Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat + tależ Wizji TV

Iron_II 17 Gru 2007 19:14 1905 9
  • #1 17 Gru 2007 19:14
    Iron_II
    Poziom 10  

Witam.
    Zakupiłem dekoder Cyfrowego polsatu z pakietem mini. W założeniach miałem, że podłączę się pod talerz od Wizji TV który ciągle wisi na ścianie :-). Jednak po długich próbach nie mogłem odszukać sygnału. Wymieniłem konwerter na nowy i nadal nic. Czy możliwe jest, że średnica anteny jest za mała? Do ustawiania talerza używam czujnika który wpina się w kabel między antenę a tuner, jednak wskazania są minimalne.
    Proszę o jakieś sugestie.

Ps. Jutro wymienię ten konwerter, może trafił mi się wadliwy :?

0 9
  • #2 17 Gru 2007 19:25
    waldekg
    Poziom 28  

Witam. Jeżeli używasz miernika sygnału to zapoznaj się z jego instrukcją obsługi. Pozdrawiam życzę sukcesu.

Dodano po 5 [minuty]:

Miernik powinien posiadać pokrętło czułości, należy nim ustawiać wskazówkę w środkowym położeniu i dopiero wtedy szukać sygnału.

0
  • #3 17 Gru 2007 19:29
    zbyszek_
    Poziom 26  

Bez wskaźnika sygnału możesz to zrobić szybciej
    1- czasza podobnie jak u sąsiadów,- kierunek południe
    2- dobrze zarobione f-ki i drożny kabel połączeniowy
    3- b. pomocny stary dziadek analogowy
    4- teraz zostało tylko obracanie prawo-lewo, góra-dół
    Życzę sukcesów i dobrego odbioru.Pozdro

0
  • #4 17 Gru 2007 19:45
    Iron_II
    Poziom 10  

[quote="waldekg"]Witam. Jeżeli używasz miernika sygnału to zapoznaj się z jego instrukcją obsługi. Pozdrawiam życzę sukcesu.

Znam zasadę działania miernika, nie raz już go używałem :-)
    Poza tym tuż obok wymienionej anteny wisi "duży" talerz od analogówki, do której jest podłączony drugi cyfrowy polsat rodziców. Także jak ustawić wiem, tylko dziwi mnie, że nie mogę w ogóle trafić na sygnał? Możliwe jest, żeby ten nowy konwerter był zły, bo już sam nie wiem...:| Kabel dobry, sprawdzany.

0
  • #5 17 Gru 2007 19:52
    zbyszek_
    Poziom 26  

Wszystko jest możliwe.W takim razie zamień konwertery i podłącz u rodziców.Wszystko będzie jasne.Pozdro

0
  • #6 17 Gru 2007 19:59
    Iron_II
    Poziom 10  

zbyszek_ napisał:
    Wszystko jest możliwe.W takim razie zamień konwertery i podłącz u rodziców.Wszystko będzie jasne.Pozdro

Ok, jutro wymienię w sklepie bo podmiana była by zbyt karkołomna (dosłownie :D).
    Czyli wnioskuję, że talerz raczej nie jest za mały?
    Pozdro.

0
  • #7 17 Gru 2007 20:23
    zbyszek_
    Poziom 26  

Powiem tak w twoim rejonie / Lublin / to czasza może być za mała i dlatego masz problem z ustawieniem, 85-95 na pewno byłaby oki.Obecnie nie spotkałem się z nowym uszkodzonym konwerterem.Decyzja należy do ciebie.Pozdro

0
  • #8 17 Gru 2007 21:34
    Iron_II
    Poziom 10  

zbyszek_ napisał:
    Powiem tak w twoim rejonie / Lublin / to czasza może być za mała i dlatego masz problem z ustawieniem, 85-95 na pewno byłaby oki.

To chyba zdecyduję się na zamianę konwertera na taki z wyjściem na 2 przewody i będę musiał dostać się do tej większej anteny i podpiąć.
    Mam nadzieję, że będzie ok. Przynajmniej ustawianie odpaada :D

Dzięki za rady, pozdrawiam :please:

0
  • #9 17 Gru 2007 22:10
    zbyszek_
    Poziom 26  

Ten z 2 wejściami to TWIN. I to jest chyba b. dobre rozwiązanie.Pozdro

0
  • #10 28 Gru 2007 23:02
    Iron_II
    Poziom 10  

zbyszek_ napisał: