Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CarPC, nawigacja, DVD, kamera cofania - jakieś pomysły?

Swoop 19 Gru 2007 17:48 15523 17
  • #1 19 Gru 2007 17:48
    Swoop
    Poziom 13  

Witam,

Chciałbym zainwestować w sprzęt audio do samochodu, jednak pod pewnymi warunkami:
    - zostawić fabryczne radio
    - wrzucić LCD + oddzielnie reszta (player DVD, nawigacja ...)

Mam kilka pomysłów, ale żaden jakoś w 100% mnie nie zadowala. Może macie jakieś inne pomysły?

1. CarPC - montaż wraz z monitorem Lilliput 7" jest rozwiązaniem, które w pełni spełniało by moje potrzeby, gdyby nie 2 sprawy. Pierwsza z nich to dość wolne uruchamianie się zestawu, do czego jestem skłonny się przyzwyczaić. Po drugie, zastanawia mnie jak będzie wyglądała praca komputera po "odpoczynku" nocnym przy np. -10C. Podejrzewam, że o ile procesorowi by to nie przeszkadzało, o tyle dysk twardy mógł by tego nie wytrzymać...

2. Odtwarzacz DVD + monitor 7" - rozwiązanie o tyle dobre, co dość tanie, więc jeden koronny argument jest. Niestety wadą takeigo zestawu jest brak możliwości korzystania z nawigacji, no chyba, że o czymś nie wiem

3. Nawigacja NavRoad 730F - kompletny zestaw z 7" wyświetlaczem. Plusy: duży wyświetlacz, możliwość korzystania z Automapy, złącze USB obsługujące zewnętrzne dyski twarde, czytnik kart pamięci SD. Minusy: Windows CE...

4. Multimedia HDD + monitor 7" - dobre tanie rozwiązanie korzystające z HDD, jednak problem z pracą dysku w niskich temperaturach i brak obsługi nawigacji

dzięki za propozycje

0 17
  • #2 19 Gru 2007 18:17
    jarimir
    Poziom 17  

Ja widze bardzo proste rozwiazanie dla ciebie.Z tego co wnioskuje jakis ograniczen kasowych chyba nie masz wiec najprostszym rozwiazaniem jest radio dvd do ktorego mozna spokojnie podlaczyc navi jak rowniez kamere cofania i dodatkowe monitory.Po pierwsze napisz co masz wogole za auto ,bo piszesz ze chcesz zostawic orginalne radio tylko pytanie po co? Praktycznie kazde fabryczne radio nie jest wysokich lotow chyba ze mowimy o np audi A8 z systemem bosa albo jakis Volwiacz S80. Ja wlasnie wyrzucilem seryjne radio i w miejsce orginalu wstawilem to o czym ty piszesz.Radio 2 din dvd kenwooda .Radio oprocz tego ze odbiera dvd,mp3 i inne badziewia posiada 2 wyiscia rca plus 1 na suba , oddzielne wyiscie na monitory i dodatkowe urzadzenie.Posiada funkcje do kamery cofania ,ze jak wlanczasz wsteczny to camerka automatycznie sie zalancza,mozna dokupic odbiornik blutu do lacznosci z telefonem oraz dokupic puszke do navigacji.Czyli posiada wszystko co ty chcesz dodatkowo mozna stworzyc audio 5.1 i ma pelne wysterowanie wszystkim.Najpierw napisz co to za auto i jaka kase chcesz przeznaczyc,wtedy moge ci pomoc bo juz pare przerabialem tych sprzetow razem wszystko i z oddzielna monitor,radio .Istnieje rowniez mozliwosci kupienia samego gps na windowsie jak w pockecie i podlaczenia pod monitor a sterowanie jest za pomoca pilota.

0
  • #3 19 Gru 2007 20:41
    Swoop
    Poziom 13  

Auto to Mazda 6, audio BOSE ze zmieniarką na 6 CD...

Problem był by rozwiązany, gdybym znalazł nawigację (np z Windowsem Mobilem) do której można by podłączyć zewnętrzny monitor...

0
  • #4 19 Gru 2007 22:32
    Malczyk2000
    Poziom 15  

Witam,

Miałem identyczny dylemat jak ty, zdecydowałem się jednak na radio z DVD a konkretniej JVC KD-AVX1 oraz do niego 7` LCD liliput który zabudowałem w deskę samochodu, do tego zamontowałem kamerę cofania i zestaw naprawdę jest fajny i funkcjonalny. A do tego gra całkiem fajnie.
    Ale chcę teraz rozbudować to o nawigację ale szukam jakieś niedrogiej navi z wyjściem AV tak żebym mógł podłączyć ją pod ten monitor. Może ktoś się otarł o taką navi i może coś zaproponować?

jarimir napisał:
    Istnieje również możliwości kupienia samego gps na windowsie jak w pockecie i podłączenia pod monitor a sterowanie jest za pomocą pilota.

A możesz podpowiedzieć gdzie szukać takiego urządzenia?

0
  • #5 19 Gru 2007 23:18
    jarimir
    Poziom 17  

jasne ze moge, juz sobie ja upatrzylem jakis czas temu.Problem i nie problem to to ze mozna je tylko kupic z HONG KONGU i kosztuje 85 funtow plus 45 przesylka czyli daje lacznie 130 funtow przy obecnej stawce zlotego ok 650zl.W zestawie jest juz albo tom tom albo Route 66 do wyboru plus antena ,zestaw gotowy do podlaczenia. Nic lepszego sie nie znajdzie.Link wysle na pw bo nie mozna wklejac linkow na forum.Do mojego Kenwooda mozna kupic orginalna navi pod ten model z garminem ale kosztuje ok 3 tys wiec to stanowczo za duzo i mialbym tylko garmina a tu dzieki windowsowi mozna wgrac jaki sie chce program nawigacyjny jak na zwyklego pocketa.Link przesylam na pw jak ktos jest jeszcze zainteresowany to moge rowniez wyslac.pozdrawiam

0
  • #6 19 Gru 2007 23:46
    Malczyk2000
    Poziom 15  

Oki, mam. Dzięki, tylko mnie jeszcze zastanawia czy można na tym zainstalować coś w stylu Automapa oraz czy wyjście video działa w systemie PAL ?

0
  • #7 20 Gru 2007 00:02
    Swoop
    Poziom 13  

Automapę da się zainstalować na Windows CE 4 na pewno

0
  • #8 20 Gru 2007 00:40
    jarimir
    Poziom 17  

Tak tu wszystko bedzie chodzic co jest na windowsa.Czyli auto mapa i inne wynalazki tez i to jest plus tego.Juz nie pamietam ale wysylalem do nich emaila kiedys i chyba pisali ze jest w systemie pal ale reki nie dam sobie uciac.Paczka troche dlugo idzie , bo juz pare rzeczy zamawialem z hong kongu , teraz czekam na camere cofania jak przyjdzie to chyba zamowie ta navi.

0
  • #9 20 Gru 2007 10:34
    RaaaD
    Poziom 12  

Ja też bym prosił o linka. Czyli to jest już sprawdzone źródło i nie trzeba się obawiać jakichś przekrętów i że sprzęt nie zostanie wysłany?

A co do tej nawigacji to zastanówcie się jeszcze bo skoro jest na windowsie CE to musi być już dosyć stary sprzęt. Sam windows jest już mocno podstarzały więc domyślam się że sprzętowo ten palm też niezbyt mocny i może trochę kiepsko chodzić. Jeszcze kwestia na czym jest nawigacja Sirfstar3?

0
  • #10 20 Gru 2007 13:03
    Swoop
    Poziom 13  

Tu masz specyfikacje:
    GPS specification
    Microsoft Widows CE.NET 4.2
    CPU: ARM9 400MHz
    Memory 1G SDRAM & 32MB Flash ROM
    GPS module SiRF Star III
    GPS receivers channels 20

0
  • #11 20 Gru 2007 15:40
    RaaaD
    Poziom 12  

No to sprzęcik całkiem niezły :)
    TRylko dlaczego wepchnęli w niego tego archiwalnego windowsa? :/ To tak jakby teraz sprzedawać kompy z windowsem 3.11 :o

Ale może można do niego znaleźć rom z WM6 albo chociażby 5 :)

