Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się zawiesza

18 Gru 2007 21:21 6183 55
  • Poziom 14  
    Mam problem ponieważ gdy włączam jakieś strony internetowe lub jakieś programy to myszka się zawiesza i cały komputer też. Wtedy nic nie mogę zrobić nawet klawiaturą tylko musze go zresetować a po zresetowaniu znowu jest ok ale potem gdy wejdę np:na jakąś stronę to sie zawiesza. Mam windowsa xp. I proszę was o pomoc.
  • Poziom 20  
    Witam,
    Z tego co napisałeś wynika, że tego typu niedogodności nie występują w momencie nie używania internetu ?? Sprawdź komputer pod kątem wirusów, zobacz czy po odłączeniu myszki i uruchomieniu internetu masz te same dolegliwości
  • Poziom 14  
    Wirusów na pewno nie ma bo jest świeżo po formacie a zacina się nie tylko wtedy jak jestem w necie ale też jak np: instaluję jakieś programy.
  • Poziom 18  
    To może być prawie każdy podzespół komputera i podejrzewam, że bez wyszczególnienia z czego składa się twój komputer się nie obejdzie.
    Na początek możesz sprawdzić ( wypiąć, przedmuchać złącze, przeczyścić styki, wpiąć) pamięć i kartę graficzną.

p.s. Popraw temat bo nie zawiesza ci się myszka tylko komputer.
  • Poziom 14  
    Mój sprzęt to:
    Komputer:
    System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
    Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack. 1
    DirectX 4.08.01.0810 (DirectX 8.1)
    Płyta główna:
    Typ procesora Intel Celeron, 850 MHz (8.5 x 100)
    Nazwa płyty głównej Nieznane
    Mikroukład płyty głównej Intel Solano i815EP
    Pamięć fizyczna 320 MB (SDRAM)
    Typ BIOS'u Award Modular (06/15/01)
    Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
    Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)
    Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:
    Karta wideo NVIDIA GeForce2 MX 100/200 (Microsoft Corporation) (32 MB)
    Akcelerator 3D nVIDIA GeForce2 MX 100/200
    Monitor ADI ProVista E55 [17" CRT] (947L00348207)

Multimedia:
    Karta dźwiękowa Intel 82801BA ICH2X - AC'97 Audio Controller [B-0]

Magazyn:
    Kontroler IDE Kontroler Intel(r) 82801BA Bus Master IDE
    Napęd dyskietek Stacja dyskietek
    Dysk fizyczny ST310212A (10 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/66)
    Napęd dysków optycznych TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M
    Status dysków SMART OK

Partycje:
    C: (NTFS) 9758 MB (4997 MB wolne)

Urządzenia wejściowe:
    Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
    Mysz Mysz szeregowa Microsoft

Sieć:
    Karta sieciowa WAN (PPP/SLIP) Interface

Urządzenia zewnętrzne:
    Kontroler USB1 Intel 82801BA ICH2X - USB Controller 1 [B-0]
    Kontroler USB1 Intel 82801BA ICH2X - USB Controller 2 [B-0]
    Urządzenie USB SpeedTouch 330 ADSL Modem

P.S. - a co do tego przedmuchania to jutro to zrobię i dam znać. A jak ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny jak napisze:)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To już troszkę leciwy sprzęt, warto sprawdzić napięcia na zasilaczu. Nie zaszkodzi obejrzenie płyty głównej pod kątem popuchniętych kondensatorów.
  • Moderator
    Wirusów na pewno nie ma bo jest świeżo po formacie

Ręce opadają jak czytam takie głupoty. Może szanowne grono poczyta o wirusach które rezydują w pamięci ? Co daje format jeśli wirus wyczuwa "format c:", ano przenosi się do pamięci i czeka spokojnie , aż będzie dostęp do dysku. Który z Was wyjął pamięć po formatowaniu, a przed przeładowaniem systemu?. Poczytajcie na temat wirusów każdy z Was to ma w programie antywirusowym, tylko wejść na zakładkę baza , lub opis wirusów, każdy program ma to inaczej . Pozdrawiam i ani mi na myśl nie przyszło być złośliwym.
  • Poziom 39  
    No opadają, ale przy czytaniu innych głupot - słyszał kolega Olek o czymś takim jak restart albo bootowanie systemu z płyty?
    Jeśli wtedy sformatuje się dysk, wirusy mają małą szansę przeżyć.
    Poza tym teraz nie robi się wirusów boot sektorów.
  • Poziom 10  
    Musze sie zgodzic z kolegami wyzej, a mianowicie zajmuje sie komputerami juz od jakiegos czasu i jesli przy instalowaniu programow komputer sie zawiesza polecam nastepujace czynnosci: otworz komputer i sprawdz wszystkie kondensatory wokol procesora( moga byc spuchnie), jesli wszystko wyglada dobrze kolejna czynnoscia bedzie wyjac kosci ramu i zostawic jedna, wlaczyc komputer i sprawdzic czy sie zawiesza jesli tak wymienic na kolejna i powtorzyc operacje - to pozwoli wyeliminowac pamiec(warto miec rowniez jedna kostke 100% pewna), a na koniec polecam faktycznie sprawdzic napiecia z zasilacza(tam rowniez jesli zasilacz nie jest czyszczony na bierzaco kondensatory sie przegrzewaja i puchna). Pozdrawiam i powodzenia.
  • Poziom 10  
    Proponuję może najpierw sprawdzić myszkę. Próbowałeś podpiąć jakąś inną?
  • Poziom 14  
    No to tak po pierwsze na płycie głównej kondensatory nie są napuchnięte ram sprawdzałem również jest ok podłączałem inne myszki i czyściłem wszystko i nie ma efektów. A może trzeba wgrać jakieś sterowniki do któregoś z podzespołów?

