Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

W jakim naczyniu trawić Nadsiarczan sodu B327

złoty 19 Dec 2007 16:43 6975 8
Termopasty
    złoty
    User under supervision
    Koledzy taki wytrawiacz Nadsiarczan sodu B327 w jakim naczyniu trawić płytki ?

Przeniesiono z działu Warsztat (ob)
  • Termopasty
    Tomasz.W
    Level 35  
    W jakim tylko zechcesz, może być kwadratowe, okrągłe, niskie lub wysokie. Do wyboru masz też szkło lub jakieś tworzywa sztuczne. Jest tylko jeden warunek :arrow: naczynie musi być większe niż płytka którą zamierzasz wykonać :D .
  • Termopasty
    złoty
    User under supervision
    Kolego takie rzeczy to ja wiem tylko chodzi mi oto czy szkło plastik czy może jakieś metalowe naczynie żeby się nie stopiło podczas wytrawiania
    Marcin Sz.
    Level 24  
    Metalowe reagują z nadsiarczanem sodu. Plastik albo szkło(akwarium), nie warto z innymi eksperymentować :)
    Tomasz.W
    Level 35  
    złoty wrote:
    ...Kolego takie rzeczy to ja wiem...
    Takie to znaczy jakie?
    złoty wrote:
    ...tylko chodzi mi oto czy szkło plastik....
    Czy masz problemy z logicznym myśleniem? Chyba napisałem wyraźnie :arrow: Do wyboru masz szkło lub jakieś tworzywa sztuczne. . Co jeszcze mam Ci napisać? Kolor, grubość ścianki...
  • Helpful post
    oryba
    Level 17  
    Kolego ale ten nadsiarczan nie jest za dobry ponieważ nadtrawia jeśli trochę dłużej płytka siedzi w roztworze.
    zurs
    Level 18  
    jeśli ten nie jest dobry twoim zdaniem to jaki polecasz :?:
    Tomasz.W
    Level 35  
    Z tym podtrawianiem to lipa. Podtrawia znacznie mniej niż chlorek żelaza. A już całkiem nieporównywalnie mniej niż kwas solny z perchydrolem. Jeżeli chcesz całkiem ograniczyć podtrawianie to musisz użyć wieloskładnikowych mieszanek przemysłowych. Pracują bardzo precyzyjnie i w miarę szybko. Mają jeszcze jedną zaletę sa bardzo łatwe w regeneracji.
    Trafo888
    Level 17  
    oryba wrote:
    Kolego ale ten nadsiarczan nie jest za dobry ponieważ nadtrawia jeśli trochę dłużej płytka siedzi w roztworze.

Ciekawe skąd to wywnioskowałeś? Z moich doświadczeń wynika, że nadsiarczan jest o wiele lepszym środkiem trawiącym od popularnego chlorku żelaza.