Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośnika, co wybrać??

16 Gru 2007 11:07 1469 4
  • Poziom 13  
    Witam
    Ostatnio udało mi się zdobyć pewne kolumienki dość słusznych rozmiarów, oto one:
    http://stud3.tuwien.ac.at/~e0225735/verkaufe/Anlage-Box01_klein.gif
    W środku znajdują się wszystkie trzy przetworniki Westry, jakość brzmienia naprawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.
    Mam problem ponieważ głośniki średnio tonowe kompletnie się rozsypały, i musiałbym wymienić je na coś innego, z basowym na szczęście jest wszytko dobrze zawieszenie piankowe trzyma się super, średnica 30 cm.
    Właśnie ten średnio tonowy ma średnice 15 cm i mało jest głośników o tych wymiarach, na oryginalnym pisze PW-160-808 8 OHM, po zmierzeniu ma 150 mm. Szukam czegoś czym mógłbym zamienić tego uszkodzonego, wymiana zawieszenia nie wchodzi w grę bo 150 raczej próżno szukać.
    Jedyne co znalazłem to Tesle szeroko pasmową, nisko-średnio, i właśnie średnio tonową tylko do tego średnio tonowego miałbym trochę utrudniony dostęp.

To chłopaki co włożyć w zastępstwo tego uszkodzonego głośniczka, uprzedzam że wzmacniacz pod te kolumny ma 120 watt w 8 OHM.
    Prosiłbym o rady ponieważ chciałbym już przed sylwestrem je naprawić.

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Tonsil GDM 16/80/1 lub GDM 18/80 powinien pasować.
  • Poziom 14  
    Westra do imprtowany do Niemiec Tonsil, jak niechcesz wymieniac na nowy, albo regenowac to moze zastąp go jakims srediotonowcem Tonsila, ale musisz sie liczyc z tym ze zwrotnice tazke trzeba zmodyfikowac, a tu zaczynają sie schody bo do tego trzeba miec troche wiedzy, oraz sytem pomiarowy.
  • Poziom 13  
    Ale właśnie czy ten GDM 16/80/1 będzie pasował, zmierzę średnice montażową i sprawdzę, bo raczej nie chce nic przebudowywać.
    To że Westra to importowany do Niemiec Tonsil słyszałem, ale chyba Tesla też ma coś wspólnego z Westrą chyba że się mylę.
    A słuchajcie co bym musiał modyfikować w zwrotnicy, powiem szczerze że w budowanie/przebudowanie zwrotnic nigdy się nie bawiłem.

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Słuchajcie znalazłem prawdopodobnie parametry tej Westry PW 160-808 i to raczej nie jest średnio-tonowy, parametry ma bardziej niskotonowca:

Schalldruck: 86 dB
    Frequenzbereich: 50-5000 Hz <<<<<<<<<<<
    Resonanzfrequenz fs: 58 Hz
    Gesamtgüte Qts: 0,55
    Äquivalentvolumen Vas: 13 l
    Einbaumaße:
    Außendurchmesser: 156 mm
    Einbaudurchmesser: 138 mm
    Einbautiefe (incl. Korb): 74 mm
    Korbrandhöhe: 4,5 mm

Co o tym sądzicie?? A co do tego Tonsil GDN 16/80/1 to pasował by idealnie ale raczej teraz odpada, bo oryginalny głośnik ma zupełnie inne parametry.
  • Poziom 8  
    Temat widzę dosyć stary już, ale mam podobny problem, chciałbym reaktywować kolumny które posiadam (Unitra ZG 25), a w których posypały się z tego co wiem już drugie głośniki, parę ładnych lat temu spece z tonsila dobrali do tych kolumn głośniki Westra PW-160-808 8ohm, niestety gąbkowe zawieszenie po prostu się posypało. Szukam więc zamiennika. Najlepiej z tego co wiem pasowały by Tonsile GDN 16/30 i nie byłoby problemu gdyby nie to, że wszystkie sklepy oczekują dostawy itp.
    STX za to ma dostępny GDN-16-50-8-SC, troche mocniejszy i wydaje mi się, że z podobnymi parametrami. Pasowałby?