Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark X3530 i regeneracja tuszu 23

20 Gru 2007 11:43 32856 45
  • Poziom 10  
    Regenerowalem juz trzy tusze lexmark 23, bez uzywania jakis plynow udrazniajazych itp. wiec nie podejrzewam uszkodzenia elektroniki. Za każdym razem drukarka nie widzi kartridża. Pytanie czy te kartridże wogole mozna regenerowac? jest jakies zabezpieczenie ktore trzeba obejsc? Moze to wina drukarki i cos w niej trzeba ustawic, nacisnac? Dzieki za kazda pomoc :)
  • Poziom 13  
    Najlepiej kup nowy oryginalny 23 jeśli go nie rozpozna drukarka to znaczy że masz spaloną karetkę.
    Stawiam na spalony nabój.
  • Poziom 10  
    Zapomnialem dodac ze z nowym tuszem Lexmark 34 drukarka pracuje bez problemu. Pytanie czy komus udalo sie napelnic 23ke i po regeneracji dzialala. Dziwne zeby miala az taka slaba elektronike. Regenerowalem juz wiele lezmarkow 32, 34 i inne z powodzeniem :)
  • Poziom 9  
    Właśnie też mam z tym problem :/
    Drukarka jest nowa, naboje oryginalne (nabój czarny 23 którego oddałem do regeneracji po raz pierwszy). Obecnie drukarka widzi nabój ale pisze że nie ma tuszu.

Licencjonowany nabój objęty programem zwrotu zużytych materiałów eksploatacyjnych.

Mam podejrzenia że nie da się tego regenerować... 30zł w plecy

EDIT:
    Pieniądze odzyskałem.
    Okazało się że do Lexmarków tusze są bardzo drogie w przeciwieństwie do drukarek :/

Babeczka od regeneracji powiedziała mi że z tymi Lexmarkami to jest tak że raz regeneracja się udaje a raz nie. Jeśli raz się nie uda to już nie próbują ponownie z tym samym kardlidżem.

Do tego modelu drukarki ciężko jest dostać nowy nabój nr 23 lub 23A (od 59zł - 70zł)
    Łatwiej jest natomiast dostać nr 34, który też pasuje i ma powiększoną wydajność (74zł - 99zł)

Mi się udało dostać 34, ale zamiennik za 55zł, którego także można regenerować. Z taką jedynie uwagą iż nie ma pomiaru ilości tuszu w pojemniku, ale działa i to się liczy :D

Pozdro
  • Poziom 39  
    Korzystając z dyskusji chciałbym dowiedzieć się czyjej produkcji są te działające zamienniki. Kiedyś próbowałem Wielokropka ale właściwie nigdy nie funkcjonowały poprawnie. Teraz znów natknąłem się na uparty brak rozpoznania wkładu regenerowanego.
  • Poziom 2  
    No to i mnie się chyba problem rozwiązał ...
    Właśnie od niedawna mam tę drukarkę i po raz pierwszy skończył mi się czarny tusz (23) :!: Zregenerowałem toner oryginalnym tuszem do LEXMARKA , ale niestety program sterujący nie chce go "zobaczyć" i upiera się aby zainstalować nowy toner :cry:
    Dlatego zamówiłem nowy oryginalny nr 34 i jak się skończy spróbuję go zregenerować ... Z tego co piszecie wyżej - wynika, że powinno zadziałać ...
    Jak będzie u mnie ... zobaczymy, jak tylko "wydrukuję" cały ten nowy toner ...
    Na pewno dam znać ...:D
  • Poziom 10  
    W nabojach montowane są chipy, które zliczają ilość wydruków - zużytego tuszu. Czasem zdarza się że chip ma większą pamięć niż ilość tuszu i po regeneracji będzie działał. Po wydrukowaniu fotek regenerowałem i działał. Ale to wyjątkowe wyjątki. Należałoby chipa zresetować. Jak ??? Wiedzą spece od Lexmarka, ale nie powiedzą. :cry: Do nie których typów można kupić chipy i podmienić. Mam lexmarka x5470 i x3550 i ten sam problem.
    :bad-words:
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zregenerowałem kartridż 34 w moim Lexmarku X3530 i o dziwo drukuje.
    Wskaźnik poziomu tuszu oczywiście nie działa i wyświetlane są komunikaty o braku oryginalnego atramentu, ale drukuje.
    Ciekawe tylko jak długo? Zobaczymy.
    Może naboje nie objęte programem zwrotów będzie można regenerować.
    Kartridż 23 po napełnieniu nie wydrukował ani jednej strony, a 34 wydrukawał ich już ponad 100.
    Pozdrawiam.
    Czyżu.
  • Poziom 14  
    W1tam!
    Korzystając z okazji żeby nie zakładać nowego tematu,mam lexmarka x2530 z nabojem 28,po napełnieniu też chce nowego kartridża(wcześniej miałem hp i napełniałem kartridże,więc wiedzę jako taką posiadam),może ktoś już robił to wcześniej,to niech się podzieli wiedzą na ten temat.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    CHYBIŃSKI napisał:
    W1tam!
    Korzystając z okazji żeby nie zakładać nowego tematu,mam lexmarka x2530 z nabojem 28,po napełnieniu też chce nowego kartridża(wcześniej miałem hp i napełniałem kartridże,więc wiedzę jako taką posiadam),może ktoś już robił to wcześniej,to niech się podzieli wiedzą na ten temat.
    Pozdrawiam.

