Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer buczy

12 Gru 2003 15:02 7937 7
  • Poziom 10  
    Witajcie.

Szuakałem tego problemu po forum ale nic nie znalazłem więc zadam pytanie :)

Zakpiłem ostatnio jeden z tańszych zestawów 5.1 (z przeznaczeniem do kompa, lecz używam z dvd stacjonarnym). Generalnie wysztko całkiem fajnie gra, wiadomo - jak się nie miało wcześniej to różnica jest :-)
    Ale...
    Zasilacz, wzmacniacz, i wejścia i wyjścia audio są w tej samej skrzyni co subwoofer. Podczas pracy "na sucho" słychać lekkie buczenie w głośniku subwoofera i minimalnie w satelitach.
    Wiem że to buczenie występuje w tańszych zestawach ze względu na jakość użytych komponentów.
    Czy można to jakoś wyeliminować ? Czy trzeba np. zasilacz wydostać z obudowy i trzymać na zewnątrz żeby zakłóceń nie było?

pzdr.
  • Poziom 25  
    W tanich zestawach tego typu ze względu na koszty nie stosuje się ekranowania trafa zasilacza,nie zwraca się uwagi na jego położenie względem innych elementów, stosuje się marne filtrowanie zasilania (elektrolity o małych wartościach) a nawet czasem nie stosuje się kabli ekranowanych do podłączania sygnałów wewnątrz subwooferka. :) Stąd problemy z przydźwiękiem.
    Tak że masz tutaj duże pole do popisu w udoskonalaniu swojego sprzętu.
    Powodzenia!
  • Poziom 32  
    Witaj.
    Jeżeli nie żal ci utraty gwarancji to nie zastanawiaj sie tylko rozkręcaj tego suba :lol: .
    W zasadzie to stawiałbym na dwie przyczyny:
    - brak ekranu na transformatorze - inne umiejscowienie może pomóc.
    -źle poprowadzone masy w całym układzie - można spróbować utworzyć punkt "masy centralnej".
    Jak to nie pomoże będziemy główkować dale
    j.
  • Poziom 32  
    Proponuje na poczatek dorzucic troche elektrolotu moze sie okazac ze jest go tam poprostu znacznie za mało.
  • Poziom 10  
    Pytanie :
    Co to jest elektrolot ? Chyba elektrolit :) Mam z aku samochodu troche ściągnąć i całość zalać, hehe. :lol:

Co do gwarancji to chyba nie ma o czym mówić.
    Obejrzałem kilka filmów i buczenie powoli zaczyna mnie wkurzać, bo zamiast chwili napięcia - ciszy, słyszę buuuuuuuuuuu. Niby jest to cicho ale słuch mam bardzo dobry a tymbardziej wyostrzony na to buczenie.

Myśle że się da rozkręcić bez utraty gwarancji :-)
    Tzn. nie mogą zostać słady po rozkręcaniu - plomb nie ma.
    Przynzam Wam się że już raz ten zestaw wymieniłem - podczas testów jedna z satelitek hmmmm no jak to satelita - chwile krążyła po orbicie i spadła :lol: :lol: Efektem czego był zanik głosu. Rozebrałem, ustawiłem magnes który się przesunął i działało jak dawniej, ale na wszelki wypadek wymieniłem cały zestaw i o dziwo w tym są lepsze basy, w tamtym jakby coś przerywało.

Dopiero w poniedziałek go rozkręce i będe mógł powiedzieć co jest w środku.
    Dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    A z ciekawosci co to za zetaw, tak sie zdaza ze troszke tym handluje :roll:
  • Poziom 10  
    SXC witam, witam. Co za spotkanie :)
    Znamy się :-)

A zestaw to Tracer, najtańszy z możliwych Mistral 330.

Pozdrawiam
    Konrad
  • Poziom 32  
    Elektrolit = Kondensator elektrolityczny