Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proste pytanie, bateria w kluczach, immobiliser. Audi A6 02r

16 Gru 2007 20:10 2763 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Przez przypadek zruszyłem baterię w kluczach od samochodu i nie mogę otworzyć samochodu z kluczyka (na odległość) jedynie zostaje mi otwieranie z zamka. Teraz moje pytanie czy taki klucz z zdekodowanym systemem ma nadal działający immobiliser? czy będę mógł go odpalić?
    Proszę o szybką odpowiedz bo nie mam na razie nie mam jak tego sprawdzić samochód można otworzyć, tylko czy odpali?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jeśli nie ma fabrycznego alarmu powinien odpalić.
    Immobiliser to niezależne urządzenie w tym samochodzie.

Na wszelki wypadek wymień baterie na nową i wprogramuj pilota - myśle że znajdziesz na elektrodzie jak wprogramować pilota.
  • Poziom 10  
    powinien, jutro sprawdzę bo będę jechać na serwis dziś autko kupione właśnie alarm wstawić i na przegląd ;]
    myślę że tylko elektroniczny zamek padł przez ten "reset" a Immo powinno ruszyć. przecież i tak te 2 części klucza nie są ze sobą połączone (klucz ten taki metalowy i części od zamka płytka z baterią i kostkami), chyba że jakiś radiowy impuls albo co... nie znam się nic ;p
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Immo i pilot to dwa odrębne systemy. Mogą działać (lub nie) niezależnie od siebie. Pilot wymaga baterii, immo nie. Immo ( a precyzyjnie transponder) masz w tej części z metalowym grotem.
  • Poziom 10  
    no cóż jutro się zobaczy ale z tego co mówicie i z tego co mi się wydaje bo wiedzę mam mizerną powinien ruszyć. nawet na logikę, co jak bateria padnie? żeby nie można było auta odpalić? śmieszne... te 2 systemy MUSZĄ działać oddzielnie, jeśli jednak jest inaczej będę miał wielki, problem :(

EDIT:
    a i jeszcze pytanko, w tym 2 pilocie (2 są zawsze) nigdy nie działa auto zamek a czy immo jest zaprogramowany? Czy uzywać starego klucza?
  • Poziom 23  
    Nie rozumiem pytania :) Pilot nie działa - otwierasz grotem i odpalasz. Działa - to wygodniej otwierasz przyciskiem i tak samo odpalasz.
    Jak będziesz miał coś nie tak z transponderem, to odpowiednia ikonka na liczniku poinformuje cie o tym po przekręceniu zapłonu ;)