Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woofer aktywny Blaupunkt THb 210A - czy warto ???

Camillo 19 Gru 2007 12:32 7393 33
  • #1 19 Gru 2007 12:32
    Camillo
    Poziom 12  

Witam.

Posiadam Hyundaia Coupe r.98 z radioodtwarzaczem Blaupunkta.

Mam 6 głośników - dwa z przodu Hertz niedawno montowane w warsztacie car audio (kosztowały jakieś 3 paczki + montaż z podstawowym wytłumieniem drzwi) + dwa z tyłu chyba fabryczne + dwa wysokotonowe z przodu też chyba fabryczne.

Generalnie całość gra ładnie, czysto, przyjemnie i ogólnie jest git. Basik jest też ładny i przyjemny, ale niestety tylko jak muzy słucha się dość głośno. A ja lubię często słuchać muzy właśnie w miarę cicho (lubię słuchać muzy i jednocześnie słyszeć też po części pracę silnika, nie lubię gdy muza całkowicie mi go zagłusza). Problem w tym, że gdy słucha się w miarę cicho muzy to basu praktycznie jest niemal zero albo bardzo niewiele go słychać, mimo że przy w miarę głośnym słuchaniu jest on ładny i dość mocny - zupełnie dla mnie wystarczający.

Przestrzeń bagażnika jest mi bardzo potrzebna, dlatego typowy wielki woofer nie wchodzi w grę i z tego powodu rozważam kompaktowy aktywny woofer Blaupunkt THb 210A: http://www.blaupunkt.com/pl/7606318001_main.asp

Pytania do Was:

1. Czy warto? Czy taki aktywny woofer Blaupunkt 210A to jest generalnie dobry sprzęt czy lipa? Szukałem opinii na jego temat w necie ale ni cholery nie mogę nic znaleźć...

2. Czy taki woofer wystarczy abym odczuł diametralną poprawę w stosunku do tego co mam teraz (czyli bez żadnego woofera) i po prostu słyszał bass nawet przy cichej muzie? Nie mam wygórowanych wymagań, nie chodzi mi o to by bass był super poteżny i żeby słychać mnie było na kilometr jak mi bass dudni, tylko żeby był po prostu słyszalny przyjemny basik nawet przy cichej muzie.

Aha, słucham głównie starego dobrego rocka, zespoły takie jak Queen, Roxette, ELO, ale także klimaty typu Enigma, czasem też 2Pac czy muzyka filmowa. W każdym razie wszelkiego disco i techno nie trawię i nie słucham wcale.

Z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi. :P

• #2 19 Gru 2007 12:51
    herbiasty
    Poziom 19  

no niby to jest seria velocity wyysoka półka blaupunkta.. :)
    posiada nawet regulacje fazy i obudowa ciekawa bo z aluminium.

ale na czyms takim fakt faktem.. bedzie poprostu przyjemnieszy basik.. bo szalenstw nie bedzie
    na Twoje wymagania powinno wystarzczyć... ale cena moze być wysoka za taka zabawke..
    bo to velocity. taniej bedzie cos zmontowac malego
    PZDR!!

• #3 19 Gru 2007 13:03
    crazy_88
    Poziom 42  

Lepszym rozwiązaniem jest pasywny woofer.

• #4 19 Gru 2007 15:05
    Camillo
    Poziom 12  

herbiasty napisał:
    ale cena moze być wysoka za taka zabawke..
    bo to velocity.

W warsztacie car audio wołali mi w granicach tysiaka wraz z instalacją - i tyle jestem w stanie dać o ile faktycznie ma to sens.

crazy_88 napisał:
    Lepszym rozwiązaniem jest pasywny woofer.

Domyślam się że lepszym, ale właśnie po to się interesuję aktywnym, bo na pasywny nie mam miejsca. Każdy centymetr bagażnika jest dla mnie ważny - dosłownie. Bo nawet jak na działkę jadę to nie mając jeszcze woofera ledwo się zapakowuję, ahhh te coupe, coś za coś. :D

Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

No więc jak drodzy Państwo? Czyżby nikt z Was speców nie miał do czynienia z tym wooferkiem? No bez jaj. :cunning:

Spróbujcie proszę chociaż postarać się odpowiedzieć na moje dwa pytania z 1-go posta. :)

• #5 19 Gru 2007 21:07
    powalla
    Moderator CarAudio

1- Nie słuchałem tego "wynalazku" więc się nie wypowiadam na jego temat.
    2- Chcesz przy cichym słuchaniu ,by było "czuć bas" ......no i tu będzie problem ,bo jak dasz głośniej ,to poziom basu też się jeszcze zwiększy .........czyli będzie prawdopodobnie zagłuszał "przód" . Jest możliwość "sterowania" basem z radia ale nie wiem jakie masz radio ,a tym samym nie wiem ,czy twoje radio ma "sterowanie subem" . Są też wzmacniacze z "pilotem przewodowym" ,którym reguluje się poziom "basu" ........ no ale wtedy musiałbyś kupić pasywny sub i wzmacniacz z takim sterowaniem ,a nie wiem ,czy chcesz się bawić w takie rozbudowy (ja polecam) .

