca jest rozbieralna :( a nie chcial bym dalej czegos uszkodzic.....

bede bardzo wdzieczny za pomoc bo kupilem komputer za kupe kasy i jest kicha :( a gosc co mi go sprzedal wpiera ze jak wysylal bylo wszytko w 100% OK
  • Poziom 14  
    oczywiście że jest rozbieralna, trzeba tylko uważać. Świetlówki przeważnie są po bokach. Jak dostaniesz się do matrycy to nie musisz jej chyba nawet całkiem wykręcać. Do świetlówek dostęp powinien być w miarę prosty. Osobiście przy rozbieraniu najwięcej problemu mam z plastikami obudowy.
    Cytat:
    a gosc co mi go sprzedal wpiera ze jak wysylal bylo wszytko w 100% OK

to się tak z dnia na dzień nie wypala...
  • Poziom 15  
    mrgr napisał:
    oczywiście że jest rozbieralna, trzeba tylko uważać. Świetlówki przeważnie są po bokach. Jak dostaniesz się do matrycy to nie musisz jej chyba nawet całkiem wykręcać. Do świetlówek dostęp powinien być w miarę prosty. Osobiście przy rozbieraniu najwięcej problemu mam z plastikami obudowy.
    Cytat:
    a gosc co mi go sprzedal wpiera ze jak wysylal bylo wszytko w 100% OK

to się tak z dnia na dzień nie wypala...

a swietlowki sa dwie czy jedna bo ida tylko dwa kabelki ?
    rozkrecilem obudowe ale zabardzo nie widac tej swietlowki kable ida do sirodka a od tylu matryca jest jakby pokryta sreberkiem od czeklolady (folja aluminiowa)
    ma ktos jakis pomysl jak sie dobrac do niej do sirodka ?
  • Poziom 14  
    są 2, po bokach... przeważnie jakoś wsuwane z góry lub z dołu
  • Poziom 15  
    mrgr napisał:
    są 2, po bokach... przeważnie jakoś wsuwane z góry lub z dołu

zrobilem fotke miejsca gdzie wchodzi swietlowka (a racze jej kabelki)
    drugiej nie znalazlem :(
  • Poziom 15  
    i jeszcze jedna dziwna sprawa matryca świeci ciemniej z tej strony co jest swietlówka wiec troche dziwna sprawa ze tam gdzie jest cala moc świeci łlabiej a na drugiej stronie jest ok :(
  • Poziom 13  
    patnet napisał:
    i jeszcze jedna dziwna sprawa matryca świeci ciemniej z tej strony co jest swietlówka wiec troche dziwna sprawa ze tam gdzie jest cala moc świeci łlabiej a na drugiej stronie jest ok :(

a znasz przyslowie - Najciemniej pod latarnią ;) hihi
  • Poziom 16  
    Witam.Co za bzdury.Jaka świetlówka, co to sala gimnastyczna?Lampa zimno żarzona jest zawsze na dole tylko w większych matrycach na dole i u góry .Raczej napewno masz uszkodzony inwerter tzn. przetwornice niskiego na wysokie napięcie.Trzeba ją wymienić albo naprawić.Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    bodzio64 napisał:
    Witam.Co za bzdury.Jaka świetlówka, co to sala gimnastyczna?Lampa zimno żarzona jest zawsze na dole tylko w większych matrycach na dole i u góry .Raczej napewno masz uszkodzony inwerter tzn. przetwornice niskiego na wysokie napięcie.Trzeba ją wymienić albo naprawić.Pozdrawiam

ale czy jak by byl uszkodzony inwerter to swiecila by matryca?
    u mnie matryca normalnie swieci tylko z jednej strony kawalek ok.10cm jest mniej troszke podswietlony.....

rozkrecilem matryce i w zalaczniku przesylam fotke jak wyglada matryca z podswietleniem (na zywo wyglada to troszke slabiej)
    swietlowka jest tylko jedna zamontowana na dole matrycy

edit:
    problem rozwiazany :)
    winna byla swietlowka
    koszt 30zl (kupilem uszkodzona matryce)
    wymiana choc robilem to pierszy raz nie byla bardzo trudna
    calosc polegala na rozkreceniu matrycy nie trzeba bylo jej rozkladac trzeba tylko rozlaczyc ja od dolu i tam jest swietowka jest tylko jedna zamontowana na dole
    trzeba troche sie nagimnastykowac ale lepiej tak sie pomeczyc niz rozkladac ja cala bo nawpada syfu i bedzie problem....
    czas wymiany ok 30 min :) jak dla kogos kto nie mial zielonego pojecia o tym to jestem z siebie zadowolony :)
    acha z ciekawosci bylem w serwisie z laptopami (bo sie balem wymiany) gosc powiedzial 100zl+ 50zl uzywana swietlowka :) proponowal mi tez matryce uzywana w idealnym stanie za 500zl :)

dziekuje wszystkim za pomoc w temacie bo mysle ze bez was nie podjol bym sie wymiany .....
    tamat uwazam za zamkniety

dziekuje:D