Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault scenic 98rok 1.6 problem ze sterowaniem pompy paliwa

mabitel21 16 Dec 2007 21:12 7442 10
e-mierniki
    mabitel21
    Level 11  
    Witam
    mam dziwny problem z moim renault scenic 1.6 8v 98rok

mianowicie jak włączam zapłon to nie odpala, ponieważ na styku przekaźnika pompy paliwa pojawiają się 2 plusy:)na styku przekaźnika H1 +12v i na H2 +12v :)powinno być ( h1 +12v i h2 -masa by przekaźnik mógł zadziałać) jak zapłon wyłączę i sprawdzam miernikiem czy jest zwarcie miedzy tymi stykami to nie ma, problem pojawia się po włączeniu zapłonu czyżby uszkodzony komputer instalacja Fenix5 pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi

Regulamin pkt 11.1. Popraw temat! <Błażej>
  • e-mierniki
    wujaer
    Level 13  
    Witaj! Tak jak się domyslasz pompa paliwowa jest sterowana z komputera wtrysku. I wszystkie objawy, które napisałeś pozwalają mi stwierdzić, z dużą pewnością iż faktycznie masz uszkodzony sterownik silnika. Pozdrawiam
    milejow
    Level 43  
    To teraz sprawdz w identyczny sposob ale nie miernikiem tylko zarowka
  • e-mierniki
    mateo027
    Level 26  
    Dokladnie. Brak sterowania masa przekaznika i temu na mierniku wychodzi Ci plus po drugiej stronie cewki.
    mabitel21
    Level 11  
    sprawdziłem żaróweczka na wyłączonym zapłonie nie ma jawnego zwarcia, jak włączę zapłon to z pinu 48 wychodzi + 12v zamiast masy dla mnie to bardzo dziwne :)Przekaźnik widocznie działa tylko nie wiem jakim cudem zwiera do +12 a nie masy;) rozbierał ktoś może ten sterownik ma ktoś jakiś schemat?? pozdrawiam

aha dodam jeszcze ze te pomiary robię na wyjętym przekaźniku pompy paliwa
    mabitel21
    Level 11  
    Panowie duży problem dziś zdobyłem komputer podłączyłem i to samo a żeby było zabawniej to samo się dzieje na odłączonym komputerze od auta:) dziś to właśnie zauważyłem
    mam pytanie czy może cos zwierać jakieś urządzenie w aucie może czujnik( który da plus przez siebie na przewód „biały” styk H2)
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ze sterownika bezpośrednio na przekaźnik nic po drodze nie ma
    mabitel21
    Level 11  
    właśnie to samo ze schematu wyczytałem ( mam schematy z książki wkł renault megane ) ma może ktos inne schematy ?? jestem głupi już:( wypiolem sterownik włączam zapłon i na 2 stykach H1 I H2 od przekaźnika jest PLUS i tyle ręce rozkładam
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Plus masz bo przechodzi przez cewkę przekaźnika
    mabitel21
    Level 11  
    cewka wyjeta(przekaznik) dioda wyjeta puste miejsca...hmmm
    mabitel21
    Level 11  
    problem rozwiązany uszkodzony był jeden z przekaźników który jest za bezpiecznikami w kabinie ja wymieniłem cały moduł ( bo tamtego ciężko było rozebrać) i jak ręka odjął zapalił za pierwszym razem a trochę się naszukałem;) pozdrawiam i dziękuje za pomoc