Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z kotłem MINITERM GCO-DP-21-05 wyskakuje błąd E1

marcin 3miasto 16 Gru 2007 15:52 4034 12
  • #1 16 Gru 2007 15:52
    marcin 3miasto
    Poziom 2  

Witam mam problem z kotłem MINITERM GCO-DP-21-05 wyskakuje błąd E1 ale tylko jak jest funkcja zimowa czyli włączone centralne .Przy ogrzewaniu wody do mycia jest ok.
    E1 to błąd który oznacza brak dopływu gazu.Przy włączaniu centralnego wygląda to tak kocioł się włacza zapala sie gas poczym kocioł przerywa dopływ gazu i wyskakuje E1 proszę o pomoc bo marznę;-)

0 12
  • #2 16 Gru 2007 16:57
    DonRomano
    Poziom 33  

Wyczyść elektrody zapłonową i jonizacyjną przy palniku.
    Wskazane byłoby również ustawienie ciśnienia gazu na palniku.

0
  • #3 16 Gru 2007 18:36
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Kod E1 oznacza dokładnie i tylko BRAK GAZU
    Sprawdź filtr gazu, albo sam zawór. Czasami "ktoś zakręca- odkręca" dopływ gazu i łamie dźwignię. Dźwignią można obracać, ale nie steruje zaworem. Może być również tak, jak napisał DonRomano.

0
  • #4 16 Gru 2007 20:23
    DonRomano
    Poziom 33  

mirrzo napisał:
    Kod E1 oznacza dokładnie i tylko BRAK GAZU
    Sprawdź filtr gazu, albo sam zawór. Czasami "ktoś zakręca- odkręca" dopływ gazu i łamie dźwignię. Dźwignią można obracać, ale nie steruje zaworem. Może być również tak, jak napisał DonRomano.

Czy w tych kotłach montowane są przepływomierze gazu?
    Na dodatek takie, które mierzą czy gaz jest dla CO a dla CWU już nie?

0
  • #6 25 Lut 2009 19:37
    Pixon88
    Poziom 10  

Proszę o pomoc przy naprawie kotła,problem dotyczy ciepłej wody użytkowej piec załącza się i po kilku sekundach następuje odcięcie gazu a na sterowniku wyświetla się symbol E1.Pragnę zaznaczyć że jak kocioł grzeje wodę dla CO sytuacja taka nie występuje.Piec jest prawie nowy,ma półtora roku,proszę o poradę-dziękuję i pozdrawiam.

0
  • #7 13 Mar 2009 23:16
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Poproś serwis o pomoc - GWARANCJA do pełnych 2 lat lub może i 3

0
  • #8 10 Lis 2009 22:07
    toolfan
    Poziom 9  

Witam,
    mam problem z kotłem miniterm turbo. piec dopiero co powieszony. nie grzeje na ustawieniu wody użytkowej. pokazuje wtedy kod --. przy ustawieniu co + w.u grzeje kaloryfery i woda w kranie tez jest ciepła ale chyba od kontaktu z wodą do centralnego.
    dioda przy rysunku kraniku miga przy kręceniu pokrętłem od ustawień temperatury wody ale później gaśnie.

0
  • #9 10 Lis 2009 22:12
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Ale jak odkręcisz "kran" to włączy się i zacznie grzać wodę.
    Te dwie poziome kreski oznaczają, że kocioł nie ma co robić i oczekuje na sygnał. Jeżeli kręcisz pokrętłem, to kocioł uczy się ostatniej ustawionej temperatury. Po odkręceniu kranu, lub włączeniu CO będzie dążył do tej właśnie ustawionej temperatury
    Doczytaj instrukcję. A serwisant nie instruował?
    Podpisywałeś chyba jakieś papiery przy uruchomieniu zerowym; oświadczając, że zostałeś poinstruowany jak go obsługiwać.

0
  • #10 10 Lis 2009 22:22
    toolfan
    Poziom 9  

nie no takie podstawy to znam. jak odkręcam kran to nie grzeje.
    jak mam ustawiona prace podwójna to woda w kraje jest ciepła (letnia) ale podejrzewam, że od tego, że ma kontakt pośredni z woda od centralnego i się podgrzała od niej.
    cała sprawa wyszła na jaw gdy chciałem podnieść temperaturę wody w kranie bo była za zimna do kąpieli. ustawiłem na 60 stopni i dalej letnia. dioda przy kraniku się nie zapalała. Zmieniłem ustawienia na tryb letni, żeby sprawdzić czy zapali się płomień przy odkręceniu kranu ale się nie zapala.
    przy serwisancie odkręciłem kran i woda była letnia-ciepła więc wydawało nam się że wszystko jest ok.

0
  • #11 10 Lis 2009 22:40
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Zatem za duży przepływ. Doczytaj dalej instrukcję, to dowiesz się ile wody na minutę ten kocioł jest w stanie podgrzać. Nie podpowiadam. :D

Dodano po 2 [minuty]:

Sorki, nie doczytałem dokładnie.
    Zaproś ponownie serwisanta do tego kotła.

0
  • #12 10 Lis 2009 22:41
    toolfan
    Poziom 9  

Jak za duży przepływ, skoro przy odkręceniu kranu palnik się nie odpala?

0
  • #13 12 Lis 2009 19:27
    toolfan
    Poziom 9  

Już wszystko jasne. Miałem odwrotnie podłączona wodę. dla centralnego ogrzewania nie miało to różnicy i działało poprawnie. Dla wody użytkowej miało, czujnik przepływu się nie włączał. Wystarczyło zamienić wężyki (na szczęście wodę mam na wężykach). Teraz mam w kranie wrzątek:)!

0