Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5511T pas na dole ekranu

13 Gru 2003 09:32 1549 5
  • Poziom 20  
    Witam.
    W ww TV od jakiegoś czasu pojawił mi się czarny pas na dole ekranu szerokości ok. 3 cm.(wielkość obrazu zmniejszyła się właśnie o ten pas). Wydaje mi się, że jest to problem z odchylaniem V. Wymieniłem w tym TV prawie wszystkie elki (przy odchylaniu, przetwornicy) i nadal to samo. Próbując rozciągnąć obraz PR – kiem od V, można skorygować ten dół ale znowu za bardzo rozciągnięta jest góra i ucina za dużo obrazu. Czy może być to spowodowane uszkodzeniem układu V mimo tego iż obraz przecież jest tylko trochę ścięty na dole.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Ni pamiętam dokładnego oznaczenia na płycie , ale w pobliżu PR-ka amp.V wymień eleka 2u2/25V, on jest odpowiedzialny za liniowiść obrazu.
  • Poziom 20  
    OK. Spróbuję.
  • Poziom 20  
    Jest tam tylko 1/63V . Wymieniłem również pozostałe elki wokół niego - bez rezultatu(PR-ki są sprawne) :?:
  • Poziom 20  
    Wstawiłem taki jak kolega podał wyżej (miałem 1/63V). Teraz wszystko jest OK. Mogłem odrazu sprawdzić jego wartość w schemacie tym bardziej, że dostałem go z innymi uszkodzeniami po próbie naprawy przez jednego gościa. Wielkie dzięki.
    Pozdrawiam!