Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat ideowy do schematu montażowego

18 Gru 2007 19:52 1603 5
  • Poziom 28  
    Elo jestem nowicjuszem i potrzebuje pomocy (jak zwykle:D)
    Czy istnieje program, dzięki któremu mogę 'zamienić' schemat ideowy na schemat montażowy (NP. podam mu ścieżkę, do obrazka a on mi zrobi schemat ideowy) Ale chyba aż tak dobrze nie ma ;((
    Słyszałem o programach portel i eagle Ale one są na moje potrzeby za bardzo rozbudowane. Potrzebuję czegoś naprawdę prostego.
    Czy jest inny jakiś prosty program?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 43  
    W zasadzie można polegać na wyobraźni, obserwacji (wytrwałości) i pomiarach aby sklecić ze zmontowanego układu schemat ideowy. W drugą stronę jest już łatwiej.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 27  
    Ideowy -> montazowka:
    skoro eagle jest dla ciebie za ciezki, to moze zainteresuj sie czyms do recznego rysowania. Mi bardzo dobrze projektuje sie recznie proste plytki w programie pad2pad.
  • Poziom 28  
    a nie ma takiego programu co podaje mu rysunek schematu ideowego i on automatycznie robi mi montazowy?
  • Poziom 27  
    W Eaglu, czy Protelu rysujesz schemat ideowy, a potem mozesz zaprojektowac plytke pol-automatycznie.

W eaglu na przyklad rozmieszczasz recznie elementy na plytce, a program sam moze utworzyc polaczenia miedzy nimi. Calkowita automatyzacja raczej nie daje "fajnych" efektow - algorytmy odpowiedzialne za to pozostawiaja jeszcze wiele do zyczenia.
  • Poziom 43  
    Albo w CircuitMaker2000 też się nadaje ale baza elementów jest mała. Do TraxMaker'a można dodawać elementy poprze otwarcie innych projektów. Można też oczywiście budować ręcznie elementy.