Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dogrzewacz silnika mercedes 2.9 tdi 98r.

Endriu1 19 Gru 2007 19:54 3381 3
  • #1 19 Gru 2007 19:54
    Endriu1
    Poziom 2  

panowie mam mały problem z dogrzewaczem silnika typ WEBASTO nie odpala przepala sie bezpiecznik 7.5A dogrzewacz rozebralem i sprawdzilem wentylator i swieca jest ok. Przy odlaczonym dogrzewaczu i pompce paliwa po odpaleniu silnika bezpiecznik nadal przepala sie. gdzie znajduje sie czujnik zalanczajacy czy jest dodatkowy sterownik czy tylko ten w dogrzewaczu. z gory diekuje

0 3
  • #2 20 Gru 2007 03:15
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja bym sprawdził dokładnie wiązkę, czy gdzieś nie jest przetarta, czy auto nie było po wypadku?

0
  • #3 21 Gru 2007 17:23
    Endriu1
    Poziom 2  

Auto nie bylo po wypadku a dogrzewacz w tamtym roku odpalal.
    Czy ktos wie gdzie znajduje sie czujnik zalanczajacy w W210 kombi.2.9tdi.98r.

0
  • #4 06 Sty 2012 19:43
    skrzyneczka
    Poziom 8  

Witam.
    Ogrzewam temat, bo tytułem do mojego auta pasuje.
    Mam w aucie dogrzewacz WEBASTO THERMO TOP Z i jak to zwylke bywa, nie działa poprownie. Ale o co chodzi: zrobiłem wszytsko, co mogłem (diagnoza za pomocą komputera - WTT, sprawddzenie kabli - przewodzą, sygnał sterujacy także jest (ok 12,3V)).
    Po wszystkich badaniach doszedłem do następujących wniosków:
    - instalacja w aucie działa poprawnie,
    - WTT wykazało brak błędów,
    - można uruchomić za pomocą WTT,
    - samo podłączenie interface-u diagnostynego (bez podłączonego komputera) powoduje, że dogrzewacz działa normalnie, a po jego odłączeniu nadal działa, ale do momentu, gdy się wyłączy (zgodnie z zadanymi parametrami) i zostanie wyłączony silnik. Po tym już się nie włącza, pomimo sygnału sterującego.

Co może być przyczyną takiego zachowania się dogrzewacza i w jaki sposób możnaby usunąć ten problem.

Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziękuję.

1