• #6 19 Gru 2007 23:04
    łowieca
    Poziom 29  

Ja mialem okazję mieć u siebie w autku przez ok miesiąć niemal że identyczną skrzynkę mac Audio.
    Musze przyznać że niezła konstrukcja, wzmacniacz cyfrowy moc ok 140w RMS (stosowany też w subach domowych ale sekcja zasilania to mostek i trafo a nie przetworka)Woofer 25cm i membrana pasywna też średnicy 25cm w skrzyni ok9 litrów jak policzyłem.
    Hałasu potrafi narobić tyle, żenie jedna 12" w BR sie by nie powstydziła (Cytryna AX 3 drzwiowy)).
    Jakościowo lepszy niż Boschmann ALX-122SP w BR czy VDO Dyton Power12" w 20l klozecie.
    Ogólnie za cene do 400-450 zł można sie rozglądać za czymś podobnym.

• #7 20 Gru 2007 09:14
    Camillo
    Poziom 12  

powalla napisał:
    2- Chcesz przy cichym słuchaniu ,by było "czuć bas" ......no i tu będzie problem ,bo jak dasz głośniej ,to poziom basu też się jeszcze zwiększy .........czyli będzie prawdopodobnie zagłuszał "przód" .

W sumie to nie szkodzi, zależy mi przede wszystkim aby przy cichym słuchaniu było też słychać bas a nie prawie tylko tony średnie i wysokie. Bo głośno to i tak rzadko słucham muzy w aucie.

powalla napisał:
    Jest możliwość "sterowania" basem z radia ale nie wiem jakie masz radio ,a tym samym nie wiem ,czy twoje radio ma "sterowanie subem" . Są też wzmacniacze z "pilotem przewodowym" ,którym reguluje się poziom "basu" ........

Cóż, jedyne co wiem, to że moje radio to Blaupunkt model Bermuda, posiada regulację basów i sopranów, posiada też dodatkowo osobną funkcję tzw. X-Bass z możliwością regulacji od 0 do 3 oraz posiada trzy tryby equalizera POP, ROCK i CLASSIC. Obecnie mam oczywiście wszystko ustawione tak aby wycisnąć maksymalnie bass, ale i tak przy w miarę cichym słuchaniu nie ma go prawie wcale...

Mnie tak naprawdę chodzi tylko o jedno - żebym słyszał bass przy cichym słuchaniu muzy i tyle. Żeby muza miała ładne bassowe brzmienie, bo generalnie w muzie lubię bardziej bassową barwę niż sopranową że tak powiem. I zdecydowanie w 90% czasu słucham muzy w miarę cicho a nie głośno że mi zagłusza kompletnie silnik i wszystko inne.

Zależy mi tylko, abym poczuł diametralną różnicę w stosunku do tego co mam teraz i właśnie próbuję się Wami wspomóc czy warto abym podjął ryzyko z tym wooferkiem o który tu się rozchodzi. Czy mam gwarancję że jak wydam ten tysiąc zeta to faktycznie poczuję diametralną różnicę w odsłuchu w moim aucie? I tu się właśnie boję... Że wywalę tyle kasy i będę miał tylko delikatnie mocniejszy i ładniejszy bass i nic więcej...

Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi i mam nadzieję na kolejne. :)

• #8 20 Gru 2007 09:29
    BlueSystem
    Poziom 28  

Nie ładował bym tysiąca w takie coś, Nie ma to szans dorównać normalnym skrzyniom pasywnym. Może pomyślisz o jakiejś małej skrzynce, około 10l, więc w tych rozmiarach co tutaj. Np z głośniczkiem Intertechnika. i do tego jakiś wzmacniacz, jak masz mało miejsca w bagażniku, to możesz go włożyć pod siedzenie na przykład. I napewno zmieścisz się w tej cenie, a bedzie grało lepiej, i będziesz miał dość przyjemny basik przy cichym słuchaniu, bo to nie głośniki do robienia dyskoteki na ulicy :)

• #10 20 Gru 2007 16:59
    koziol83
    Poziom 11  

strata pieniędzy , lepiej kupić skrzynie i dobrego wzmacniacza:)