Nie patrz na to, kasuj alarmy i próbuj drukować, wątpię by się udało. Czytaj dokładnie mój post powyżej.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Nie chcę zakładać nowego tematu, bo widzę, że ten jest dokładnie na ten temat. Również posiadam Lexmark X4530 i po ponownym napełnieniu czarnego tuszu nr 23... nie działa oczywiście. Kseruje, ale nie drukuje :| Więc szukałem długo, długo w necie... i wnioski takie, że:
    - tusz numer 23 należy do tego programu zwrotów czy coś i on się nie da zregenerować (ale kseruje na czarno tylko pisze, że nie oryginalny); natomiast już tusz numer 23a nie jest objęty tym programem i prawdopodobnie da się go uzupełnić - nie wiem, bo nie sprawdzałem
    - drugi wniosek i może ważniejszy jest taki, że jakaś mądra głowa znalazła chip w drukarce, który zlicza i pamięta numery kartridży, przez co nawet po regeneracji pisze ze pusty; podanym rozwiązaniem jest wrzucanie pustych kartridży, aż pamięć się przeładuje... tylko kto ma tyle pustych?

Moim zdaniem chyba istnieje lepszy sposób... Tylko tu potrzebna jest pomoc kolejnej mądrej głowy :) a więc chip zliczający to prawdopodnie 1-megabit 2.7-volt Only DataFlash® AT45DB011B

A tutaj http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/DOC1984.pdf jest jego specyfikacja... i tam widzę jakieś metody resetowania tego chipa tylko za bardzo ich nie czaję. CZY KTOŚ JEST W STANIE POMÓC?

Na pewno pomoże to wielu osobom... :)
  • Poziom 10  
    tez mam ten sam problem z tuszem 23, jak kupowalem wklad zapewniali mnie ze bedzie dalo sie go napiełnic, facet który napełnial tez tak twierdził, ale napełnilem i nie drukuje, jest napisane ze wymagana wymiana naboju. Czy juz ktoś wie jak to zrobic? mam drukarke X3530.
  • Moderator
    Zanieś drukarkę do tego faceta, który napełniał i niech ci udowodni, że drukarka drukuje.
  • Poziom 10  
    Własnie byłem powiedział żebym popatrzył jeszcze na ustawinia, jak nic nie da rady to zwroci mi kase.
    -teraz mam pytanie czy ktos zna jakis zamiennik który po ponownym napelnieniu bedzie napewno dzialal??
  • Poziom 12  
    W tej chwili z tego co się orientuje niema niestety dostępnych zamienników, chyba lexmark skorzystał z pomysłu canona.
  • Poziom 1  
    Sprawa ma się taka, że ponoć Lexmark objęty programem zwrotów, cokolwiek on daje, bo nie odpowiedział mi jeszcze Lexmark jakie są profity dla klienta który odsyła te kartridże a amerykańskie głowy od Public Relations szczycą się ochroną środowiska...... nota bene do drukarki 1410 dostałem instrukcje obejmującą ok 80 stron w wielu językach! Formatu A4.

Co do tuszy. Mam ten sam problem, teraz zakupie tusz ale zamiennik o numerze 34 Active Jet bodajże. Sprawdzę po wydrukowaniu go i napełnieniu, czy teoria co do 3 kartridży się sprawdza. Byćmoże do tego czasu wypłynie jakaś informacja, jak radzić sobie z tym EFEKTEM PAMIĘCI w drukarce. Może zajdzie potrzeba "RESETOWANIA" Kartridża w jakiś sposób, jak to jest np. w HP.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Napełniłem kartridż 34 poraz drugi i dalej drukuje. To chyba dobry znak. Moim zdaniem w kartridżach nie ma żadnych chipów które liczą cokolwiek. Chyba że owe liczydło się zepsuło i pomyliło o dwukrotną ilość tuszu jaką powinno policzyć, ale mogę się mylić.
    Uważam jednak, że układ zliczający ilość wydrukowanych stron i identyfikujący nabój znajduje się w drukarce. Jest natomiast jakaś różnica w elektronice kartridży objętych programem zwrotów i kartridży które tym programem objęte nie są.
    Pozdrawiam.
    Czyżu.
  • Poziom 12  
    Kartridż 34 rzeczywiście idzie w miarę bezproblemowo napełniać , kłopoty natomiast są z 23.
  • Poziom 10  
    Jak w kompie wyciągniemy baterię z płyty głównej to komp tak jakby gubi informacje, czy w drukarce też może być taka bateria, po której wyjęciu urządzenie wielofunkcyjne zgubi pamięć m.in. o pustych tuszach ?
  • Poziom 9  
    Ten zamiennik co kupiłem kiedyś i zadziałał jest produkowany w Kielcach, ale nazwy firmy nie pamiętam.

Byłem już raz go regenerować i... działa. Co prawda od razu mi wyskoczył komunikat że nie ma czarnego tuszu i miernik poziomu też nie działa, ale DRUKUJE i to się liczy :)
  • Poziom 10  
    Kolega VierUndVierzig podawał specyfikacje układu pamięci flash
    przechowującego liczniki dla 5ciu ostatnich używanych cart-ów (podejrzewam, że dla czarnego i kolorowego osobno).

http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/DOC1984.pdf

Jak byk widzimy oznaczenia pinów (str. 1) i procedurę resetowania (str. 15) układu... Na moje oko wystarczyłoby na chwilę uziemić złącze NOT(RESET) i w momencie oderwania masy natychmiast podłączyć zasilanie ~3V +/- do pinu NOT(CS). Masa i zasilanie ~3V wspólne dla elektroniki Lex`a (można wybadać miernikiem). Pozostaje kwestia precyzyjnego przełączenia przed chwilą opisanego (w tym samym takcie zegara). Może ty pomóc jakiś szybki przełącznik i wprawne ręce lub przygotowany chip lub układ programowalny o ile to nie przerost formy nad treścią;p
  • Poziom 2  
    Jest rozwiązanie tego problemu dla x4530 oraz pochodnych modeli ,program jest firmowy Lexmarka ja zrobiłem to u siebie na x4530 kupowałem tusze firmowe 23 mam kilka ostatnio tydzień temu płaciłem 92zł wartość zakupionych tuszów przewyższyła już wartość drukarki , którą kupiłem w makro teraz zrobiłem update tym programem dodam że podczas skanowania drukuje a z kompa wyskakuje napis informujący że trzeba wymienić nabój daję vałka na dole , pali się ikonka że niski stan tuszu ale drukuje na 23 pierwszym, który kupiłem wraz z drukarką napełnionym tuszem firmowym . Nie wiem tylko czy mogę ten program zamieścić ,może admin podpowie , chciałbym pomóc wszystkim którzy borykają się z tym problemem dodam że dla innych modeli na tej stronie znajdują się podobne programy ja zainstalowałem tylko w swojej , dodam że testuje od niedawna ale dla mnie najważniejsze liczy się że drukuje dużo skanuje i drukuję jak się rozsypie to pójdzie na recykling może ktoś bardziej kumaty ode mnie by się tym problemem zainteresował bo ja mam dużo pracy z budową domu . Pozdrawiam wszystkich ..
  • Moderator
    1170 napisał:
    Nie wiem tylko czy mogę ten program zamieścić ..
    Dodaj jako plik w załączniku. :D
  • Poziom 1  
    Podaj linka do tej strony - ja potrzebuje program do resetowania kartridży 43 i 44- a problemy dokładnie takie jak przy tuszu 23.Przy okazji do wszystkich czytających to forum- na zagranicznych stronach potwierdziło sie ze tusze z literą a nadaja sie do regeneracji.
  • Poziom 11  
    mam ten sam problem...

zainstalowalem ten FW ale dalej drukarka nie widzi czarnego cartridza.

mam tylko mozliwosc wydruku "complete-a-print"...

czy ktoś rozwiązał już taki problem?

drukarka x4530.
  • Poziom 9  
    Słuchajcie, ja znalazłem taki sposób na czarny kartridż niby 24 ale działa też u mnie na 14, podejrzewam , że będzie też działać z 13, motyw jest taki, że nie wykrywa poziomu tuszu ale drukuje.

Lexmark X3530 i regeneracja tuszu 23

oczywiście należy postąpić zgodnie z obrazkiem.
  • Spec od drukarek
    Ja próbowałem powyższego sposobu na X3530 z kartridżami 23/24 i niestety, nic z tego: po prostu nie wykrywa kartridży i nie da się drukować.