Witam.
Projekt powstał juz dosyć dawno temu, ale pomyślałem, że nie zaszkodzi go tu wrzucić.
Preamp opiera się na schematach ENGL'a, z kilkoma modyfikacjami, szczególnie jeśli chodzi o wartości elementów gdyż na ogólnie dostępnych schematach firma celowo wprowadziła sporo błędów
Projektowałem go jeszcze w czasach kiedy nie wiedziałem ze jest coś takiego jak np.Protel i wzór płytki powstał w windowsowskim Paincie to było samobójstwo
Projekt baardzo ciekawy Możesz zarzucić schematem i wrażeniami słuchowymi? Osobiście wolę dźwięk (jak narazie) zmodyfikowanego preampa ze strony audiotonu, modyfikacja wg schemtów trainwreck Ale kto wie... Może się to zmienić jak usłyszy się coś lepszego Czekam na schemat i próbki. Jaki koszt i skąd obudowa?
Przydałoby się kilka próbek, jeśli to możliwe. Sądząc po nazwie urządzenie nie służy do grania kołysanek, a raczej do burzenia budynków. Widać, że się przyłożyłeś do wykonania tego cuda - sporo pracy i czasu musiało Cię to kosztować, ale na pewno warto było dla końcowego efektu - pełna profeska...
Witam. Konstrukcja bardzo ciekawa. Fajnie, że to zamieściłeś, bo pierwsza strona roi się tylko od jakiś zasilaczy warsztatowych, innowacja, do tego tak ciekawa jest jak najbardziej porządana. Podaj, jeśli możesz materiały z jakich korzystałeś, schemat, ile cię to kosztowało czasu i funduszy, no i to na co wszyscy czekamy, czyli próbki dźwiękowe . Obudowa bardzo ciekawa i intugująca, generalnie konstrukcja bardzo ładna, gratuluje i pozdrawiam, daroslav15
Może być lepiej? Nie podałeś konkretnych zarzutów. To co prezentuje nam kolega @karua to naprawde porządnie wykonana konstrukcja(z tego co nam zaprezentował, bo nie wiem jak to brzmi). Może zamiast krytykować kogoś zaprezentuj nam swoje prace, zobaczymy jakie oceny się posypią. Nawet jakbyś i własny statek kosmiczny zrobił, to i tak moja ocena będzie surowa, bo przecież zawsze mogłeś się bardziej postarać. Jeszcze raz sie zastanów i doceń pracę włożoną w ten projekt, tym bardziej, że autor nie korzystał z gotowych rozwiązań, ale projekt w dużej mierze opracowywał sam. I nie chce występować tu w roli adwokata tyle, że irytują mnie wielcy mądralińscy. Pozdr
Obudowa:
"skrzynka" kupiona, potem oczywiście troche wiercenia, a na koniec napisy zrobione termotransferem. Drukujesz na specjalnym papierze (do kupienia w necie np w firmie primar-b) a potem suszysz i do piekarnika na 15 minut.
Schemat.
Zmodyfikowany ENGL Ritchie Blackmore
miałem go tylko w wersji papierowej, ale łatwo go w necie znaleźć
Próbki:
To nie do końca próbki sztuki widocznej na zdjęciach gdyż juz go dawno nie mam, ale jego brata bliźniaka. Wersja nagrywana przeze mnie w garażu więc prosze to wziąć pod uwage www.myspace.com/partofmyhate
Koszt wykonania?
Dokładie już nie pamietam,
kilka stów i duuuuuuuuuuuużo pracy
Za wyjątkiem wspomnianego trafa prezentuje się super.
Też mam sentyment do Painta Rysując płytki ręcznie nauczyłem się optymalizować miejsce i połączenia, wykorzystuję to teraz w Protelu. Zarzuć wzorem płytki w BMP i schematem całości.
przyznam że jestem pod wrażeniem. robota wykończenia zewnętrznego wyśmienita. może lekko psują efekt knoby z plastiku, ale to się da przeboleć lampy ekstra - 6N2P to naprawde drapieżna lampa i na dodatek o przedłużonej żywotności. sprawdzi się w takiej konstrukcji... fakt, izolacja i montaż trafa rzeczywiście okropne, ale wiem jakie są z tym problemy bo sam musze często kombinować jak zamontować trafo w paczce. lepiej już jednak wykombinować coś z blachy zamiast robić to drutem jeżeli preampu nie "kopiesz" za często to ok, ale ja bym się bał szczerze mówiąc takiego mocowania trafa - nie odpada czasami? płytka jeśli w paincie projektowana to respekt - nie jest to łatwe a elementy rozmieszczone ładnie, tylko kwestia czy np wysokie napięcie nie jest za blisko elementów czułych na zewnętrzne zakłócenia, ale wygląda na to że nie. tak więc oprócz trafa jest extra i gratuluje konstrukcji! naprawdę, trudno się przyczepić czegokolwiek
No co do trafa to faktycznie to mocowanie nie jest najlepsze z możliwych Jednak to były dawne czasy i człowiek uczy sie na blędach.
