Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

corsa b 1.2 16V brak mocy gdy zimna

miloon 15 Dec 2007 21:02 3823 3
Bosch
    miloon
    Level 19  
    Po odpaleniu na zimno silnik pracuje równo, ale jechać zbytnio się nie da, dusi się, szarpie jak dodaje gazu (podczas jazdy tzn. pod obciążeniem), bez dodawania gazu jakoś się toczy, gwałtowne dodanie staje w miejscu.
    Gdy się zagrzeje (nawet jak pochodzi na jałowym niecałe 10 min) idzie jak żyleta. Tylko przy zimnym silniku takie akcje.
    Oprócz tego powyżej 120km/h (choć nie zawsze w tym miejscu) ZDARZA się, że zapali sie check engine i silnik nagle traci moc, spuszczenie z gazu załatawia sprawe. Taka sytuacja wystąpi też czasem przy sporym obciążeniu (górka) nawet przy 80km/h choć nie zawsze, czasem pójdzie jak żyleta.
    Proszę o pomoc.
  • Bosch
    domex32
    Moderator of Cars
    Może kat zapchany?? ale jesli zapala sie kontrolka, to sprawdz co sterownik spiewa, jesli stara kostka to zwieraj piny A B włacz zapłon i napisz co wymruga kontrolka, w necie popatrz jak odczytywac mrugniecia, jesli masz juz OBD to zwierasz 5 i 6 pin. napisz na forum co odczytales.
  • Bosch
    miloon
    Level 19  
    Dziękuje za odpowiedź,
    gdzieś tu na forum wyczytałem że w tym silniku nie da się odczytać błędów za pomocą mrugnięć (chodzi o sterownik, silnik X12XE na Bosch Motronic M 1.5.5, tyle znalazłem w książce, ale w 1.2 16V ECOTEC chyba nie ma innego silnika).

Zapchany katalizator mógłby tłumaczyć to przyduszanie auta, ale co z tą jazdą na zimno? Co to może być?
    Co do wydechu, to mam sportowy tłumik (końcowy), środkowego brak no i katalizator. Więc jedynie katalizator mógłby przyduszać w tej konfiguracji. Auto ma niecałe 80 tyś. przebiegu. Z czego ostatnie 30 na przerobionym wydechu.

O co chodzi z tą jazdą na zimno??? Auto zanim się zagrzeje, nie chce reagować na gaz, bez dodawania jakoś się toczy po wciśnięciu prawie "żabki" ćwiczy. Jak się zagrzeje wszystko ok.

Czy może być coś z termostatem?? Ostatnio gdy stałem w korku nie słyszałem zeby się wentylator włączał, a temp na wskaźniku sugerowała już jego włączenie.
    domex32
    Moderator of Cars
    Czujnik temperatury silnika ale ten co idzie do sterownika, nie na zegary, układa zapłonowy do sprawdzenia, oraz na początek weże z podciesnieniem.