Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobre granie na 13 cm - czy to możliwe?

FrogerDH 17 Gru 2007 19:46 1608 22
  • #1 17 Gru 2007 19:46
    FrogerDH
    Poziom 12  

Witam mam małe pytanko chciałbym nieco z przednich drzwi uzyskać więcej bassu. Drzwi są wygłuszone i mam wsadzone Helixy HXS135 Esprit 13cm ale niestety bardzo bardzo słabo to gra. Wiem że po 13stakch takich nie ma co więcej oczekiwać ale mam pytanie czy sa jakieś dobre 13stki z których można uzyskać fajne granie i w miarę jak na 13stkę ładny basik? Bo przeróbka na 16cm jest nieco skomplikowana i dlatego pytam czy warto 13stkę wkładać. Dodam że teraz całość jest podpięta pod wzmacniacz.

• #2 17 Gru 2007 19:53
    luk9753
    Poziom 24  

spróbuj podpiąć to pod radio a jak nie pomoze to poprostu jeśli chcesz uzyskać jakiś fajny bass to podepnij głośniczki pod radio a do piecyka jakiś mały głośniczek i bedzie bardzo dobrze bo z praktyznie zadnej 13 nie wyciągniesz dobrego basiora tzn głebokiego itp......... POZDRO

• #3 17 Gru 2007 19:57
    FrogerDH
    Poziom 12  

Z tyłu mam dwa suby basu jest dużo ale brak mi szybkiego kick basu. Teraz mam to podpięte pod wzmacniacz i chyba jest za mocny do tych głośniczków bo biorę nieco głośniej i dźwięk z przednich głośników zaczyna się zniekształcać , charczy i wogóle. Właśnie myślałem to podpiąć pod radio może było by lepiej..

• #4 17 Gru 2007 20:00
    luk9753
    Poziom 24  

Sprubój być moze ze jest za mocny piecyk albo poprostu DF jest cieniutki i nie kontroluje tych głośniczków ale podepnij pod radio i podbij bass na systemie powinno być lepiej

• #5 17 Gru 2007 20:07
    DrumAnDBass
    Poziom 19  

z 16stki tez nie wyciagnie sie "głebokiego basiora"...
    Jaki to jest wzmacniacz bo ja bym raczej nie stawial ze ma za duzo mocy dla tych glosnikow.
    Sa 13stki z dobrym kopem ale nie sa tanie. Pozatym dobry kick uzyskasz tylko przez idealny montaz. Jak masz glosnik przykrecony (do czego?)?

• #6 17 Gru 2007 20:15
    FrogerDH
    Poziom 12  

Drzwi wygłoszone w miarę staranie.. Głośnik przykręcony do panela podłogowego(własnej produckji konstruckcja) Musze go jeszcze przykręcić do dystansu z MDF by oddalić głośnik od prowadnicy szyby..
    Tu jest fotka u mnie mniej więcej tak to wygląda...
    http://img410.imageshack.us/my.php?image=dsc00392ib7.jpg

• #7 17 Gru 2007 20:24
    herbiasty
    Poziom 19  

ale z 13 tak czy inaczej kick nie zaszarpie nogawkami... no niestety...

• #8 17 Gru 2007 20:27
    crazy_88
    Poziom 42  

Tak przedmówca ma racje.

• #9 17 Gru 2007 20:28
    powalla
    Moderator CarAudio

luk9753 napisał:
    Sprubój być moze ze jest za mocny piecyk albo poprostu DF jest cieniutki i nie kontroluje tych głośniczków ale podepnij pod radio i podbij bass na systemie powinno być lepiej

No tak podpięcie pod słabiutkie radio na pewno pomoże ,bo radio ma dużo większy DF :D .Od kiedy no napędu przodu musisz mieć mocny wzmacniacz? Podbicie basu tylko wprowadzi "bałagan" ........no chyba,że myślisz ,że użycie Loudnesa poprawia DF ?

Jedyną rzeczą jaką możesz poprawić ,to mocowanie głośników i poprawne zestrojenie Gaina,bo po opisie widać ,że kręcąc na maxa przesterowujesz dźwięk.

PS: "sprubój" też się jakoś inaczej pisze

• #10 17 Gru 2007 20:32
    FrogerDH
    Poziom 12  

Co do regulacji to mam filtr ustawiony na HP i gdy mam ustawione koło 80hz to przy niskiej głośności głośnik zaczyna charczeć dlatego mam ustawione nieco wyżej ale wtedy tweeter mocno kuje w uszy. Jestem bardzo niezadowolony z tego zestawu ale trudno coś więcej oczekiwać.

Jak myślicie warto wymieniać np na Powerbass ES-5C i dodatkowo umieścić to w dystansie mdf i poszczelniac dokładniej drzwi? Warto się w to pchać?

Aha i gain mam teraz koło 80%

• #11 17 Gru 2007 20:49
    herbiasty
    Poziom 19  

hmmmm...
    bo basu jesli chodzi o 13 to GMS 2500
    ale one tylko bass maja jak na 13cm fenomenalny..
    bo cofnieta srednica i ostre tony wysokie.. i zwrotka bez zabezpieczen...
    aler bass maja mocny. jak na 13..
    choc i tak lipa.. lepiej 16 cm..

• #12 17 Gru 2007 21:06
    powalla
    Moderator CarAudio

"gain mam teraz koło 80%"
    To nic nie znaczy .Poszukaj tematu jak ustawić poprawnie Gain ,bo te 80% nie wróży nic dobrego (charczenie jest spowodowane przesterowanym wzmacniaczem ). Te głośniki są chyba na tym samym poziomie co PBES i zamiana nie poprawi "jakości" .