0
  • #12 20 Gru 2007 20:43
    jarimir
    Poziom 17  

Co do tego wina moj znajomy ma Mitaca z win 3 i nie chce go zamienic na nic nowszego.Fakt ze czasem sie zawiesza ale jemu ten najbardziej odpowiada.Te windowsy w pocketach potrafia sie zawieszac ale moze tutaj jak ma obslugiwac tylko navi to bylo by ok. Poszukiwalem czego innego co by spelnilo moje oczekiwania pod wzgledem navi to nic lepszego nie znalazlem a na forum roznych szukalem i takze nie uzyskalem zadnych odpowiedzi.Uwazam ze to jak za ta cene to najlepsze rozwiazania.

0
  • #13 20 Gru 2007 23:40
    RaaaD
    Poziom 12  

No wiesz, są ludzie którzy nadal siedzą na Windowsie95 i twierdzą ze to najlepsze co może być ;)
    Pozatym na stronie automapy jest informacja że mapa nie będzie działała na CE w wersji poniżej 5.0 więc najpierw upewnijcie się w jakiej on jest wersji żeby problemów nie było :)

Ps.
    prosiłem o linka ;)

0
  • #14 23 Gru 2007 00:19
    renegatt
    Poziom 23  

Etam... nawigacja wbudowana w moje auto ma rozmiar ekranu taki sam a dodatkowa ktorą mam z poprzedniego auta tj sprzetowy tomtom bije na glowe to i jakoscia i funkcjonalnoscia... Rozwiazanie dobre jak ktos nie ma kasy.

0
  • #15 23 Gru 2007 00:34
    jarimir
    Poziom 17  

O czym ty czlowieku piszesz.nawet nie widziales o ktory sprzet chodzi.To wytlumacz mi czym sie rozni twoj sprzet Tom Tom z poprzedniego auta od tej navi na ktora mozna wgrac taki sam tom tom a dodatkowo auto mape,mape map i reszte navi co bedzie uzaleznione tylko od wielkosci karty. pozatym co ma znaczyc jak ktos nie ma kasy? jak ktos nie ma kasy to idzie i kupuje pocketa uzywanego za 300zl z gpsem i wgrywa co chce.W tym rozwiazaniu trzeba jednak sporo miec kasy bo po pierwsze musisz miec radio z monitorem i dodatkowym wyjsciem na navi plus musisz zakupic navi koszt 125 funtow co daje w polaczeniu jedno z druggim spory wydatek dla przecietnego zjadacza chleba.

0
  • #16 23 Gru 2007 02:20
    renegatt
    Poziom 23  

O tym, ze znam oba rozwiazania i znam ich wady i zalety i wiem swoje, dolicz do tych kosztów legalnego tomtom oprogramowanie bo akurat mnie nie kreci uzywanie piratow bez supportu i danych o kamerach na drogach itp. Ciesze sie, ze nazwales mnie czlowiekiem bo prawie zapomnialem, ze nim jestem nie ma to jak docenienie innych opini, typowo polskie.

0
  • #17 23 Gru 2007 13:53
    jarimir
    Poziom 17  

No fakt ty juz zaczoles myslec po angielsku a nie po polsku.Wszystko orginalne, ale moze nie kazdego stac na orginalnego Tom Toma. A teraz w ramach wyjasnienia jak bys czytal od poczatku to bys wiedzial ze do tej navi dokladaja orginalnego Tom Toma z mapami albo route 66 do wyboru.Pozatym jeszcze niedawno pisales ze to rozwiazanie dla osob ktore nie maja kasy a teraz takie wydatki widzisz.

0
  • #18 26 Paź 2008 17:38
    widele
    Poziom 2  

Witam,

ja również poprosiłbym o namiar na jakąś fajną kamerę cofania, najlepiej bezprzewodową, ale głównie chodzi mi o dobrej jakości i nie za dużą.

Dodatkowo interesuje mnie jakaś puszka którą da się podłączyć pod zewnętrzny ekran LCD, porządny fabryczny zestaw w samochodzie powinien mieć jakieś wejście video. Wspominane rozwiązanie na Win CE powinno być OK.

Czekam na linki

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów