Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz centralny Beam - opóźnianie załączania

15 Gru 2007 20:11 1457 2
  • Poziom 17  
    Posiadam centralny odkurzacz marki beam i mam do niego gniazda z automatycznymi szufelkami. Problem polega na tym, ze aby wsadzic rure do gniazda trzeba podniesc klapke co powoduje chwilowe wlacznie odkurzacza. Niedosc ze klapka jest zasysana i ciezko ja podniesc to i silnik odkurzacza sie niszczy od takiego niepotrzebnego chwilowego wlaczania przy zamknietych gniazdach. Do kazdego z gniazd jest doprowadzone 2 przewody ktorych zwarcie powoduje zalacznie odkurzacza. Potrzebny mi jest jakis schemat ukladu ktory by nie zalaczal odkurzacza gdy styki sa zwierane krocej niz np. 2s. Wazne jest to zeby po rozwarciu stylkow odkurzacz wylaczal sie natychmiastowo, a nie pracowal przez te 2s. Napiecie na rozwartych stykach to niecale 30V 50Hz.
  • Poziom 35  
    Najprościej to wyłączyć na tą chwilę bezpiecznik zasilający silnik lub zastosować wyłącznik na zasilaniu. Nie znając zasady (skąd te 30V≈) działania wyłącznika , trudno tu coś innego doradzać , a przeróbka może sprawić kłopot i niespodzianki.
  • Poziom 17  
    Mnie tez dziwi czemu tam jest zmienne napiecie. A co do tego wylaczania bezpiecznika lub przycisku to nie zabardzo wygodne co sie mija z celem przy centralnych odkurzaczach.