Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG RE-29FA33PX skrzywiony obraz i samoczynne stanby!

oerlikon72 19 Gru 2007 13:32 1072 4
  • #1 19 Gru 2007 13:32
    oerlikon72
    Poziom 9  

Witam! JW moim (LG RE-29FA33P) telewizorze wystąpił problem z tym iż sie samoczynnie wyłączał-usunąłem go według rad z tego forum(pomogła wymiana kondensatorów) radość trwała krótko gdyż na dodatek okazało się ze obraz jest nieco przechylony(lewa strona obniżona o jakiś centymetr) myślę ze coś wydarzyło sie podczas wymiany tych elementów(wyciąganie płyty itp)coś uwalone czy tylko przestawione pomóżcie

A po co prośba o wyrozumiałość? Wystarczyło zapoznać się z regulaminem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    Proszę zmienić tytuł zgodnie z wymogami p.11 regulaminu, z uwzględnieniem p.10.9.
    Na Forum obowiązują zasady pisowni - p.15 regulaminu. [Mirek Z.]

0 4
  • #2 19 Gru 2007 13:38
    rtvszajda
    Poziom 27  

Witam.
    Może ruszyłeś cewki odchylające.

0
  • #3 19 Gru 2007 15:55
    Mirek Z.
    Moderator

Chyba nie jest tak łatwo obrócić cewki odchylające. Bardziej jest prawdopodobne, że nie podłączyłeś wtyku od dodatkowych cewek umożliwiających obrót obrazu (w menu regulacji obrazu). Gniazdko jest mniej więcej blisko środka przedniej krawędzi płyty (czyli od strony kineskopu).

0
  • #4 19 Gru 2007 23:18
    oerlikon72
    Poziom 9  

Mirek.Z jesteś wielki --to była wina dwóch identycznych wtyczek które zamieniłem miejscami- swoją drogą telewizor dalej sam przechodzi w standby (wymieniłem 2 kondensatory polecane na forum )-prawie codziennie wyłącza sie kilka razy a czasami cały dzieńjest wszystko ok! -czeski film.

0
  • #5 20 Gru 2007 00:45
    Mirek Z.
    Moderator

Zapomniałem wcześniej dopisać :( - nie wiem, o jakich kondensatorach czytałeś. Jednak z mojej praktyki wiem, że najczęściej przyczyną takich wyłączeń są popękane luty na końcówkach trafopowielacza. Również warto poprawić luty na końcówkach wszystkich większych elementów w tej okolicy (i nie tylko) oraz gniazdach wtyczek.
    Warto potestować - po np. godzinie pracy, kiedy już się dobrze nagrzeje, nie powinno być żadnej reakcji na wstrząsy czy uderzenia, np. rączką wkrętaka w boczne krawędzie płyty lub radiatory.

Nie zapominaj o spacjach ;)

0