Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki (T)ani (K)abel (G)łośnikowy?

20 Gru 2007 15:36 3278 19
  • Poziom 10  
    Proszę, o porade jaki kupic kabel głośnikowy, do głosnikow podstawkowych Yamahy i wzmaka Harmana Kardona.
    Potrzebuje jakieś tanie przewody, które połączą zestaw mający grać dynamicznie i dosyć nisko, ponieważ slucham głównie muzyki Trance/Techno.
    Potrzebuje kable o długosci 4 m i 2m ale z tego co doczytałem sie lepiej kupic o tej samej dlugosci czyli 2x4m. Nie wiem natomiast jaką grubosc powinny miec. Czy odpowiednie będą kable miedzi beztlenowej OFC sprzedawane na allegro na metry?
    Czy potrzeba oprocz kabla jakieś koncówki/wtyki do nich?
    Czekam na szybkie propozycje jakiegos taniego i dobrego kabla.

Nie używaj dużych liter w tytule -->REGULAMIN pkt 10.9. [hefid]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Jak bardzo tani ? Powiedz moze jaka moc maja glosniki ? Im grubszy tym lepsza jakosc dzwieku ( przy dluzszych kablach i wiekszej mocy glosnikach... ).
  • Poziom 10  
    Eliminator napisał:
    Jak bardzo tani ? Powiedz moze jaka moc maja glosniki ? Im grubszy tym lepsza jakosc dzwieku ( przy dluzszych kablach i wiekszej mocy glosnikach... ).

4 Ohmowe 60 W Yamahy
    Nie chcialbym wydawać za całosc czyli 8m więcej niz 50zł, a wiadomo jak taniej uda sie to jeszcze lepiej.
  • Poziom 26  
    Kup sobie kabel z miedzi beztlenowej o przekroju minimum 2,5mm2.
  • Poziom 26  
    Kabel z miedzi beztlenowej 2x2.5mm powinien wystarczyć.
  • Poziom 26  
    coza bzdura ze takie same trzeba kupic? kup tyle ile potrzebujesz...

generalnie chodzi o to ze nie powinno sie podlaczac 2 par kolumn, poniewaz beda wystepowaly interferencje fal akustycznych, wieksze znieksztalcenia, o wysilku dla wzmacniacza nie wpoominajac.

co do kabla... za te pieniadze dostaniesz nawet 4.0mm^2
  • Poziom 22  
    idź do najblizszego sklepu elektrycznego i tam zapytaj o kable głosnikowe 2x2,5 mm (cena około 2,50zł/m ), grubsze Ci nie wiem po co potrzebne no chyba że krowe z łąki będziesz przepędzał...

Co do końcowek na kablach to jak Ci sie nudzi i masz przystosowane gniazdo w kolumnie to zakup sobie bananki, w kazdym razie zawsze ocynuj końcowki kabla...

Czysto teoretycznie nie powinny być zbyt duże rożnice w długości kabla. ale jak w gre wchodzi kilka metrów to nic sie nei stanie :)
  • Poziom 10  
    2.5mm jak rozumiem bedzie ok, tzn ani za duzo ani za mało uwzgledniając muzykę jaką slucham?
    Bo gdzieś wyczytałem że ciensze kable bardziej przenoszą wysokie tony grubsze natomiast basy.
  • Poziom 39  
    to sa tylko teorie...

jezeli masz 50zl to mozesz kupic juz lepsze kable. obecnie wiekszosc tanich kabli ma naprawde malo wspolnego z czysta miedzia. sa to albo miedziowane aluminiowe przewody lub nawet w gorszych przypadkach miedziowana stal!!

jak niechcesz ryzykowac to zamow sobie kable w polinku - tam sa sprawdzone kable o naprawde dobrej jakosci. przewod 1,5mm to koszt ok 4zl a 2,5mm niecale 5zl...

co do koncowek to polecam banany. jezeli kolumny sa do nich przystosowane bardzo ulatwiaja podpinanie kolumn ;)
  • Poziom 31  
    wladysz napisał:
    2.5mm jak rozumiem bedzie ok, tzn ani za duzo ani za mało uwzgledniając muzykę jaką slucham?
    Bo gdzieś wyczytałem że ciensze kable bardziej przenoszą wysokie tony grubsze natomiast basy.