• #11 20 Gru 2007 20:11
    jever 23
    Moderator - GSM

Powiem ci tak: Miałem okazje posłuchac tego blaupunkta nie jednego ale odrazu 6 na raz.Były one zamontowane w autobusie.w porównaniu z standardowa instalacją audio jaka wystepuje w autobusach ta naprawde grała całkiem całkiem.Wiadomo nie ma żadnej rewelacji ale tragedi też. A druga sprawa to cena- jak z kosmosu.Osobiscie bym tego nie kupił za takie pieniądze.Pozdrawiam

• #12 21 Gru 2007 08:53
    Malczyk2000
    Poziom 15  

Odradzam taki zakup, zdecydowanie za drogi sprzęt jak na możliwości jakie oferuje. Jak kupisz to sprzedasz potem za dużo mniejsze pieniądze. Nie warto.
    W twoim przypadku jakiś mały subik i wzmacniacz do niego i na pewno będzie bez porównania do tego Blaupunkta (nie mówię o łupaniu).

• #13 23 Lip 2008 16:58
    bartek.sonix
    Poziom 10  

Witam.

Teraz ten AKTYWNY SUBWOOFER kosztuje 370zl na allegro razem z zestawem kabli do podłączenia.

http://allegro.pl/

Chcialbym go kupic i wstawic do swojego samochodu
    Posiadam juz 6 głośników fabrycznych (2-gwizdki 4-srodki) (jakis tam niby bass jest, ale slaby) Fabrycznie przy kazdym glosniku jest zwrotnica - nie wiem po co to heh. Bylo tam radio Audi Concert, Ale kupilem Kenwood KDCW5141, podobno zajebiste radyjko w rozsądnej cenie.

http://allegro.pl/

Teraz wlasnie przymierzam sie do kupna Aktywnego Suba wlasnie THB 210A czy to bedzie dobry zakup? Nie chce bawic sie w osobne wzmacniacze i tuby czy slrzynie basowe. Nie mam w TTce za bardzo miejsa do Tego. Oczywiscie radyko ma

"Wbudowane wyjście na subwoofer- osobna regulacja mocy i pasma przenoszenia subwoofera !!! (nowość)

- Wbudowany filtr LPF- dzięki niemu można precyzyjnie regulować podłączony subwoofer"

Z gory dziekuje za pomoc..
    Pozdrawiam B. Kowalczyk

MODERATOR CZUWA [Sylwek]

• #15 23 Lip 2008 18:19
    bartek.sonix
    Poziom 10  

hmm ja troche nie przkonany jestem do tych firm.. :/ nie wspominajac juz o Voice Kraft na ktorym sie naciąłem

• #16 23 Lip 2008 18:24
    trance84
    Poziom 28  

A ja na miejscu autora tego wątku przeznaczyłbym ten 1000zł bo sam napisał że jest w stanie tyle wyładować kasy na wzmacniacz , suba okablowanie bo za 1000zł to można fajny zestaw w bagażnik wsadzić.

Niech autor wypowie się jakie ma radio w aucie zamontowane

• #17 23 Lip 2008 18:34
    bartek.sonix
    Poziom 10  

Hmm ale On chcial dac 1000zl za Blaupunkt THb 210A a teraz kosztuje 370zl. Nie polecali go bo drogo ale teraz jest taniej.
    Autor tego tematu mial ten dylemat pol roku temu :)

• #18 23 Lip 2008 18:38
    Zenek1988
    Poziom 28  

Trance 84 ten wątek był zaczęty ponad pół roku temu. Ale widocznie tobie to nie przeszkadza.
    Bartek ten blaupunkt to nie taki zły pomysł. Sam myślałem o nim, jednak nie mam aktualnie kasy by go kupić. Zajmuje bardzo mało miejsca, a jego moc jest wystarczająca do niedużego auta. Moim zdaniem jest wart swojej ceny.

• #19 23 Lip 2008 18:40
    trance84
    Poziom 28  

Tak racja przeoczyłem to :D:D:D

Ale dlaczego aktywny to zawsze gra gorzej niestety...
    Ale przecież TT nie ma tak małego bagażnika .

Głośnik RE w skrzynkę zamkniętą 14l netto plus mały wzmak do tego i za ok 700-800zł masz fajne granie a nie klupanie bassu.

Dodano po 1 [minuty]:

Zenek znowu się czepiasz???

Przecież napisałem że przeoczyłem datę rozpoczęcia tego tematu.

A ja upieram się przy rozwiązaniu z osobnym wzmakiem

• #20 23 Lip 2008 18:45
    Zenek1988
    Poziom 28  

trance84 napisał:

Głośnik RE w skrzynkę zamkniętą 14l netto plus mały wzmak do tego i za ok 700-800zł masz fajne granie a nie klupanie bassu.

