Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 640c

17 Gru 2007 16:45 4381 12
  • Poziom 10  
    Witam, wiem, że było już setki postów dotyczacych HP, ale nigdzie nie umie znależć dokładnej odpowiedzi, mam hp640c od kilku lat, drukarka byłą nie używana około roku, po włączeniu drukowała, az kiedys zaciał sie w niej papier, pozniej raz drukowala raz nie, kilka razy byly wymieniane lub napelniane kardridze, nastepnie drukarka zaczela drukowac polowe tekstu, dzielac kazda linijke poziomu na dwie czesci i drukowala tylko gore tekstu, pozniej kupilem czarny nie oryginalny tusz, to nic nie drukowała tylko mijala pomaranczowa lampka od papieru, rozkrecilem ja i odkurzylem wszystko w srodku, ale drukarka znow nie chciala drukowac, wlaczylem drukowanie strony startowej(nie wydrukowalo) nastepnie czyszczenie, ustawianie kardridzy, wyciagnalem ten caly plastik na ktory wypadaja wydrukowane strony to zaczelo drukowac, ale na poczatku pojemniki z tusze pojechaly za daleko i uderzyly w lewy bok, wydrukowalo 8 stron i puzniej wzielo 2 kartki naraz, a nastepnie chyba z 10 kartek naraz, włozylem spowrotem plastik to nie drukuje, bez juz tez nie tylko mruga lampka od papieru, moze mi ktos powiedziec gdzie znajduje sie czujnik papieru w tej drukarce i jak mam ustawic ten bialy plastik po lewej ktory mozna przesuwac na prawo i lewo ?
  • Computer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Computer Controls
  • Poziom 10  
    Wczoraj rozkrecilem drukarke, wyczyscilem wszystko, kółka wycziscilem szmatka zwilzona woda i ludiwkiem(nie mialem alko) wyczyscilem ten korek, tasiemke za ta szyna co tusze po niej jezdza, posmarowalem olejem szyne po ktorej jezdza tusze, i jak zamykalem odubowe to tusze byly na srdku szyny, i jakos obudowa docisla te tusze delikatnie do tylu, nie zauwazylem tego i chcialem przesunac tusze i ta tasiemka sie troche btarla, ze widac jakies metalowe druciki, ale po podlaczeniu dalej jest tak samo jak bylo :( Aha i wlozylem jeszcze kolorowy tusz ta koncowke do cieplej wody zeby sie wyczyscil, wysuszylem na papierze, wymylem ta gabeczke co jest pod kolorowym tuszem jak wjezdza na prawo.
  • Użytkownik obserwowany
    Najpierw wyczyść i nasmaruj prowadnicę czyli ten metalowy walek po którym przesuwa sie karetka (tusze).Jeżeli bierze ci kilka kartek to:
    1.Albo masz wilgotny papier
    2.separator do wymiany (część podajnika papieru -korkowa)
    A ta tasiemka za karetką jest po to aby drukarka "widziala" w jakiej pozycji jest karetka.
    Po tej tasiemce jezdzi czujnik optyczny i on może być zabrudzony musisz wyjąć karetkę i jakoś ten czujnik wyczyścić.
    Powodzenia
  • Poziom 15  
    Przejechanie karetki do lewej strony w czasie pobierania papieru to jest normalka. Drukowanie połowy literek to - jeżeli to nie jest przyschnięcie głowicy drukującej - to może być uszkodzenie tasiemki przewodzącej lub docisku pól stykowych do zasobnika z atramentem. Może też być uszkodzenie elektroniki ale to zdarza się bardzo rzadko. Jeżeli tasiemka pozycjonera będzie zabrudzona - to ten plastikowy pasek przechodzący przez karetkę - to drukarka będzie głupiała, to na tej tasiemce są pionowe kreseczki, które zlicza licznik ustalając jej położenie. Do czyszczenie tej tasiemki używaj delikatnej szmatki z wodą i mydłem, aby nie zmyć tych kreseczek. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Jeżeli chodzi o tasiemkę licznika to wlasnie o tym pisalem "LOPATOLOGICZNIE' po to aby kolega zrozumial ;)
  • Poziom 10  
    Do mnie trzeba łopatologicznie bo inaczej nie zrozumie, wyczyśćiłem i posmarowalem olejem tą prowadnice, a jężeli chodzi o tą tasiemke na której są te kreseczki to włąsnie kilka kreseczek sie zdarło do połowy, ale karetka jeździ normalnie tzn. jak otwieram ten plastik to karetka wysuwa sie do zmiany kardridzy. Narazie niema problemu, ze bierze za duzo kartek czy drukuje do polowy, bo drukarka wogole nie drukuje tak jak pisalem wyzej, caly czas mruga pomaranczowa lampka.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Powiedz mi ,czy drukarka prubuje drukować ,wezmie papier i zaczyna migac? czy już jak otworzysz i zamkniesz pokrywę?
    Bo jezeli miga pomar. kontrolka jak zamkniesz pokrywę to:
    1.Albo uszkodzony jest któryś z pojemników (hyba hp29 i49)
    2.Mogą być zabrudzone styki w karetce.
    Obczyść dokladnie styki szmatką nasączoną wodą z plynem np do naczyń, i dokladnie osusz.
    Może jakoś powoli wykryjemy usterkę. :)
  • Poziom 10  
    Wczoraj działo sie z nią coś dziwnego, włączyłem ją, nic na kompie nie robiłem żeby drukowała, żadnych zaległych plików do drukowania nie było, ale drukarka wciągła jeden arkusz papieru troche pojezdzila karetka tak jak by cos drukowala ale papier był czysty, pózniej wypuscila ten papier prawie do konca i go cofła, znow pojezdzila ale nic nie drukowala, i wypuscila papier calkiem, nastepnie wciagla chyba z 8 kartek i sie zawiesila, wyciaglem ten papier i znow wziela jedna kartke ale nic nie drukowała tylko ja wysunela do konca. Własnie niewiem gdzie jest ten czujnik papieru, czy to jest ten korek czy cos innego ? Drukarke trzeba właczac i wylaczac, podnosic pokrywe i opuszczac zeby cos sie zaczeło dziac bo tak normalnie to cały czas swieci kontrolka i nic sie nie dzieje. Po swietach kupie jakis pusty kolorowy kardridz i sprawdze czy to jest wina tego. Co moze sie dziac przez to ze ta tasiemka za karetka jest w pewnym miejscu obdarta i wystaje kilka drucikow ?
  • Poziom 15  
    W tasiemce pozycjonera nie ma żadnych drucików. Przypuszczam, że masz uszkodzoną tasiemkę przewodząca łączącą elektronikę z karetką. W takim przypadku nic nie zrobisz, jeżeli nie wymienisz jej na nieuszkodzoną.
  • Poziom 12  
    Witam!
    Proponuję Ci się zastanowić czy opłaca sie wogóle naprawiać tą drukarkę. Kosztuje ona grosze a więc łatwiej i taniej by ci wyszło kupić taką samą drukarkę.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    No raczej sie poddam bo juz nie mam sił do niej, a nie wiecie moze czy ten kombo lexmark 1150 jest czegos wart i czy jest lepszy od tej? Bo moge go miec za ok 50 zł sprawnego.