Nieprawda. I sądzę że 2.5 mm przy 60W to trochę za dużo. 1.5mm wystarczy w zupełności, tylko PORZĄDNEGO kabla, ja dałem się naciąć i kupiłem coś co nazywa się CCA OFC czyli kabel z żyłkami aluminiowymi powlekanymi miedzią beztlenową o przekroju 1,5mm. Lipa. Dużo lepiej brzmiał kabel ze sklepu elektrycznego, ze zwykłej miedzi o przekroju 1mm.
  • Poziom 10  
    A mozna to jakos sprawdzic czy kabel nie jest powlekany miedzią, a nie miedziany? Bo sprzedawcy przciez będą wciskali ciemnote.
  • Poziom 26  
    wladysz napisał:

po czesci masz racje, ale nie chodzi tu dokladnie o grubosc kabla, tylko o zyle.
  • Poziom 31  
    Unikaj kabli w których widać na fotkach że mają srebrne żyły. Poza tym to ciężko będzie przez internet to określić. Jak kupujesz kabel w sklepie to czuć wagowo czy kabel jest miedziany czy alu. Alu waży malutko.
  • Poziom 23  
    Wystarczy zmierzyć rezystancję...
    Nie można dyskutować tylko o tym jaki przewód ma mieć przekrój gdyż istotne jest jaki on będzie długi... czyli co z tego że ma 2,5mm2 jak będzie miał 20m długości.. chodzi o rezystancję (ew. jeszcze o indukcyjność i pojemność).
  • Poziom 39  
    wez ze soba magnes do sklepu i jezeli kabelek nie zostanie przyciagniety przez ten magnes to przynajmniej wiesz ze niekupisz najgorszej opcji.

ale ja nadal twierdze zebys kupil sprawdzone kable w www.polink.pl
    sam mialem watpliwosci czy warto kupic taki drogi kabel skoro wszyscy sprzedaja o polowe tanszy. no ale jednak kupilem i jestem bardzo zadowolony - zupelnie inna jakosc niz te tanie kable
  • Poziom 23  
    http://www.cabletech.com.hk/index.php czyli typowa chińszczyzna, przepraszam tajwańszczyzna co nie znaczy że kabel jest zły czy oszukany. Mam osobiście antenowy tej formy i nie narzekam mimo że idelany nie jest. Co do przewodów głosnikowych to i tak robi je klilka fabryk w Polsce czy kilkadziesią na świecie i tak napradę wybór jest niewielki. A to że firma napisze na nim sobie ALPIERD czy KIMBER to nie ma znaczenia.
  • Poziom 10  
    To co zrobic, isc sie klocic do faceta niech oddaje kase i kupic tego Procaba? Czy ostatecznie moze być? Gosciu w sklepie mial jeszcez Voice Krafta i mowi ze wycofuje sie z nich bo maja domieszke stali, a te są niby lepsze od tamtych.
    Troche mnie to co napisal mskojon zastanawia nad oddaniem tego kabla.:
    " kupiłem coś co nazywa się CCA OFC czyli kabel z żyłkami aluminiowymi powlekanymi miedzią beztlenową o przekroju 1,5mm. Lipa. Dużo lepiej brzmiał kabel ze sklepu elektrycznego, ze zwykłej miedzi o przekroju 1mm."

Moge w jakiś sposob sprawdzic czy moj kabel jest przeplatany z aluminium?
    Czy istnieje szansa ze to miedz zabielona?
    Jesli to na 100% alu to oddaje, tylko musze miedz pewnosc aby bezpodstawnie sie nie klocic w sklepie;)
  • Poziom 9  
    Do słuchania muzy o niskim basie proponuje House, ewentualnie Hip Hop...

Taki aneks do temaciku... :P

Pozdro i wesołych wszystkim... ;)
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Nagłośnienie Domowe