Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filtr IR (FreeTrack project / mega bajer!)

Doominus 18 Dec 2007 19:20 2436 2
    Doominus
    Level 34  
    Witam .
    Poszukuje taniego filtra który zatrzymałby pasmo światła widzialnego.

W projekcie FreeTrack zastosowałem diody IR . Przy świetle dziennym występują problemy gdyż kamera zamiast łapać czyste punkty od diod wyłapuje też światło widzialne.

Obiektyw kamery internetowej ma jakieś 3mm średnicy . Widziałem filtry do aparatów fotograficznych ale były duże i dużo kosztowały.
    Kliszy i dyskietki już próbowałem.

FreeTrack projekt mający na celu zastąpienie drogiego TrackIr-a (400-700 zł) tanią kamerą internetową i układem 1/3/4 diod.
    http://www.free-track.net/
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    me_super
    Level 29  
    Doominus wrote:

Obiektyw kamery internetowej ma jakieś 3mm średnicy . Widziałem filtry do aparatów fotograficznych ale były duże i dużo kosztowały.
    Kliszy i dyskietki już próbowałem.

Kup na allegro oświetlacz do noktowizora, tam jest filtr IR. Kiepski więc obraz będzie złej jakości, ale można da się znaleźć taki kawałek szkła gdzie będzie ok. Filtr do aparatów foto to chyba najlepsze/najtańsze źródło dobrych filtrów /albo okienko od starego pilota rtv/.
    Madrik
    moderator of Robotics
    To chyba lepsze byłoby szkiełko ochronne od czujnika z Telewizora. Jest deczko większe.