A co do pytania kolegi @befunky odnośnie napisów:
Kupujesz papier do transferu na metalu lub na ceramice, oba sprawują sie ok gdyż obudowy jak na zdjęciu są malowane proszkowo i są całkiem niezłym podkładem. Uwaga papier ma biały kolor!
Nastepnie robisz sobie projekt na kompie i drukujesz na drukarce laserowej ale o niskiej temperaturze drukowania. Przy starszych drukarkach papier przyklei się do bębna i po robocie i po drukarce Potem papier na minute wrzucasz do wody, po czym rozmaka i ześlizgujesz go na obudowe. Wygładzasz wszystko, wyrównujesz i zostawiasz kilka godzin do wyschnięcia.
Potem tylko na 15 minut do piekarnika i gotowe.
Mnie za to bardzo POZYTYWNIE zaskoczył prezentowany efekt gitarowy w praktyce - link podany przez autora.
Kurcze chłopaki nieźle dajecie, nie dość, że elektronik, który zbudował niezły sprzęcik, bardzo estetyczny, to jeszcze utalentowany muzyk
Gratuluje!
P.S. no chyba, że to nie Ty grałeś - tak czy inaczej sprzęcik super.
P.S.2 Tylko popracuj nad tym trafem i będzie pełen wypas.
Bardzo dobrze sie to prezentuje, + za obudowe . Jakim napięciem zasilasz preamp i jeśli możesz wrzuć płytkę jak poprzednicy prosili i schemat, bardzo nam to wszystkim rozjaśni w głowach . A co do tej płytki po lewej, to co to za moduł? Ten podłączony tylko dwoma przewodami. Daj też fotke od strony gniazd .
Kolego Bobojad podejrzewam że ta płytka o której mowisz to jest sterownie od przełaczania kanałów crunch.lead itd.. Ale moge się mylić bo nei ma schematu.
Dołączam sie do prośby poprzedników o zamieszczenie choćby nawet samego schematu bo sam mam gitarke i chętnie bym sobei taki poreamp zmontował Konstrukcja extra 10/10 No i muzyka która gracie też wymiata
Bardzo ładny projekt. Sam zrobiłem trio preamp'a. Mam pytanie: Jak zasiliłeś żarzenie lamp? Stałym czy zmiennym? Jak wygląda poziom szumu i przydźwięku z sieci na kanałach przesterowanych?
Kupujesz papier do transferu na metalu lub na ceramice, oba sprawują sie ok gdyż obudowy jak na zdjęciu są malowane proszkowo i są całkiem niezłym podkładem.
(...)
Potem tylko na 15 minut do piekarnika i gotowe.
pzddr
Gdzie kupiłeś taki papier? Wszędzie szukałem i jest tylko do drukowania na materiałach.
15 minut do piekarnika i zrywasz na sucho czy ponownie moczysz?
I jak wygląda drukowanie koloru białego? U mnie w atramentówce nie da się takiego wydrukować (RGB), a jak ta sprawa przedstawia się w laserach?
Ta mała płytka do układ "clampu" czyli wyciszania preampu podczas przełączania kanałów na jakieś 70-100ms w celu uniknięcia trzasków.
Lampy żarzone prądem stałym w celu uniknięcia brumu.
Napięcie anodowe ok 290-300V (zewnętrzny zasilacz niskiego napięcia, a w środku małe trafko 9V podłączone na odwrót)
Co do shematów i wzorów płytek to sprawa wyglada tak:
To był akurat jedyny projekt nad jakim siedziałem w tym czasie więc większość była cały czas w głowie teraz zawsze robie kilka rzeczy jednoczesnie i wszystko zapisuje, kiedyś nie Ale pomoge jak moge.
Wszystko opiera się schemacie poniżej, dodana druga korekcja zalączana przekaźnikiem i zwykły wtórnik na wzmacniaczu operacyjnym na wyjściu.
Do dziś zachował mi sie tylko wzór nazwijmy to "płyty głównej"
i płytki z pętla efektów z potem regulacji balansu.
Nie mam niestety żadnych wzorów rozmieszczenia elementów gdyż były one tylko rysowane ręcznie na wydruku ww płytki. Nie widziałem sensu meczenia sie i robienia ich na kompie
Jesli komuś coś to pomoże to dorzucam jeszcze wzór płytki jego drugiej wersji preampu z dodanym układem clampu bezpośrednio na płytce i dodatkową przełączana nogą pętlą fx. Oraz kilkoma innymi zmianami, których już teraz nie jestem sobie w stanie przypomnieć sory ale to było daaaaawno temu.
I jak wygląda drukowanie koloru białego? U mnie w atramentówce nie da się takiego wydrukować (RGB), a jak ta sprawa przedstawia się w laserach?
Pzdr.
Naprawdę masz drukarkę RGB? Wytłumacz w takim razie proszę jak na niej uzyskujesz np. kolor żółty i dlaczego nie możesz uzyskać białego
PS. Jak zorganizujesz biały toner to można będzie laserówką drukować na biało ale przyznam, że nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Na biało to generalnie potrafią tylko niektóre drukarki termosublimacyjne drukować.