A i jeszcze jedno jak zaraz po zacięciu wejdę w przegląd zdarzeń to wyświetlają mi się takie błędy:

Aplikacja:
    Zródło: Application Hang
    Aplikacja zawieszająca start.exe, wersja 2.1.16.0, moduł zawieszenia hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000.

System:
    Zródło: Service Control Manager
    Usługa Klient DNS niespodziewanie zakończyła pracę.
  • Poziom 10  
    popieram pomysł sprawdzenia na innej myszy!!!

Podepnę się....
    mam problem z myszą logitecha V500 zawiesza mi się i muszę ją często resetować, akumulatory naładowane na maxa.
    jak może być przyczyna!? nadajnik ok, nie mam 2-ej żeby sprawdzić czy działa?
  • Poziom 14  
    Ale na innej myszy jest to samo!!!
  • Poziom 14  
    Sprawdzałem programem HDD Regenerator i nie wykryło nic.
  • Poziom 18  
    A może jednak podstaw jakiś inny zasilacz.
    Często to pomaga w takich przypadkach.

Pozdrawiam,
  • Poziom 14  
    Podstawiałem już i nadal nic to nie dało bardzo proszę o pomoc PILNIE!!!
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Cześć.
    Sprawdź ram programem MemTest. Pobierz sobie wersję dosową, zainstaluj na dyskietce, i uruchom go z bootowaniem z tej dyskietki, niech sprawdzi pamięć.
  • Poziom 14  
    Program ten nic nie wykrył.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakie masz fizycznie włożone kości pamięci?

Dodano po 2 [minuty]:

Musisz mieć 64 jakąś, spróbuj bez niej a najlepiej zobacz tylko z jedną kością.
  • Spec od drukarek
    **Mariusz** napisał:
    Mój sprzęt to:
    Komputer:
    System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
    Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack. 1

Może kolego wgrałbyś sobie na początek system z SP2
    bo z jedynką nie masz szans w internecie

Poza tym co do kondensatorów na płytach, to wymieniłem parę garści - które nie są wybulone a zawieszają bądź uniemożliwiały normalną pracę płyt - polecam sprawdzanie ich temperatury po włączeniu zasilania płyty
    Poza tym nawet jak ma się super zasilacz to komputer może nam się i tak zawieszać jeśli następują znaczne spadki napięć - przykład - komputer w bloku z windą - wtedy ratuje sytuację nawet najtańszy UPS
  • Poziom 14  
    Po zainstalowaniu Service Pack. 2 komputer zacina się jak zacinał.
    POMOCY!!!
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Cześć.
    Spróbuj wymienić kondensatory elektrolityczne te w okolicy procesora, nawet jeśli nie są wysadzone.
  • Poziom 14  
    A mógłbyś powiedzieć dokładnie które i skąd mam wziąć te kondensatory a można je wylutować z innych płyt głównych???
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Lepiej kupić nowe. W sklepach elektronicznych z częściami kosztują po kilkanaście groszy sztuka. To będą te w okolicy procesora.
  • Poziom 14  
    A jak się te kondensatory nazywają jak mam o nie zapytać w sklepie.
  • Poziom 22  
    Nazwa to Kondensatory elektrolityczne , spisz z starych kondensatorów pojemnosc i napięcie np. 100mF/6,3V na 105 stopni do płyt głównych. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Spisze i powiem bratu żeby kupił , ale dopiero w sobotę je wlutuje a czy to może być tą przyczyną? A i jeszcze jedno pomimo że kondensatory nie są spuchnięte mogą być zepsute???
  • Poziom 22  
    Tak jak koledzy ci piszą , nie muszą być spuchnięte i mogą już niemieć swoich wartości.
  • Poziom 18  
    Pawel wawa napisał:
    Jakie masz fizycznie włożone kości pamięci?

Dodano po 2 [minuty]:

Musisz mieć 64 jakąś, spróbuj bez niej a najlepiej zobacz tylko z jedną kością.

Sprawdziłeś ten trop?