PS: porównanie GMSów do Helixa jest nie na miejscu .......nawet do serii Blue ,a te Esprity stoją o klasę wyżej jeszcze .
    " zwrotka bez zabezpieczen..." jeśli chodzi Ci o zabezpieczenie tweeterów małą "pastylką PCB" ,to wiedz,że jej brak we zwrocie więcej przynosi dobrego niż złego tzn. wywalenie tego "zabezpieczenia" polepsza dźwięk

• #13 17 Gru 2007 21:18
    herbiasty
    Poziom 19  

sorry.. a TE GMSY MAJĄ charakterystykę dos znacznie lepsza w niskich czestotliwosciach od Helixow.. raeszta pasma gorzej.. dlatego mowie ze TYLKO bass maja lepszy..
    wiadomo ze nie ma co reszty pasma przenoszenia porownywac.. dale tylko przyklad..
    no ale fakt.. Espritó nie słyszałem wiec sie nie wypowiadam..
    co do zabezpieczenia to nie wiedzialem...
    całe życie sie czlowiek uczy

• #14 17 Gru 2007 21:37
    FrogerDH
    Poziom 12  

Jeśli ta seria Espirit co ja mam jest taka dobra to chyba naprawdę z 13stek dużo się nie wyciągnie. No trudno będę jeszcze pracował nad poprawnym montażem tych głośników, spróbuje podpiąć bezpośrednio pod radio i odpowiednio to wyregulować.

• #15 17 Gru 2007 22:45
    powalla
    Moderator CarAudio

" spróbuje podpiąć bezpośrednio pod radio"

Bez sensu ...ale to twoje głośniki .

" odpowiednio to wyregulować"

Polecam .............od tego zacząć.

• #16 17 Gru 2007 22:48
    MichaelR
    Poziom 20  

W Clio I miałem w drzwiach przednich
    Signaty H13 i
    Tweetery Signat T3 i do tego Sub alpine SWS 8" (20cm),
    całość była podłączona pod wzmak no-name (niby pioneer 4*150W),
    jak wychodziłem z dyskoteki i odpalałem sprzęt po prostu grało nic dodać nic ująć, kilku znajomych też się dziwiło jakością dźwięku z tego zestawu.
    Bass był na zero a wysokie tony na minus 2, dynamika i dźwiek z głośników był OK.
    Tylko podczas regulacji gain był ustawiony na 1/2 żeby nie grało zbyt głośno.

• #17 17 Gru 2007 22:52
    FrogerDH
    Poziom 12  

powalla napisał:
    " spróbuje podpiąć bezpośrednio pod radio"

Bez sensu ...ale to twoje głośniki .

wiesz nie zaszkodzi spróbować ale na początek zajmę się poprawnym montażem i regulacją jutro nad tym posiedzę, może coś uda się ciekawego wykrzesać z tych głośników.

• #18 18 Gru 2007 00:21
    izotopekMax
    Poziom 17  

Wiesz ja mam 16 pb pod wzmacniaczem...osadzone na dystansach w wygluszonych drzwiach i cudow nie ma. Bass tez nie jest jakis fenomenalny. Poprostu jest ten kick bas i cos juz puka.

Moim zdaniem do basu to jest skrzynia...a przedni zestaw... hms moze te hertze nie sa zbyt ciekawych lotow?

Kolega ma jakies tam sony z przodu 2 drozne... a z tylu skrzynie.I calkiem calkiem mu to gra.Az sie zdziwilem.

Ale mysle ze 16 daloby rade zamontowac ....moze warto zainwestowac u Ciebie ....jesli zamierzasz jezdzic samochodem dluzej.

• #19 18 Gru 2007 08:37
    FrogerDH
    Poziom 12  

Właśnie w tym problem że nie chce przerabiać tapicerki bo tym autem nie pobujam się zbyt długo. Chciałem to zrobić nie przerabiać nic i gdy w przypadku zmiany auta wszystko wyjmę i włożę oryginalne granie.
    Znacie jeszcze jakieś dobre 13stki warte uwagi?

• #20 18 Gru 2007 09:30
    BlueSystem
    Poziom 28  

a co to za samochod ? bo raczej jak wchodzą 13, to bez przerobek powinny wejsc i 16.

• #21 18 Gru 2007 12:04
    FrogerDH
    Poziom 12  

Audi A4

W sklepie za przeróbkę na 16stki krzyknęli mi 800zł!
    http://www.caraudioreda.pl/ tutaj w realizacjach jest ich projekt.

Panel montowany do tapicerki nie wchodzi w grę.

• #22 18 Gru 2007 14:15
    powalla
    Moderator CarAudio

Jeśli tym sklepem jest zakład Michała z Redy (mehow) ,to możesz być spokojnny ,że za te 800zł miałbyś "pancerne" drzwi i autko wyglądałoby wizualnie lepiej niż z fabryki wyszło ...........no ale 800zł to dużo kasy .........oczywiście jak dla nas ,bidnych Polaków ,bo co to jest ok 150 funciaków na Wyspach .....ach .

• #23 18 Gru 2007 14:20
    FrogerDH
    Poziom 12  

Sory za pomyłkę nie chodziło mi o sklep tylko o zakład tak jak mówisz..

800zł ostatecznie bym dołożył do autka ale którym miałbym dłużej jeździć ale tym sie długo nie najeżdżę i szkoda mi tyle kasy pakować w 16stki. Wole porządnie zrobić 13stki tanim kosztem i narazie przeżyć to jakoś.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME