Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aristo Prestige 700 startuje (model CL56), ekran czarny

marwis1 20 Dec 2007 12:12 2854 3
    marwis1
    Level 16  
    Witam. Mój problem wygląda następująco:
    Startuje wentylator na procesorze, zapalają się diody od zasilania, HDD i CD (tak jak to zwykle się działo), ale ekran jest czarny, nie ma nawet podświetlenia, to samo na monitorze zewnętrznym. System nie startuje, choć słychać, że HDD chodzi. Można go jedynie wyłączyć po dłuższym przytrzymaniu klawisza włączenia. To samo dzieje się na baterii i na zasilaczu. Bateria normalnie się w nim ładuje.

Cały wyjmowalny osprzęt (RAM, HDD, CD, BATERIA) jest sprawdzony na identycznym laptopie i działa, podmieniałem nawet procka.

Dodam ,że działający laptop z wyjętą pamięcią RAM, piszczy, a ten uszkodzony nie. Wygląda to na padnięty BIOS, ale może to być równie dobrze coś innego. Proszę o radę. Za co się złapać???
    djkomprez
    Level 21  
    I faktycznie, całkiem możliwe że Bios poszedł ...
    Zobacz czy kostki biosa są wyciągalne i spróbuj je przełożyć.
    Jeśli odpali to na włączonym laptopie odpal DOS-a.
    Programem do flashowania zrzuć dobrą kość do pliku, a następnie na włączonym laptopie przełóż kości na tę zepsutą i przeflaszuj!
    Powinno pomóc ...
    Jeśli to nie bios to być może płyta główna się zepsuła.
    Poprawiłem post TJT
    kitor
    Level 34  
    Bios albo MoBo. Ja w innym laptopie miałem identyczne uszkodzenie - wszystko sprawne, wyłączył się podczas wgrywania biosu, po przeprogramowaniu kości eeprom nie wstał
    marwis1
    Level 16  
    OK Panowie Aristo zrobiony.
    Wyciągnąłem na noc baterię od biosu i rano po złożeniu laptopa system ruszył. Widać bios potrzebował restartu.
    Dzięki i pozdrawiam. Post na tym zamykam.