Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z kotłem MINITERM GCO-DP-21-05 wyskakuje błąd E1

16 Gru 2007 15:55 1963 3
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z kotłem MINITERM GCO-DP-21-05 wyskakuje błąd E1 ale tylko jak jest funkcja zimowa czyli włączone centralne .Przy ogrzewaniu wody do mycia jest ok.
    E1 to błąd który oznacza brak dopływu gazu.Przy włączaniu centralnego wygląda to tak kocioł się włacza zapala sie gas poczym kocioł przerywa dopływ gazu i wyskakuje E1 proszę o pomoc bo marznę;-)
  • Poziom 17  
    Elektrozawór sterujący przepływem gazu jest pewnie podłączony pod czujnik ciśnienia , który może działać nieprawidłowo. Lub szczelność membrany jeśli taka się tam znajduje. Ewentualnie główny zawór na przyłączu nie pozwala na pełny przepływ.
    Sprawdź czujnik ciśnienia jeśli takowy się tam znajduje.
    Masz jakiś schemat tego ustrojstwa.
  • Poziom 2  
    to samo mialem i wygladalo to na czujnik, ale.... sprobuj zapalic wszystkie palniki w kuchence i włącz centralne, obserwuj palniki kuchenki, jezeli zmniejsza sie cisnienie gazu albo zupelnie gasną płomienia, wzywaj pogotowie gazowe wymienią reduktor cisnienia i po sprawie. Dzis miałem przeprowadzoną cała akcje.
  • Poziom 33  
    Myślę, że wystarczy wyczyścić elektrodę jonizacyjną ew. dokonać regulacji ciśnienia gazu na zaworze gazowym, ale to tylko serwis.