To na pewno zagra o wiele lepiej niż ten blaupunkt, ale dwukrotnie większym kosztem. Podaj może coś lepszego w podobnej kwocie. Moim zdaniem w tej kwocie nie da się kupić suba, wzmaka i kabli. A na pewno by to zagrało lepiej niż ten blaupunkt.

• #21 23 Lip 2008 18:59
    bartek.sonix
    Poziom 10  

Nom niby nie jest maly bagaznik, ale przydaje sie czesto.
    powedzmy ze kupilbym tego blaupunkta ale jak go wsadze do bagaznika to bedzie latal na wszystkie strony. Jego sie jakos przykreca?

A jesli bym nie wzial aktywnego suba tylko chcial zestaw to musialbym wywalac te 6 glosnikow co aktualnie mam? (kazdy ma swoja zwrotnice) i wstawic inne? chyba nie..
    O jakim zestawie myslicie?
    Moze taki:
    allegro

• #22 23 Lip 2008 19:07
    trance84
    Poziom 28  

Dwie rzeczy.

Nie wstawiaj linków z allegro bo temat poleci do kosza.

Czy wywalać te 6 głośników jeżeli grają dla Ciebie ok to sobie zostaw.

W komplecie do tego Blaupunkta napewno są jakieś mocowania.

Kiedyś można było kupić suba aktywnego Pioneer.
    Poszukaj na alledrogo.

Zagra lepiej niż ten blaupunkt-nie mam do tej marki przekonania.

Ile masz maks kasy na to przeznaczone.

Mówię Ci odrazu że jeżeli chcesz coś kupić w osobnym zestawie to min to 700zł bo policz sam:
    -głośnik w miarę dobry aby ładnie zagrał to koszt ok 220-350zł
    -skrzynka kupiona to ok 100zł a jak sam sobie zrobisz to masz free
    -wzmacniacz to następne ok 300zł nowy to ciężko prędzej używkę kupisz fajną
    -kable to ok 100zł

• #23 23 Lip 2008 19:18
    bartek.sonix
    Poziom 10  

Chyba ten
    allegro.pl/

ale ma gorsze parametry od blaupunkta

• #24 23 Lip 2008 20:13
    trance84
    Poziom 28  

Ale czy wierzysz tym parametrom podanym w blaupunkcie???

Pioneer ma chociaż w miarę wiarygodne parametry.

Zresztą jest wróżenie z fusów...
    Najprościej będzie podjechać do jakiegoś porządnego sklepu CA i poprosić o demostrację tych powyższych subów aktywnych.

• #25 23 Lip 2008 20:20
    bartek.sonix
    Poziom 10  

Hmm ale zeby na kazdej aukcji blaupunkta pisalo tak samo..
    Nawet ma niezly wyglad ten pioneer, ale cena drugie tyle wyzsza

Jeżeli w nastepnym Twoim poście ujrzę kolejnego linka do Allegro ... bez ostrzeżenia dostaniesz warna i to na cały miesiąc . Poczytaj proszę regulamin , szczególnie punkty o wklejaniu "gasnących" linków do Allegro [Sylwek]

• #26 23 Lip 2008 20:23
    trance84
    Poziom 28  

Cena wyższa bo i wykonanie lepsze i bass będzie lepszy.ale naprawdę lepiej podjedz do marketu i poproś o odsłuch u siebie w aucie.

Wtedy sam dokonasz odpowiedniego wyboru.

• #27 23 Lip 2008 20:24
    bartek.sonix
    Poziom 10  

wiesz za 700zl to ja wole sobie ten komplet ze skrzynia JBLa kupic :) Bo prawie wyjdzie na to samo..
    w aukcjach
    404600921
    402867948
    Bardzo sie cieszę , że poszedłeś po rozum do głowy . Masz u moda małą "pochwałkę" :D

// Heh skasowalem http:// - to juz nie byl link-hiperlacze-odnosnik :P
    ale jesli tak tez nie wolno to spox :)

• #28 23 Lip 2008 20:36
    trance84
    Poziom 28  

Ok każdy ma swoje gusta ale Ja za 700zł to wolałbym PowerBass m-10 i używanego wzmaka pt AXTON STEG

Ten zestaw zje na śniadanie to co ty proponujesz i bardzo głośno mu się beknie na koniec :D:D:D

• #30 23 Lip 2008 20:59
    trance84
    Poziom 28  

Oczywiście skrzynia czyli kolumna jest wylioczona pod te głośniki?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME