Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić nowy cykl,po resecie komputera w matizie

18 Gru 2007 21:27 2732 3
  • Poziom 10  
    Mam pytanie odnośnie procedury nowego cyklu programowania się komputera w matizie,po odłaczeniu akumulotora,tzn co powinienem zrobić.Pierwszy etap to chyba ustawienie obrotów stacyjką na zimnym silniku(to tyle wiem).Chciałbym się dowiedzieć jak przebiegają dalsze etapy,jak długo silnik ma pracować na biegu jałowym itd.
    Gdzieś wyczytałem że na samym końcu takiego cyklu ponownie odłącza się kleme na 1 minute,po czym zapala się silnik na chwile i pozostawia aż ostygnie.Nie wiem ile w tym prawdy,dlatego proszę w miare możliwości o szczegółowy opis,najlepiej w kolejnych po sobie etapach.
  • Poziom 15  
    No to ja czytałem na www.autokacik.pl i sam stosuję taką metodę. Po zapięciu klemy, na zimnym silniku załączam zapłon załączam na 10 sek stacyjkę bez zapalania silnik, po czym na 10 sek wyłączam stacyjkę i ponownie załączam stacyjkę włącznie z zapłonem silnika. Pozwalam mu się na jałowo (bez ruszania gazu) rozgrzać dopóki nie puści termostat i skończone. Zajmuje to może z 10 min ale np po czyszczeniu silnika krokowego jest niezbędne. Pozdro RUBIK
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze pytanie,bo teraz po resecie i zaprogramowaniu, pali jak czołg.Przez jaki czas tak będzie?Kiedy się unormuje spalanie.Dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 31  
    dajcie spokój z tym programowaniem bo czytać tego się nie da. No chyba że do tych ECU pakowali sztuczną inteligencję.-przepraszam nie mogłem się powstrzymać.