Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z partycja ukryta - Amilo1718

19 Dec 2007 18:44 1901 3
  • Level 14  
    Witam was mam maly problem.

Ostatnio zakupiłem sobie laptopa Fujitsu Siemens Amilo 1718.
    Otwieram kartonik patre jest laptop sa ksiazeczki a gdzie sa jakies cd??
    Nawet nie wiedzialem ze teraz jest to robione w sposob tak moze madry a moze glupi ze wszystko jest na partycji ukrytej ktora u mnie zajmuje 20gb.
    Wiedz wlaczam komputerek ladnie Vista mi sie zainstalowala... ale doszedlem do wniosku po co mi jakas vista jak jest stary i poczciwy xp. Wiec odrazu plytka od xp wlozona i zainstalowany xp. Lecz pojawil sie taki problem ze nie ma sterownikow wszystkich pod xp .... min np grafa szaleje przy grach byle jaka gra i sie wiesza...wiec po dwoch dniach probuje zainstalowac z partycji ukrytej spowrotem viste... i co w laptopach najczesciej instlauje sie z pod klawisza F11, F12. Ale jak sie ma zainstalowany xp to klawisze te uruchamiaja czarne okienko z trybami awaryjnymi itd...wiec sie nie zastanawialem format:.
    Ladnie format zakonczony uruchamiam kompa i co wyskakuje "Brak pliku NTXXXXX" no to nie wiedzialem juz o co chodzi wlozylem plyte od xp ...patrze zamiast 3 partycji w tym jedna 20gb ukrytej jedna 130gb...wiec jeszcze raz zainstalowalem xp i przez SP2 zrobilem te 230gb... ale tak czy siak bym chcial powrocic do visty i nie wiem jak to zrobic...i czy przypadkiem nie stracilem gwarancji przez te mieszanie z systemem...i przedwszystkim ze chyba nie ma tej partycji? Albo jakim programem moge zobacyzc partycje ukryta?
  • User removed account  
  • Level 14  
    No tylko ja nie jestem pewien czy czasem ta partycja nadal nie istnieje...wkoncu gdzies te 20gb musi byc... kto wie czy na niej jeszcze nie ma visty...tylko bog jeden wie jak ja uruchomic....
  • Level 14  
    Z drugiej strony mysle...ze przeciez pobierajac viste z netu nawet pirata...wklepujac kodzik z naklejki staje sie on przciez orginalem... wkoncu licencja jest wykupiona... jesli tak jest to tylko bym chcial usunac ta partycje i ja dodac do dysku bo po co ma 20gb lezec nieuzytecznie?