Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips-CD692

16 Wrz 2002 17:33 1737 7
  • Poziom 18  
    Po włożeniu płyty układ ogniskowania pracuje poprawnie płyta zaczyna się kręcić i po chwili na wyświetlaczu pojawia się napis "LOADED" i się wyłącza.
    Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie tkwi przyczyna takiego komunikatu?
    Jeżeli jest zabrudzona soczewka lub uszkodzony laser płyta wogóle się nie kręci a na wyświetlaczu pojawia się napis "NO DISK", tak że myślę że laser jest OK ale nie jestem pewien.
    Jeżeli ktoś się spotkał z takim komunikatem w philipsach to proszę o podpowiedź.
  • Poziom 19  
    Niekoniecznie koleś. Obejżyj soczewkę pod lupą może być zarysowana. CDik będzie próbował czytać mimo zarysowania - stawiam na laser.
  • Poziom 20  
    Niby dlaczego piertek_pl ,przeciez radio zakomunikowalo,ze "LOADED"
    czyli plyta wgrana, :arrow: skali : a co sie wylacza - radio czy Cd-ik
  • Poziom 20  
    To sprawdz czy masz sprawna klawiature( switch czy gumki -nie wiem co tam jest )
  • Poziom 21  
    Komunikat "LOADED" wskazuje ,że czytnik stwierdza obecność płyty ale nie może odczytać TOC (wtedy wyświetliłby zawartość dysku na wyświetlaczu).Jedną z przyczyn może być za niski poziom emisji diody laserowej lub zanieczyszczony układ optyczny czytnika. Warto też sprawdzić czy działa układ przesuwu czytnika (silnik,ukł.TCA0372DP2,mechaniczne zablokowanie).
  • Poziom 18  
    wygląda na to, że układ przesuwu głowicy pracuje, bo po przejechaniu głowicą do zewnątrz (silniczek podpięty do zasilacza laboratyryjnego) i uruchomieniu odtwarzacza głowica powraca do pozycji zerowej czyli do najechania wyłącznika krańcowego jednak czy układ śledzenia pracuje w pełni sprawnie tego nie jestem pewien.
    Układ napędu dysku "na oko" też wydaje się pracować prawidłowo, czyli talerz nabiera gdzieś ~500obr/min.
    Chyba zdecyduję się na podmianę głowicy, a może ktoś posiada schemat do tego typu odtwarzacza?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Obejżyj taśmę łączącą głowicę lasera z płytą bazową. Miałem kilka razy uszkodzoną - Cdik zachowywał się poprawnie, kręcił płytą, ogniskował a mimo to nie mógł odczytać.