Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ericsson a2618s jak sprawdzić czy jest komunikacja z kompem-

16 Wrz 2002 15:57 3380 13
 • Poziom 10  
  telefon włącza się i miga dioda (zielona) przy każdym wciśnięciu przycisku włącz po przytrzymaniu go dłużej można podświetlić wyświetlacz i to wszystko co można z nim zrobić . Mam kabelek do połączenia go z komputerkiem ale nie wiem nawet jak sprawdzić czy jest między nimi kiomunikacja. Proszę niech mi ktoś pomoże - czy można coś z niego jeszcze wycisnąć . :?
 • Poziom 17  
  Ja kiedyś miałem takiego Eryka który w żaden sposób nie komunikował się z kompem i na żadnym kablu nie działał - miał jakieś takie uszkodzenie (czyszczenie złącza w środku i na zewnątrz nie pomagało)
 • Poziom 13  
  Jak sprawdzić czy jest komunikacja?
  Wziąć sprawdzony kabel, jakiś działający program (czyli sprawdzony)
  sprawdzić gniazdo i baterię w telefonie i podłączyć do sprawdzonego komputera.
  Jeśli tel. będzie się komunikował to komunikacja jest, a jeśli nie - to nie ma. :) :) :)
 • Poziom 10  
  Dzięki za programik .Zrobił coś , a mianowicie wyświetlił nr IMEI ,po zadaniu mu total repair a na koniec wyżucił okienko service ericsson tools
  w którym napisł co następuje:
  access violation at address 0044fcca in module "ericsson_a2816.t20_service tools_2.1exe"read of adressffffffff
  A teraz na coś czeka , okienka nie chce zamknąć i nie podświetla funkcji programu . W czesie komunikacji telefon na początku trzeszczał a później ładnie pikał . Czy to wszystko coś oznacza i co mam z nim teraz
  zrobić czy go rozłączyć ? Pomocy!!!!! :?
 • Poziom 26  
  Możesz go odłączyć. Ericssony są na tyle odporne na błedy programów (i użytkowników :D ), że jeżeli telefon nie jest uszkodzony fizycznie, to zawsze da się go postawić na nogi. Jeśli chodzi o kabelki to w przypadku ericssona występują ich dwa rodzaje. Jeden współpracuje z programem MyPictures (czy cos takiego) do zmiany obrazków w telefonie, a drugi rodzaj kabelków służy do zadań serwisowych typu flaszowanie, itp. Więc może masz zły kabelek? W ericssonach a26x8 po nieudanym zdjęciu simlocka występują objawy które opisałeś (chodzi mi konkretnie o diodę).
 • Poziom 10  
  Tam skąd wzięty kabelek klient odpisał ,że nie spotkał się z więcej niż jednym kabelkiem do ericssona i używa właśnie tego rodzaju kabelka , który przysłał . Mam program do naprawy telefonu Ericsson_A2618,T20_Service_Tools_2.1 . Raz udało mi się coś nim zrobić , a mianowicie wykrył numer imei , wgrałam mu eprom i pokazał kod telefonu ale to nie zmieniło jego stanu a pozatym drugi raz już nie chce tego zrobić . Może ktoś ma instrukcję do tego programu albo opisze co należy zrobić .
 • Poziom 26  
  Varanius też może być tylko, że czasem się wywala.
 • Poziom 10  
  Drogi Jerry77 w twoim programiku , który zechciałeś mi zaproponować -za co dziękuję- kiedy proszę go o wpisanie epromu wyświetla mi taki oto komunikat :-
  Detect 'Ô'

  WARNING!
  DETECT PHONE IS NOT A2618s

  Detect phone!
  Waiting 'S'...
  No response 'S'...
  Total time - 00:00:05
  END OF PROCESS!!!
  Zapewniam że na telefonie pisze A2618s . Wszystko już chyba wypróbowane i chyba eryk pójdzie do kubła .
  W programie Ericsson_A2618,T20_Service_Tools_2.1 wpisuje mi eprom ale podczas komunikacji z kompem komurczak się wyłącza i trzeba trochę odczekaż żeby znowy dał się włączyć .
 • Poziom 26  
  Bardzo dziwne... W takim razie spróbuj jeszcze Varaniusa, a jak nie pójdzie to w załączniku masz ostatni zeznanych mi programów, który może jeszcze coś zdziałać.

  PS. Zapomniałbym po wgraniu eepromu trzeba będzie jeszcze go potraktować unlockerem Johna Smitha. Jak znajdę to też podeślę.

  PS2. Skąd jesteś?
 • Poziom 10  
  Dzięki . Jestem z Białej Pod laskiem
 • Poziom 26  
  Oj, to trochę daleko ode mnie, więc mogę ci pomóc tylko korespondencyjnie.