Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fortron model: FSP350-60 MDN zasilacz piszczy naprawa.

hardwin 18 Gru 2007 13:54 2728 4
  • #1 18 Gru 2007 13:54
    hardwin
    Poziom 9  

Zasilacz zączal mi piszczec, ktoś inny nazwal by ze szyczy
    Co dziwne, nie slychac go pod obciazeniem.
    Praca w windowsie jednak jest glosna, nawet cichy winamp jest zagluszany tym piszczeniem.
    Zasilacz to Fortron FSP350-60 MDN®
    Zrobilem fotki, to cos sie wydobywa jakby spod transformatora do okolic tranzystorów
    Fortron model: FSP350-60 MDN zasilacz piszczy naprawa.Fortron model: FSP350-60 MDN zasilacz piszczy naprawa.

0 4
  • ambtechnic
  • #2 18 Gru 2007 14:56
    phoe
    Poziom 29  

Wszystkie kondensatory wizualnie wyglądają na sprawne?
    Bo jak nie piszczał wcześniej i nagle zaczął piszczeć, to jest to spowodowane pewnie tym że filtracja napięć uległa pogorszeniu.

Element który piszczy to pewnie ta duża cewka koło radiatora, możesz ja zalać jakimś klejem do tego przeznaczonym i powinna przestać piszczeć.

0
  • ambtechnic
  • #3 19 Gru 2007 10:36
    hardwin
    Poziom 9  

Tak, wszystkie kondensatory wyglądają na sprawne.
    Zalałem tą dużą cewke koło kondensatora. Nadal piszczy.
    To w ogóle jest niebezpieczne dla komputera? Słyszałem różne opinie.

0
  • #4 19 Gru 2007 11:09
    mazzji
    Poziom 17  

90% że piszczy trafo głównej przetwornicy (puściło lepiszcze którym jest zalany). Piski te nie są szczególnie groźne dla kompa, ale radziłbym wymienić ten zasilacz. Jeżeli chcesz go zostawić to zalej trafo żywicą epoksydową powinien sie uciszyc

0
  • #5 19 Gru 2007 11:13
    mczapski
    Poziom 38  

Skoro zasilacz przechodzi w zakres częstotliwości słyszalnych to objaw działania regulacji zakładającej małe obciążenie. W praktyce może to oznaczać skoki napięcia (tętnienie) na wyjściu. A więc jednak któryś kondensator nie jest w stanie zlikwidować tętnień. A czym grozi. W pewnym momencie procesor zacznie odbierać tętenienia jako sygnały magistrali.

0