Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie centrali SLICAN-NCT 1248

16 Gru 2007 13:44 5694 3
 • Poziom 9  
  Witam,

  Posiadam w firmie centralę telefoniczną SLICAN-NCT 1248 wykonanie 2 do której podłączonych jest sześć linii zewnętrznych. Gdy dzwoni się do firmy zgłasza się zapowiedź słowna z prośbą o wybranie numeru wewnętrznego lub poczekanie na zgłoszenie się operatora.

  Pytanie:

  czy da się zaprogramować centralę w taki sposób, żeby podczas telefonowania do firmy nie zgłaszała się zapowiedź słowna tylko najpierw sekretariat, a jeśli np. w ciągu 5 sekund sekretariat nie odbierze, połączenie przechodziło na kolejny wolny numer wewnętrzny?

  Proszę o pomoc.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Da się, dla wygody przydatne będzie oprogramowanie do zarządzania centralą i przewód podłączeniowy komputer-centrala, mniej wygodny sposób to programowanie z telefonu przy obserwacji wyświetlacza centrali. Przybliżę drugi sposób.
  1. Wejście w tryb programowania #981 klucz (jeśli jest) *
  Poruszanie się po menu i arkuszach ustawień
  - 2 góra
  - 8 dół
  - 4 lewo
  - 6 prawo
  - * wejście/aktywacja
  - 0 wyjście
  2. Wchodzimy Porty/Abonenci - sprawdzamy jaki numer fizyczny (Abon) odpowiada numerowi katalogowemu abonenta(ów) (NrKat), którzy mają odbierać połączenia.
  3. Wychodzimy wyżej 0 (zerem) i wchodzimy do Translacji tam wyłączamy zapowiedź zmieniając w wierszu danej translacji (miasta) 1 lub 2 (numer zapowiedzi) na 0 w polu ZapD (dla dnia) i ZapN (dla nocy)
  4. W polach GrLD (dla dnia) i GrLN (dla nocy) powinny być wpisane numery fizyczne grupy abonentów lub pojedynczego abonenta. Wpisz tam numer grupy, np: 71
  5. Wychodzimy wyżej 0 i wchodzimy w Grupy. Pierwszym wierszem powinien być właśnie wiersz grupy 71. W pierwszym polu Czas wpisuje się ile sekund zwłoki będzie między wywołaniem pierwszego abonenta w grupie a wywołaniem następnego, drugie pole Czas określa zwłokę między kolejnymi abonentami w grupie. W Pola wpisujemy numery fizyczne abonentów (sekretariat i kolejni).
  6. Odkładamy słuchawkę, i centrala wychodzi z programowania.

  Jest jeszcze punkt
  0. Jesli powyższy opis będzie niewystarczający poszukaj serwisu zajmującego się centralami.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Witam,

  Dziękuję bardzo za pomoc użytkownikowi SUNCEZ i R-MIK.
  Państwa informacje i wskazówki bardzo mi pomogły, tymbardziej że wcześniej nie miałem z tym styczności.

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku.