Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig ST 70-720 CUC6330 znikający obraz

17 Gru 2007 10:27 1071 3
  • Poziom 2  
    No właśnie, mam ten telewizorek.Fonia jest ok .
    Po kilku godzinach działania (ale niekoniecznie) nagle obraz ciemnieje (tak jakby ktoś z pilota przyciemniał) aż zniknie. Po jakimś czasie pojawia sie ponownie. Czasem pomaga wyłączenie wyłącznikiem na obudowie na 2-3 minuty i pozniej znowu 2-3 godziny jest ok albo po 10 sekundach od wlączenia gasnie ponownie. Zachowanie dziwne, myślalem że ma to zwioązek z temperaturą ale raczej nie bo po wyłączeniu na 10-15 sekund czasem jest ok (przezcież tak szybko tv nie ostygl) a czasem jest dalej źle.

Doradźcie proszę co to może być? Gdzie szukac awari. Mam pojęcie o elektronice ale raczej jestem hobbystą. Nie mam za dużo praktyki jeśli chodzi o TV więc prosze tłumaczcie jak "krowie na granicy" :)

Wizualnie elektronika wygląda ok. Uszkodzeń w części wysokonapięciowej nie zauwazyłem (a wygląda to jakby wysokie napięcie zanikało). Nie robiłem jeszcze żadnych pomiarów ale idą święta i trzeba by to szybko naprawić bo jak znam złośliwośc rzeczy martwych w srodku świąt zepsuje się to na amen :)

Prosze pomóżcie.
  • Poziom 36  
    Jak zniknie obraz to kineskop elektryzuje ?
    Jeżeli tak to zobacz czy żarzy kineskop , jeżeli nie to szukaj przerwy w obwodzie żarzenia od trafa do podstawki kineskopu .

Jeżeli kineskop nie elektryzuje czyli WN nie ma to posprawdzaj zimne luty i przerwy na całej płycie szczególnie na stabilizatorach .

No i przede wszystkim pomiary napięć .
  • Poziom 13  
    Zimne lutowania na żarzeniu kineskopa. Popraw najlepiej wszystkie luty na podstawce kineskopu.
  • Poziom 43  
    Sprawdź w trakcie zaniku jakie jest napięcie S2/G2 na płytce kineskopu.